Trešdiena, 24.aprīlis

redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Bertāns savā labākajā NBA spēlē ar 21 punktu nokārto "Spurs" uzvaru

© scanpix

Teicami sev doto iespēju izmantojis Dāvis Bertāns, kurš Sanantonio ”Spurs” uzvarā pār ”Hornets” (102:85) izcēlās gan ar spēcīgu danku, gan 3+1 gājienu un trešajā ceturtdaļā izveidoja izšķirošo izrāvienu. Bertānam kopā 21 punkts, kas ir viņa pagaidām vēl īsās NBA karjeras rekords.

Dāvis Bertāns nospēlētajās 18 minūtēs kļuva par „Spurs” rezultatīvāko spēlētāju, sadragājot pretinieku grozā 21 punktu ar teicamu precizitāti (1p. 7/8, 2.p. 1/1, 3p. 4/5). Dāvim arī divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, viena atlēkusī bumba un divas piezīmes. Viņš izcēlās ar +/- rādītāju plus 19, kas bija augstākais komandā, tikpat gan arī Argentīnas veterānam Manu Džinobili.

Bertānam šī ir rezultatīvākā spēle viņa NBA karjerā, par sešiem punktiem pārspējot iepriekšējo labāko rezultātu. Latviešu uzbrucējam spēles tieši pret „Hornets” izdevušās ļoti veiksmīgas, jo pirmajā tikšanās reizēs viņš sameta 11 punktus. Pret Šārlotu šajā regulārajā sezonā „Spurs” gan vairs nespēlēs. Jāpiemin, ka Dāvis kļuvis tikai par otro spēlētāju "Spurs" vēsturē, kurš guvis vismaz 20 punktus, izdarot mazāk nekā septiņus metienus no spēles. Nekas tāds Sanantonio nebija pieredzēts kopš 1985. gada.

„Spurs” sastāvā šodien nebija spēka uzbrucēja Deivida Lī, kuram ceļgala trauma. Lī parasti devās laukumā „Spurs” rezervistu pirmajā vilnī, bet šoreiz to darīja Bertāns un darīja ļoti sekmīgi. Pirmās ceturtdaļas izskaņā viņš aizmeta garām savu pirmo tālmetienu, taču „Spurs” nelielo sauso sēriju viņš pārtrauca ar iespaidīgu danku ar vienu roku caurgājienā.

Pirmajā puslaikā Bertāns arī izcēlās ar četriem punktiem uzbrukumā, proti, trāpot tālmetienu brīdī, kad pretinieks pārkāpa noteikumus. Bertāns trāpīja arī soda metienu, bet „Spurs” pirmajā puslaikā pārsvarā atradās dažu punktu iedzinējos pret „Hornets” un pārtraukumā devās ar trīs punktu deficītu.

Taču otrajā puslaikā „Spurs” apliecināja savu spēku un nekādas izredzes Šārlotas komandai neatstāja. Izšķirošā izrāviena radīšanā tieši piedalījās arī Bertāns, kurš iemeta vēl divus tālmetienus un vēl četras reizes stājās uz soda metienu līnijas, kļūdoties tikai vienreiz. Pēdējā ceturtdaļā pret Bertānu vēlreiz tika pārkāpti noteikumi tālmetiena izpildes laikā, un viņš trāpīja visus trīs sodiņus. Beigās Bertāns notikumus neforsēja un par varītēm grozam neuzbruka, jo „Spurs” bija milzīgs pārsvars, taču ar vēl vienu tālmetienu viņš tomēr pārsniedza 20 punktu robežu, paveicot to pirmo reizi savā NBA karjerā.

„Spurs” svinēja uzvaru ar 102:85, kas bija komandas 30. panākums šajā sezonā. Savā laukumā „Spurs” uzlabojusi bilanci līdz 13-4 un nākamo spēli aizvadīs arī mājās, uzņemot Milvoki „Bucks” pēc trim dienām.

”Spurs” (30-7) -”Hornets” (20-18) 102:85

(24:24, 23:26, 26:14, 29:21)
Spurs: Bertāns 21 (3p. 4/5), Lenards 19, Oldridžs 15 (11 atl.b.), Dedmons 15, Milzs 13, Grīns 6, Gazols 5, Džinobili 3, Simonss 3, Pārkers 2, Marejs, Andersons.
Hornets: Vokers 18, Lembs 13, Kids-Gilkrists 12 (9 atl.b.), Viljamss 11, Hiberts 10, Zellers 9 (9 atl.b.), Belineli 5, Sešonss 3, Kaminskis 2, Robertss 2, Greiems.