Murgs arēnā: VEF iztērē 25 punktu pārsvaru pret Gerasimenko

© F64

Basketbola klubs "VEF Rīga" (4-14, #14) svētdien, 7. februārī, nespēja pārtraukt četru zaudējumu sēriju un savā laukumā zaudēja Volgogradas "Krasny Oktjabr" (7-11, #10) ar rezultātu 92:94. Nākamo spēli VTB Vienotajā līgā rīdzinieki aizvadīs 12. februārī, izbraukumā sacenšoties pret Baltkrievijas čempioniem "Cmoki Minsk".

Starta piecnieki
VEF: Jakovičs, Kruss, Bērziņš, Mejeris, Meiers
Oktjabr: Matejunas, Zaicevs, Zavorujevs, Džefersons, Ibekve

Jāņa Gailīša, Jevgeņija Kosuškina un Raimonda Feldmaņa trenētā komanda pirmajā ceturtdaļā izmantoja divarpus minūtes, kuru laikā laukumā atradās Volgogradas spēka uzbrucējs – un amatu apvienošanas kārtībā arī kluba prezidents – Dmitrijs Gerasimenko. Mareks Mejeris viņu apsteidza gan ātrumā, gan veiklībā, epizodiski radot rīdziniekiem viena cilvēka pārsvaru. Bumbas pretinieku grozā sāka lidot biežāk nekā ierasts un pirmā ceturtdaļa tika pabeigta ar plus deviņi – 27:18.

Pārliecinoši no pirmajām minūtēm spēlēja VEF centrs Mārtiņš Meiers, jau pirmajā puslaikā gūstot 18 punktus un izcīnot septiņas atlēkušās bumbas. Otrkārt, jāatzīmē rīdzinieku komandas spēles kvalitāte – divdesmit minūtēs mājinieki pieļāva tikai trīs kļūdas. Ieguldītās pūles abos laukuma galos tika atalgotas puslaika izskaņā, kad VEF veica 10:1 izrāvienu, panākot labvēlīgo 51:37.

Nākamajās desmit minūtēs VEF pārliecinoši kontrolēja spēli, lēnām panākot arī 25 punktu pārsvaru – 67:42. Kā izrādījās vēlāk, atslābināties bija par agru. Trešās ceturtdaļas izskaņā viesi sāka biežāk mainīties aizsardzībā un sāka strauji samazināt starpību (78:62), bet izšķirošās desmitminūtes sākumā turpināja atspēlēšanos, pat ar epizodisku Gerasimenko piedalīšanos. Situāciju pasliktināja Dāvja Geka nesportiskā piezīme. Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām spēle faktiski sākās no sākuma – 84:81.

Rīdzinieki izšķērdēja nākamos trīs uzbrukumus. Pirmo Volgogradas pretuzbrukumu ar pārķertu bumbu izjauca Mejeris, taču nākamajās bumbas kontrolēs attiecīgi pa diviem un trīs punktiem sameta Džefersons un Zavorujevs – 84:86. Nedaudz atgūties izdevies pēc viesu tehniskās piezīmes, taču Zavorujevs iemeta tālu divmetienu no labās malas – 87:88. Kritiskajā brīdī ļoti svarīgu tālmetienu iemeta Džošs Harelsons – 90:88. Džefersons divos uzbrukumos vēlreiz atguva vadību viesiem, solot spraigu pamatlaika pēdējo minūti – 90:91.

Mejeris iemeta abus brīvmetienus – 92:91. Viesu pēdējais pilnais uzbrukums beidzās ar neprecīzu Ibekves metienu. Rīdziniekiem neklājās labāk. Kruss ieskrēja divu Volgogradas spēlētāju mūrī, bet Harelsons, nesagaidījis uzbrukuma laika beigas, izmeta neprecīzu tālmetienu. Viesu uzbrukumam palika 12,8 sekundes. Mēģinājumi uzbrukt no groza apakšas bija nesekmīgi, taču Volgogradas spēlētāji turpināja savākt atlēkušās bumbas. Atspēle perimetrā beidzās ar Zavorujeva uzvaras tālmetienu – 92:94.

VTB līga, 7. februāris, Rīgas arēna
VEF Rīga – Krasny Oktjabr 92:94 (27:18, 24:19, 27:25, 14:32)
VEF Rīga: Meiers 19 (7ab, 9ip), Bērziņš 18 (4ab, 4ip), Mejeris 17 (5ab), Harelsons 13 (9ab), Kruss 10 (8rp), Jakovičs 6, Ruvio 5, Vilde 4, Strēlnieks, Geks.
Krasny Oktjabr: Džefersons 19 (9ab), Zaicevs 16, Zavorujevs 16, Ibekve 16 (11ab), Matejunas 12 (5rp), Zozuļins 7, Koršakovs 4, Tkačenko 2, Gerasimenko 2, Konate; Zamanskis.
Tiesneši: Tomašs Travickis (Polija), Mikola Ambrosovs (Ukraina), Irakli Berišvili (Gruzija).