VEF saņem kāvienu Sanktpēterburgā

© F64

Basketbola klubs "VEF Rīga" (1-2) trešdien, 29. oktobrī, Eiropas kausa izbraukuma spēles pirmajās 25 minūtēs nokļuva iedzinēju lomā ar 27 punktu starpību un zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit" (1-2) ar rezultātu 70:84. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs 5. novembrī Stambulā pret "Bešiktaš". Nākamajai kārtai kvalificēsies D grupas četras spēcīgākās komandas.

Starta piecinieki

VEF: Dilards, Robinsons, Timma, Pasečņiks, Fals

Szolnoki: Hodžs, Gordejevs, Kulagins, Vaļijevs, Borovņaks

Džeraldam Robinsonam vajadzēja dažas sekundes, lai gūtu pirmos punktus no groza apakšas. Stafeti pārņēma centra spēlētājs Bamba Fals, atzīmējoties divas reizes pēc kārtas. Mājinieku rindās tikpat efektīvs bija uzbrucējs Dmitrijs Kulagins, tāpēc rezultāts piecas minūtes auga līdzīgi – 13:13. Problēmas sākās, kad laukumā devās kanādiešu centrs Kails Lendrijs un amerikāņu aizsargs Kamerons Džonss. Abi saasināja spēli soda laukumā, sekmējot savas komandas izrāvienu. Rīdziniekiem zem groza klājās ļoti smagi, jo mājinieki desmit minūšu laikā realizēja 10 no 11 divpunktu metieniem. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar mīnus seši – 17:23.

Nākamajās desmit minūtēs aizsardzībā klājās tikpat slikti. Lendrijs groza apakšā uzbruka bez misēkļiem, pastumjot malā rīdzinieku centrus. Viņa partneri ar 50% precizitāti meta no distances, bet kustīgie aizsargi saraustīja VEF aizsardzību. Neskatoties uz Robinsona rezultatīvo spēli, mājinieki astoņpadsmitās minūtes sākumā panāca jau astoņpadsmit punktu pārsvaru – 28:46. Puskaika izskaņā rīdzinieku uzbrukumu atdzīvināja Mareks Mejeris, taču pēdējo grozu guva Vasilija Karasjova vīri – 37:51.

“Zenit” līderu augstā individuālā meistarība apspēlēšanā viens pret vienu neitralizēja VEF turēšanos cīņā par atlēkušajām bumbām (14-15) un niecīgo atšķirību kļūdu skaitā (8-7). Sanktpēterburgas spēlētāji realizēja 16 no 22 divpunktu metieniem (72%), kā arī četrus no astoņiem tālmetieniem.

Trešās ceturtdaļas sākumā VEF saņēma jaunu sitienu zem jostas vietas. “Zenit” piecu minūšu laikā veica izrāvienu 0:13, panākot 27 punktu pārsvaru – 37:64. Rīdzinieki pārgāja uz īso sastāvu un noslēdza pieejaas soda laukumam, taču lūzumu panākt neizdevās. Pirms pēdējām desmit minūtēm deficīts joprojām bija ļoti liels – 47:70.

VEF treneri turpināja motivēt spēlētājus cīnīties līdz galam, tiesa, rezultāts līdz pēdējām trīs minūtēm būtiski nemainījās. Mājinieki bija žiglāki pārejas basketbolā un ātri kompensēja rīdzinieku atgūtos punktus. Uzvaras priekšnojautās “Zenit” tvēriens vairāk nebija tik ciešs, kā otrā puslaika sākumā, taču tas neliedza Sanktpēterburgas spēlētājiem pārsniegt 80 gūto punktu robežu. Mareka Mejera un Jāņa Timmas neatlaidība izskaņā ļāva samazināt starpību līdz pieklājīgākai robežai.