Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

VEF trešo reizi netiek Eirolīgā

© F64

"VEF Rīga" basketbolisti trešo reizi nepārvarēja Eirolīgas kvalifikācijas pirmo kārtu. Otrdien, 23. septembrī, rīdzinieki Beļģijas pilsētā Ostendē sāncenšu spiediena rezultātā pieļāva 22 kļūdas, zaudēja Francijas vicečempioniem "Strasbourg" ar rezultātu 53:82 un sezonu turpinās Eiropas kausa izcīņā. Izloze notiks 29. septembrī, turnīrs sāksies 14. oktobrī.

Artūrs Strēlniekam un Artūram Bērziņam trešo reizi neizdevās iekļūt Eirolīgas kvalifikācijas otrajā kārtā. Anžejam Pasečņikam un Rolandam Zaķim neveiksmīgs izrādījās otrais piegājiens, savukārt pārējie VEF spēlētāji (izņemot savainoto Jāni Bērziņu) turnīrā sacentās pirmo reizi.

Eiropas kausa izcīņas regulārajā sezonā sacentīsies 36 klubi, kuri tiks sadalīti sešās grupās pa sešām vienībām katrā. Katra komanda no 14. oktobra līdz 17. decembrim aizvadīs desmit spēles, sacenšoties mājās un izbraukumā. Katras grupas četras spēcīgākās komandas kvalificēsies “Last 32” kārtai, kur tām pievienosies astoņi vājākie Eirolīgas klubi (24+8).

Starta piecnieks: Dilards, Robinsons, Timma, Pasečņiks, Fals

Divkārtējais NCAA vicečempions Mets Hovards atklāja Strasbūras rēķinu ar 2+1 gājienu. Nākamajās divās minūtēs Francijas kluba spēlētāji vēl divas reizes savāca pa trijiem punktiem, šoreiz no tālmetienu līnijas pēc atkārtoti izcīnītām bumbām uzbrukumā – 0:9. VEF pirmos punktus guva tikai ceturtajā minūtē, kad groza apakšā izcēlās Džeralds Robinsons. Startā rīdziniekiem nepalīdzēja garo spēlētāju auguma pārsvars, jo pretinieki izcīnīja atlēkušās bumbas ar spēku. Situāciju uzlaboja mazo spēlētāju uzņemšanās uzbrukumu noslēgumos. Pēc vairākiem Dilarda metieniem VEF pietuvojās viena tālmetiena attālumā – 8:11, taču pretējā pusē ar trešo Strasbūras trīspunktnieku atbildēja Eiropas čempions Antuāns Dio.

Rīdzinieku sastāvā pirmo tālo bumbu astotajā minūtē trāpīja Artūrs Bērziņš – 14:18. Nākamajā uzbrukumā sekoja pārkāpums pret Dilardu, kurš atradās aiz trīspunktu metienu līnijas, taču Bērziņam izdevās realizēt tikai trešo brīvmetienu – 15:18. Ceturtdaļas galotnē izcēlās Bamba Fals. Jaudīgam blokam sekoja divi bumbas triecieni grozā no augšas, pēc “put-back” danka samazinot starpību – 19:22.

Trīspadsmitās minūtes sākumā pirmo grozu Eirolīgā guva Jānis Timma – 21:22. Aizsardzībā izdevās nospēlēt arvien labāk, taču nespēja pārvarēt pretinieku presingu liedza pārņemt vadību. Vissmagāk kļūdas maksāja ceturtdaļas vidū, kad Strasbūra guva punktus trīs uzbrukumos pēc kārtas (3+2+1), panākot divciparu pārsvaru – 23:33. Otrās iespējas punkti Hovarda izpildījumā un Kembela tālmetiens starpību padarīja nepatīkamāku – 25:39. Ņemot vērā, ka deviņās minūtēs izdevās gūt tikai divus grozus no spēles (Timma, Mejeris), situācija pasliktinājās, tomēr galotnē izdevās saņemties. Jakoviča tālmetiens un Bērziņa punkti no groza apakšas pusminūtes laikā dzēsa trešdaļu starpības – 32:42. Iespēju pietuvoties vēl vairāk izjauca kārtējā kļūda.

Strasbūras basketbolisti pirmajā puslaikā iemeta trīsreiz vairāk tālmetienu (2/8 pret 6/12) un guva daudz punktu pēc rīdzinieku kļūdām (pārķertās bumbas 0-6). VEF pārsvars bija tikai uzbrukuma bumbās (6-3, kopā atlēkušajās bumbās 14-11), taču negatīvie rādītāji citos elementos šo priekšrocību dzēsa.

Trešā ceturtdaļa sākās neveiksmīgi. Strasbūra trīs minūšu laikā veica 2:8 izrāvienu, panākot lielāko pārsvaru – 34:50. Pretinieku ofensīva turpinājās, pēc centra spēlētāja Ali Traores diviem punktiem ar sodu iedzenot VEF deviņpadsmit punktu deficītā – 34:53. Divdesmit sestās minūtes sākumā Dio panāca plus divdesmit savai komandai – 36:56. Dilarda 2+1 un piespēle perimetrā Mejerim rosināja pakaļdzīšanos, taču pretējā pusē ar kārtējo Strasbūras tālmetienu atbildēja Dio – 42:61. Pusstundas beigās cerības uz atspēlēšanos saruka līdz minimumam – 42:65.

Pēdējās desmitminūtes sākumā Strasbūra turpināja sekmīgi uzbrukt no perimetra (trīspunktnieki 3/14 pret 9/18), pārliecinoši soļojot pretī uzvarai. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām intriga bija izsmelta – 45:71. Galotnē spēlē droši iesaistījās 16 gadus vecais uzbrucējs Rodions Kurucs. VEF brauks mājās, savukārt “Strasbourg” pusfinālā spēlēs pret “ASVEL Villeurbanne” un “Telenet Ostend” cīņas uzvarētājiem.

Eirolīgas kvalifikācijas pirmā kārta, 23. septembris, Ostende

VEF Rīga – Strasbourg 53:82 (19:22, 13:20, 10:23, 11:17)

VEF Rīga: Robinsons 14, Dilards 12, Jakovičs 6, Fals 6, Artūrs Bērziņš 6, Mejeris 5, Timma 2, Zaķis 2, Pasečņiks, Strēlnieks, Kurucs.

Strasbourg: Dio 15, Traore 15, Kembels 10.

Tiesneši: Sreten Radovic (Horvātija), Rustu Nuran (Turcija), Benjamin Jimenez (Spānija)