Klubu izlase uzvar Baltijas kausa izcīņā

Sandis Grīnbergs © hockey.lt

Latvijas klubu izlase izcīnīja uzvaru „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup” finālā, kurā pārspēja Japānu ar 3:0. Divas ripas Āzijas komandas vārtos iemeta Sandis Grīnbergs, bet Aleksejs Širokovs atzīmējās ar piespēli katrā no vārtu guvumiem.

Finālā spēlēja katras grupas labākā komanda. Latvijas klubu izlase izcīnīja uzvaras abos grupas turnīra mačos, apspēlējot Igauniju ar 4:1, un Rumāniju ar 2:1, savukārt Japāna pirmajā spēlē tika galā ar Baltkrieviju - 5:1, bet otrajā cīņā pēcspēles metienu sērijā piekāpās Lietuvai ar 2:3.

Pirmie vārti tika gūti mača vidū, kad Latvija sodīja Japānu par skaitliskā sastāva pārkāpumu - Aleksejs Širokovs izdarīja piespēli uz vārtu priekšu, kur „Prizmas” uzbrucējs Sandis Grīnbergs pielika nūju, ieraidot ripu vārtsargam aiz muguras - 1:0. Sešas minūtes vēlāk Latvija atkal spēlēja vairākumā, Aleksejs Širokovs ar piespēli atrada Grīnbergu, kurš nedaudz pietuvojās vārtiem un ar precīzu metienu panāca 2:0.

Pēdējo periodu klubu izlase uzsāka mazākumā, kas tika veiksmīgi izturēts. Sekoja vēl viens noraidījums, tad Japānas izlases hokejists ar noteikumu pārkāpumu izlīdzināja sastāvus, un komandām spēlējot četratā pret četriem, Aleksejs Širokovs uzvarēja iemetienu, ripa nonāca pie Kalvja Ozola, kura spēcīgs metiens izrādījās neņemams vārtsargam - 3:0.

Jau tā gandrīz neiespējamo uzdevumu atspēlēt trīs vārtus kļuva vēl grūtāks trešās trešdaļas otrajā pusē, jo Japānas hokejisti saņēma divus noraidījumus pēc kārtas. Tādējādi Latvija varēja mierīgi aizsargāties un novadīt spēli līdz uzvarai, izcīnot pirmo vietu „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup” turnīrā. Kā vēsta Latvijas hokeja federācija (LHF), tad atšķirībā no iepriekšējā gada, kad līdzīgs turnīrs tika izspēlēts trīs posmos, šosezon Viļņas posms bija vienīgais.

Kopā ar Latvijas klubu izlasi un Japānu turnīrā piedalījās Lietuva, Igaunija, Rumānija un Baltkrievijas klubu izlase.

Turkish Airlines Baltic Challenge Cup, 11. novembris

Latvija - Japāna 3:0 (0:0; 2:0; 1:0)
Vārti: 29:03 Grīnbergs (Al. Širokovs, vair.) 1:0, 35:24 Grīnbergs (Al. Širokovs, M. Širokovs, vair.) 2:0, 46:02 Ozols (Al. Širokovs) 3:0
Soda minūtes: 4:16
Vārtsargi: Reinis Petkus -Mišihazu Hata (līdz 52:21), Eiki Sato (no 52:21)