Švecovam un Nakoņečnijam Eiropas bronza stafetē

© pentathlon.hu

Ungārijas pilsētā Sēkešfehērvāra sācies Eiropas čempionāts modernajā pieccīņā. Sacensību pirmajā dienā Latvijas vīriešu stafetes komanda Pāvels Švecovs un Ruslans Nakoņečnijs izcīnīja bronzu.

Vīriešu stafetē piedalījās 12 valstu komandas. Modernās pieccīņas lielvalstis savus labākos spēkus pietaupīja individuālajiem mačiem, līdz ar to labākajā sastāvā startējošajiem bija iespēja nokļūt uz pjedestāla. Stafetes sacensībās Latvija pieteica mūsu vadošos sportistus.

Paukošanas disciplīnā Švecovs/Nakoņečnijs ar bilanci 27-13 izrādījās labākie, otrie bija Lielbritānijas pārstāvji (22-18), bet trešo vietu ieņēma krievi (21-19).

Peldēšanā mūsējie uzrādīja 1:51.32, kas deva otro vietu. Šeit uzvarēja briti (1:47.08), savukārt trešajā pozīcijā bija franči (1:53.91). Pēc divām disciplīnām līderpozīcijā iekārtojās Švecovs/Nakoņečnijs ar 573 punktiem, sekoja briti (556), bet trešo vietu dalīja Francijas un Krievijas dueti (538).

Jāšanas sacensībās Švecovs/Nakoņečnijs uzrādīja piekto rezultātu (275 punkti), taču saglabāja pirmo pozīciju kopvērtējumā (848). Summārajā vērtējumā tuvākie sekotāji tobrīd bija franči (821), itāļi (820) čehi (814), vācieši (813), briti (805) un krievi (802).

Kombinētajā disciplīnā (šaušana + skriešana) mūsējie ieņēma vien desmito vietu, nopelnot 610 punktus. Tādējādi sacensību noslēgumā nācās atkāpties par divām pozīcijām.

Eiropas čempionāta vīriešu stafetē zeltu izcīnīja Francijas duets Simons Kasē/Brīss Lubē (1476), sudrabu ieguva Vācijas sportisti Marvins Doge/Matiass Sandtens (1471), bet uz pjedestāla trešā pakāpiena nokļuva mūsu Švecovs/Nakoņečnijs (1458). Ceturtajā vietā palika Lielbiritānijas atlēti Džozefs Čuns/Džeimss Kūks (1444), kuriem sekoja čehi Ondrejs Polivka/Martins Bilko (1443).

Šodien notiks sieviešu individuālo sacensību kvalifikācija, bet rīt tas pats vīriešiem.