Ceturtdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Timmam un Mālmanim Spānijas sudrabs

© scanpix.ee

"Real Madrid" basketbolisti otrdien, 19. jūnijā, izbraukumā Vitorijā pieveica "Baskonia" ar 96:85 (18:21, 24:17, 23:19, 31:28), finālsērijā līdz trīs uzvarām bija pārāki ar 3-1 un kļuva par Spānijas čempioniem.

Karaliskais klubs izcīnīja ceturto titulu pēdējo sešu sezonu laikā. “Baltie” Spānijas čempionātā triumfēja jau 34. reizi, kamēr “Baskonia” līdz šim pēdējo no trīs tituliem nopelnīja 2010. gadā (vēl divi panākumi 2002. un 2008. gadā).

“Real” ceturtajā spēlē balstījās uz diviem stūrakmeņiem - pārliecinošu spēli soda laukumā un Rūdija Fernandesa darbību perimetrā. Pēdējais līdz trešās ceturtdaļas beigām sameta 5 no 7 tālmetieniem un guva 22 punktus, bet viesi izvirzījās vadībā ar 65:57.

Pedro Martinesa vīri tālāk no groza bija kopumā pārliecinošāki, taču pieticīgās sekmes “krāsā” - vidēji viena izcīnīta bumba uzbrukumā 10 minūtēs un salīdzinoši mazais izprovocēto pārkāpumu skaits - nedeva mājiniekiem daudz papildus iespēju.

Izšķirošajā ceturtdaļā lūzums nenotika. Pablo Laso komanda turpināja kontrolēt groza apakšu, neļaujot pretiniekiem tikt pie otrās iespējas punktiem. Fernandess iemeta sesto tālmetienu, bet viņa komandas pārsvars turējās ap divciparu robežu. Galotnē “Baskonia”, agresīvi spēlējot, tuvojās (76:79), taču nespēja nosvērt svaru kausu savā labā.

Jānis Timma 19:40 minūtēs guva septiņus punktus (2p 2/2, 3p 1/2, 1p 0/1), izcīnīja divas bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārķēra divas bumbas, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 7.

Uzbrucējs regulārajā sezonā 23 no 32 spēlēm sāka “Baskonia” starta pieciniekā. Vidējie rādītāji - 7.9 punkti, 5.6 atlēkušās bumbas, 1.5 piespēles un 1.1 pārķerta bumba. “Play-off” pirmajās deviņās spēlēs 7.8 punkti, 2.2 bumbas, 0.7 piespēles un 0.4 pārķertas bumbas.

Rinalds Mālmanis ceturtajā spēlē nepiedalījās. Viņa veikums regulārajā sezonā - 16 spēlēs vidēji 1.9 punkti, 1.4 bumbas zem groziem un 0.3 piespēles. “Play-off” trīs spēlēs caurmērā gūti 1.7 punkti un izcīnītas 0.3 bumbas.

Fernandess pabeidza cīņu ar 27 punktiem (2p 2/5, 3p 6/9, 1p 5/6) un piecām piespēlēm. Kampaco pievienoja 17 punktus, bet Lukas Dončiča rēķinā astoņi punkti un astoņas atlēkušās bumbas. “Baskonia” rindās Rodrigo Bobuā izcēlās ar 19 punktiem.