Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

Bertānam zelts, Timmam - 1:1

© scanpix.ee

Dairis Bertāns un "Olimpia Milano" basketbolisti piektdien, 15. jūnijā, izbraukumā Trento uzvarēja Ojāra Siliņa pārstāvēto "Aquila Basket" ar 96:71. Itālijas finālsērijā līdz četrām uzvarām "sarkanie" bija pārāki ar 4-2.

“Lega Basket Serie A” ir vecākā profesionālā basketbola līga Eiropā - pirmie Itālijas čempioni, Milānas klubs “Costanza”, tika kronēti 1920. gadā. Šosezon cīņas notika jau 95. reizi (čempionāts nenotika 1929., kā arī 1944. un 1945. gadā - nacistiskās Vācijas okupācijas laikā).

“Olimpia Milano” basketbolisti izcīnīja trešo titulu piecu gadu laikā, bet pavisam triumfēja jau 28. reizi. “Sarkanie” pirmo panākumu svinēja 1936. gadā, bet līdz 1972. gadam tronī kāpa 19 reizes. Sekoja Varēzes, Boloņas, Trevīzo un Sjēnas komandu slavas gadi, taču pēdējās piecās sezonās Milāna atgriezusies vadošajās lomās.

Finālsērijas sestajā spēlē Milāna iniciatīvu pārņēma jau sākumā, puslaikā panākot 15 punktu pārsvaru - 48:33. Nozīmīgu ieguldījumu izrāvienā deva Dairis Bertāns - latviešu aizsargs 11 minūtēs guva astoņus punktus, tai skaitā iemeta divus no četriem tālmetieniem.

Pēc pārtraukuma Trento centās atspēlēties. Mājinieki samazināja starpību līdz viencipara skaitlim, taču galotnē salūza un nespēja pretoties spēkā augošajam Milānas uzbrukumam. “Vīri sarkanā” pēdējās 10 minūtēs sameta 30 punktus un nodrošināja čempionu titulu.

Dairis Bertāns 26 minūtēs sameta 15 punktus (3p 4/7, 1p 3/3), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 20 un nopelnīja lietderības koeficientu 13.

Latvijas divkārtējais labākais basketbolists 13 “play-off” spēlēs vidēji 19,0 minūtēs guva 9,1 punktu, izcīnīja 1,0 atlēkušo bumbu, izdarīja 1,1 piespēli un nopelnīja lietderības koeficientu 6,3. Regulārās sezonas rādītāji - 28 spēles, 18.0 minūtes, 7.0 punkti, 0.8 bumbas un 1.1 piespēle.

Trento uzbrucējs Ojārs Siliņš 33 minūtēs tika pie diviem punktiem (2p 1/1, 3p 0/5), vienas atlēkušās un vienas pārķertas bumbas. Viņa spēles laiks bija lielākais komandā, bet +/- rādītājs (-13) salīdzinoši labāks nekā virknei kolēģu.

Siliņam 14 “play-off” spēlēs vidēji 23,6 minūtes laukumā, kā arī 6,7 punkti un 1,6 atlēkušās bumbas. Regulārajā sezonā 29 spēles, 24.2 minūtes, 8.8 punkti, 2.5 atlēkušās bumbas, 0.6 piespēles un lietderības koeficients 7.4.

“Real Madrid” savā laukumā pieveica “Baskonia” ar 98:91 (28:33, 24:19, 31:13, 15:26). Finālsērijā līdz trīs uzvarām rezultāts kļuvis 1-1, tādējādi “baltajiem” izdevies revanšēties par pirmajā cīņā piedzīvoto neveiksmi.

Jānis Timma 19:27 minūtēs ciemiņu labā atzīmējās ar četriem punktiem (2p 1/1, 3p 0/2, 1p 2/2), divām izcīnītām bumbām zem groziem, divām pārķertām bumbām, vienu personisko piezīmi, diviem izprovocētiem pārkāpumiem un otro labāko +/- rādītāju 11.

Vitorijas uzbrucējam Rinaldam Mālmanim 08:32 minūtēs trīs punkti (3p 1/1), viena atlēkusī bumba, viena piespēle, divas personiskās piezīmes un +/- rādītājs -8.

Mets Dženings guva 18 punktus, Ilimane Diops pievienoja 16, bet Vensāns Puarjē - 12 punktus. Karaliskā kluba rindās 16 punkti Džeisijam Kerolam un Trejam Tompkinsam.