Bertāns pret Siliņu - 2:2

© scanpix.ee

Itālijas basketbola čempionāta finālsērijā otro uzvaru pec kārtas izcīnīja Ojāra Siliņa Trento "Dolomiti Energia", kas ar rezultātu 77:74 uzveica Daira Bertāna Milānas "Olimpia".

Līdz mača pēdējai ceturtdaļai laukumā valdīja ļoti līdzīga spēle - pirmajā puslaikā laukumā nedaudz labāk darbojās milānieši, kas puslaiku pārtraukumā varēja dotjes ar paceltām galvām, atrodoties vadībā ar piecu punktu pārsvaru (44:39).

Pavērsiens notika pēdējās ceturtdaļas sākumā, kuru Trento komanda iesāka ar 23:6 izrāvienu, kas ļāva iegūt izšķirošo pārsvaru, lai izcīnītu uzvaru. Tieši Siliņš sāka izrāvienu, vispirms aizsardzībā efektīgi bloķējot savu bijušo komandas biedru Redžo Emīlijā Andrea Činčarīni, bet pēc tam trāpot tālmetienu. Spēles izskaņā Milāna pietuvojās, taču Trento nosargāja uzvaru rezultātu 77:74.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts ir kļuvis 2-2, bet nākamais mačs trešdien Milānā.

Mājinieku rindās fantastisku sniegumu parādīja Ševons Šīldss, kurš guva 31 punktu, kā arī savāca astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt Ojārs Siliņš 28 minūšu laikā pretinieku grozā iemeta deviņus punktus (1/1 - 2p., 2/5 - 3p., 1/1 - s.m.), bloķēja vienu metienu, izprovocēja vienu piezīmi un pats nopelnīja divas. Ojāram +/- rādītājs +3.

Zaudētājiem astoņus punktus (2/3 - 2p., 1/3 - 3p., 1/1 - s.m.), 17 minūšu laikā guva Dairis Bertāns. Latvieša kontā arī trīs atlēkušās bumbas, divas izprovocētas piezīmes, viena kļūda, kā arī trīs piezīmes. Bertānam +/- rādītājs +2.