NBA čempioni Warriors zaudējuma attālumā no sezonas finiša

Agrā piektdienas rītā pēc Latvijas laika Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences finālsērijas piektajā spēlē Hjūstonas "Rockets" savā laukumā ar rezultātu 98:94 pieveica Goldensteitas "Warriors", pirmo reizi sērijā izvirzoties vadībā (3-2) un nostādot aktuālo čempioni viena zaudējuma attālumā no izkrišanas cīņā par titulu.

"Rockets" galvenais treneris Maiks D'Antoni turpināja pieturēties pie ļoti šauras rotācijas, cīņā atkal iesaistot vien septiņus basketbolistus. Tomēr viens no tikai diviem izmantotajiem rezervistiem šoreiz kļuva par mača varoni. Eriks Gordons apliecināja savu pagājušajā sezonā izcīnīto labākā līgas rezervista statusu.

Minūti un 22 sekundes pirms beigām pēc Džeimsa Hārdena piespēles pie plus viens (92:91) Gordons trāpīja trejaci uzbrukuma laika pašā izskaņā. Dreimonds Grīns ar precīzu trīspunktnieku minūti pirms beigām pietuvināja viesus līdz minimumam, Džeimss Hārdens otrā laukuma pusē pusminūti pirms beigām 11. reizi mačā aizmeta garām trīspunktnieku. Savu metienu netrāpīja arī Stefens Karijs, atlēkušo bumbu izcīnīja Trevors Ariza un pret viņu tika pārkāpti noteikumi. "Rockets" veterāns trāpīja tikai vienu no diviem soda metieniem, dodot "Warriors" pēdējo iespēju, taču atkal savu vārdu teica Gordons.

Pēdējā "Warriors" uzbrukumā pie plus divi Gordons nepilnas četras sekundes līdz mača beigām iznīcināja pēdējās viesu cerības uz atspēlēšanos, pārtverot bumbu, ko Karijs adresēja Dreimondam Grīnam - bumba līdz Grīnam nonāca, taču "Warriors" spēka uzbrucējs to nespēja apstrādāt, un Gordons izmantoja situāciju. Sekoja noteikumu pārkāpums pret Gordonu, un uzbrūkošais aizsargs trāpīja abus soda metienus, pieliekot punktu spēlei - 98:94.

Visā mačā kopumā Gordons guva 24 punktus. Hārdens (3p. 0/11) pievienoja 19 punktus, bet Krisam Polam, kurš pēdējā minūtē guva kājas savainojumu, 20 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. "Warriors" rindās Kevins Durents iemeta 29 punktus, Klejam Tompsonam 23, bet Stefam Karijam 22 punkti, septiņas bumbas, sešas piespēles un četras pārtvertas bumbas.

Par Krisa Pola dalību nākamajā spēlē šobrīd skaidrības nav. "Warriors" ir viena zaudējuma attālumā no izkrišanas un neiekļūšanas finālā pirmoreiz kopš 2014. gada. "Rockets" ir vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas finālā pirmoreiz kopš 1995. gada, kad arī izcīnīja otro no saviem diviem čempiontituliem.

Sestā sērijas spēle paredzēta naktī uz svētdienu "Warriors" mājvietā Ouklendā.

Rockets - Warriors 98:94 (23:17, 22:28, 26:27, 27:22), sērijā 3-2

Rockets: Gordons 24, Pols 20 (7ab, 6rp), Hārdens 19, Kapela 12 (14ab), Grīns 9, Takers 8 (9ab), Ariza 6.
Warriors: Durents 29, Tompsons 23, Karijs 22 (7ab, 6rp), Grīns 12 (15ab), Lūnijs 4, Bels 2, Livingstons 2, Vests, Kuks, Jangs.