Kauņas "Žalgiris" pēc 19 gadu pārtraukuma izcīna Eirolīgas godalgas

"Turkish Airlines" Eirolīgas "Četru fināla" cīņā par trešo vietu spožu uzvaru svinējusi Kauņas "Žalgiris", kas izturēja pretinieku finiša spurtu un ar rezultātu 79:77 sakāva Eiropas bagātāko klubu Maskavas CSKA.

Pašu spēles sākumu daudz labāk aizvadīja pašreizējā VTB Vienotās līgas čempione CSKA, kas ātri ieguva septiņu punktu pārsvaru - 11:4. Tomēr cik ātri armijnieki to iekrāja, tik ātri arī pazaudēja, savā grozā ielaižot astoņus punktus un nonākot zaudētājos ar 11:12. Līdz ceturtdaļas beigām "Žalgiris" spēja ieiet mačā arvien labāk, mazajā pārtraukumā dodoties ar trīs punktu handikapu kabatā - 22:19.

Līdzīgi aizritēja arī mača otrais ceturksnis, kuru nedaudz pārliecinošāk iesāka armijnieki, kas vairākkārt uz rezultāta tablo panāca neizšķirtu. Taču vēlāk 9:2 izrāvienu veica "Žalgiris", kas nosacītajiem spēles viesiem vienubrīd ļāva atkārtot cīņas lielāko atstarpi starp komandām - 38:31. Puslaikā Lietuvas čempione devās ar +6 (41:35).

Otro puslaiku "Žalgiris" komanda iesāka fantastiski - pirmajās septiņās trešās ceturtdaļas minūtēs Zaļā nāve savā grozā ielaida nieka divus punktus, kamēr CSKA piedzīvoja pilnīgu aizsardzības fiasko - 19 ielaisti punkti. Tas rezultējās ar to, ka "'Žalgiris" šajā īsajā laika posmā teju izšķīra visa mača likteni, iekrājot apjomīgu 23 punktu pārsvaru (60:37).

Tomēr, kā vēlāk izrādījās, tad lietuviešu prieki bija krietni vien pāragri - ja vēl ceturtās ceturtdaļas ievadā "Žalgira" pārsvars likās vairāk nekā drošs (71:48), tad 39 sekundes pirms mača pamatlaika beigām Mihails Kulagins ar precīzu soda metienu deficītu samazināja jau līdz nieka diviem punktiem - 77:79.

Uzbrukums nevedās arī "Žalgirim", tomēr mūsu dienvidu kaimiņiem paveicās, ka pēdējās sekundēs savus tālmetienus nerealizēja ne Kulagins, ne Semjons Antonovs, "Žalgirim" nosargājot dramatisku panākumu ar rezultātu 79:77.