Sports: Pēc "prēmijas skandāla" Basketbola savienība pārtrauc darba attiecības ar Grigaļāviču 3 komentāri
 
Sports

Pēc "prēmijas skandāla" Basketbola savienība pārtrauc darba attiecības ar Grigaļāviču

 
f64

Pēc pagājušajā nedēļā uzplaiksnījušā Latvijas Basketbola savienības (LBS) skandāla organizācija nolēmusi pārtraukt darba attiecības ar finanšu direktoru Arvīdu Grigaļāviču, trešdien pavēstīja tās prezidents Valdis Voins.

Trešdien norisinājās LBS ārkārtas valdes sēde, kas tika sarīkota saistībā ar to, ka bijušais Latvijas basketbola izlašu direktors Māris Jučmanis vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), vainojot LBS un tās ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu par mēģinājumu izspiest Ministru kabineta piešķirto prēmiju par izciliem sasniegumiem sportā. KNAB Jučmaņa sūdzību par iespējamu prēmijas izspiešanu pārsūtījis Valsts policijai.

Šneps aģentūrai LETA Jučmaņa apgalvojumus par prēmijas izspiešanu nodēvēja par meliem. Viņš skaidroja, ka Jučmanis, beidzot darbu, ir atstājis finansiālas saistības, kuras negrib nokārtot. Bijušajam izlašu direktoram esot jāpaskaidro LBS finanšu līdzekļu pārtēriņš 53 471,78 eiro apmērā, pretējā gadījumā LBS šo naudu piedzīšot tiesas ceļā.

Tikmēr Jučmanis apgalvo, ka LBS no viņa vēlējās saņemt 97% no 5524,79 eiro lielās prēmijas par izciliem sasniegumiem sportā. Prēmija viņam kā Latvijas izlases direktoram pienācās par valstsvienības izcīnīto 2017.gada Eiropas čempionu titulu 3x3 basketbolā.

Jau pirms prēmijas saņemšanas Šneps decembrī Jučmani esot informējis, ka naudas summa būs jāziedo LBS, bet pats no tās drīkstot paturēt vien 3%, jo tāda esot ierastā kārtība, iesniegumā KNAB rakstīja bijušais izlašu direktors.

Savukārt LBS valdes loceklis Edgars Jaunups bija pārsteigts, izdzirdot par LBS finanšu līdzekļu pārtēriņu, jo finansiālais gads ir noslēgts un bija ziņojums, ka viss ir kārtībā.

"Esam noslēguši pagājušo finansiālo gadu. No ģenerālsekretāra nekādas šādas informācijas nebija, tieši pretēji - bija ziņojums, ka viss ir kārtībā," aģentūrai LETA sacīja Jaunups, pēc kura teiktā, tas ir kāds pārpratums vai arī kas pilnīgi jauns, par ko viņš kā valdes loceklis un valde kopumā dzird pirmo reizi.

Jučmanis LBS strādā kopš 2010.gada un joprojām ir šīs organizācijas darbinieks, taču kopš pagājušā gada 14.oktobra ir bērna kopšanas atvaļinājumā un savus pienākumus varētu atsākt veikt nākamā gada februārī.

Komentāri [3]
#
Jābūt Jaunupa draugam 14.marts 2018 12:43 atbildēt
Un šneps? Viss ok
 
#
Pilsone » Jābūt Jaunupa draugam 14.marts 2018 12:51 atbildēt
Vai pats Vrubļevskis nav aizsēdējies? Varbūt jātbrīvo vieta jaunajam speciālistam?
 
#
... » Jābūt Jaunupa draugam 14.marts 2018 13:09 atbildēt
Un Fogelis? Sen jau zaudējis jebkādu realitātes un baiļu sajūtu
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers