Trešdiena, 24.aprīlis

redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Māsām Tarvidām sudrabs un bronza Eiropas čempionātā

© instagram.com/inesetarvida

2017. gada pasaules bronzas medaļniece Inese Tarvida (19) un junioru Eiropas bronzas ieguvēja Jolanta Tarvida (17) šodien piedalās taekvondo Eiropas čempionātā, kur sacensības notiek olimpiskajās svara kategorijās. Vecākā masa izcīnīja sudrabu, bet jaunākā tika pie bronzas. Latvijas taekvondo pirmoreiz pieaugušo EČ godalgas.

Sākotnēji šīs sacensības tika ieplānotas 7.-9. septembrī Minskā, taču tika pārceltas uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju. Mūsu sportistes tagad startē 57 kg kategorijā, kur pieteikušās 27 dalībnieces. Šī ir trešā reize, kad iespējams māsu zelta fināls. Bauskas taekvondistes atkal nokļuvušas atšķirīgos zaros.

Jolantai izloze bija smagāka, jo eventuālajā ceturtdaļfinālā pretī varēja stāties spēcīgā poliete Patrīcija Adamkeviča, bet uzvarētāja, visticamāk, spēkotos ar turnīra galveno favorīti Tatjanu Kudašovu (Krievija), kura pērn triumfēja Eiropas čempionātā un šogad izcīnīja pasaules sudrabu, tiesa, šos panākumus čeļabinskiete guva 53 kilogramos. Pēc izlozes Ineses iespējamais ceļš līdz finālam izskatījās salīdzinoši gludāks.

Jolanta Tarvida pirmajā mačā apspēlēja turcieti Zehru Dosucukuru (13:3) un iekļuva astotdaļfinālā, kur pieveica nomināli vājāko īrieti Šonu Banonu (13:2). Ceturtdaļfinālā pretī stājās šī gada pasaules universiādes bronzas medaļniece Anisija Čelokšajeva no Krievijas - 2:0, 2:1, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2. Jolanta tādējādi iekļuva pusfinālā, kas nodrošina vismaz bronzas medaļu un ļauj pretendēt uz Latvijas Olimpiskās vienības A sastāvu.

Pusfinālā mūsu sportiste zaudēja turnīra galvenajai favorītei Tatjanai Kudašovai no Krievijas - 1:2, 1:6, 2:6, 2:7, 2:11, 2:13, 2:15, 2:17, 4:17, 5:17. Jolanta tādējādi finišēja trešajā vietā.

Inese Tarvida pirmajā kārtā bija brīva, astotdaļfinālā uzvarēja krievieti Darju Miņinu (14:4). Sekoja ceturtdaļfināls pret pieredzējušo somieti Suvi Mikonenu, kura divas reizes piedalījusies olimpiskajās spēlēs. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, savukārt papildlaikā Inese veica rezultatīvu uzbrukumu un iekļuva pusfinālā.

Cīņā par finālu baušķeniece gaidīja 2014. gada Eiropas vicečempioni Jekaterinu Kimu no Krievijas, taču pretiniece nebija gatava sacensties. Inese tādējādi kvalificējās finālam, kur pretī stājās jaunākās māsas pāridarītāja Tatjana Kudašova - 0:9, 5:15. Inese tādējādi finišēja otrajā vietā.

Kā jau ziņots, 2017. gada pasaules čempionātā Inese Tarvida izcīnīja bronzas medaļu, kas ir augstākais sasniegums Latvijas taekvondo vēsturē. 11. un 18. novembra pasaules reitinga turnīros Zemgales sportistes bija tuvu māsu zelta finālam, tomēr abos gadījumus mazliet pietrūka - Jolanta ieguva zeltu un sudrabu, bet Inese tika pie divām bronzām.