Samoilovs un Šmēdiņš izsit ar pirmo numuru izsētos poļus un tiek 1/4 finālā

© Romāns Kokšarovs / f64

Eiropas pludmales volejbola čempionāta ceturtdaļfinālu sasniedza Latvijas vadošais pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri trīs setos pieveica ar pirmo numuru izliktos poļus Pjotru Kantoru un Bartošu Losjaku – 21:19, 19:21, 15:10.

Spēli labāk sāka Latvijas duets, kas ar labu spēli aizsardzībā un bloku ātri ieguva divu punktu pārsvaru (4:2), kas pēc tam tika palielināts arī līdz četriem (10:6) un pieciem (12:7) punktiem. Lai arī poļi pietuvojās līdz mīnus divi (17:19) un pat mīnus viens (19:20), uzvara setā pēc Losjaka serves autā nekur neizpalika 21:19.

Labi aizvadījuši pirmā seta izskaņu, poļi labi turpināja spēlēt arī otrajā setā un pēc Losjaka eisa ātri ieguva trīs punktu vadību (7:4). Ilgi dzenoties pakaļ sāncenšiem, Samoilovs un Šmēdiņš seta beigās beidzot panāca izlīdzinājumu (17:17), tomēr pie pirmās setbumbas Šmēdiņš trāpīja tīklā un otro setu nācās zaudēt ar 19:21.

Izšķirošajā trešajā setā pirmo izrāvienu veica Latvijas pāris, kas pēc Samoilova spēles aizsardzībā un precīza sitiena ieguva trīs punktu pārsvaru (6:3). Šmēdiņš starpību varēja palielināt pat līdz pieciem punktiem (12:7 vietā sanāca 11:8), taču nākamajā epizodē pats arī reabilitējās un poļi vairs neatguvās - Samoilovs ar bloku izmantoja pirmo mačbumbu (15:10).

"Ļoti svarīga uzvara," sacīja Samoilovs. "Domāju, ka tā ir spēcīgākā komanda, kuru šogad esam apspēlējuši. Viņi ļoti labi spēlē un ne velti ir izlikti ar pirmo numuru. Jāspēlē bez kritumiem, aukstasinīgi - tad arī būs uzvara."

Ceturtdaļfinālu Samoilovs un Šmēdiņš aizvadīs šovakar, kad plkst. 18:00 tiksies ar Kantora un Losjaka tautiešiem Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu, kuri ar 21:18 un 21:16 pieveica šveiciešus Bēleru un Kratigeru.

Samoilovs un Šmēdiņš grupu turnīrā uzvarēja visās spēlēs. Vispirms ar 21:18 un 21:10 tika pieveikti turki Giginolu un Mermers, pēc tam tika trīs setos uzvara pār vāciešiem Bekermanu un Harmsu (18:21, 21:18, 15:13), bet šveicieši Bēlers un Kratigers tika apspēlēti divos setos - 21:18, 21:13. Ar pirmo numuru izliktie Losjaks un Kantors grupā divos setos pieveica Pļaviņu un Regžu (21:17, 21:13), taču pieāpās Rangjēri un Karambulam (18:21, 17:21) un bija spiesti spēlēt "play-off" pirmajā kārtā.