Jonass pārliecinoši triumfē Čehijas MX2 kvalifikācijā

© MX Pro Foto

Ar latviešu motosportista Paula Jonasa uzvaru šodien Čehijā, Loketas trasē noslēdzās pasaules motokrosa čempionāta posma kvalifikācijas sacīkstes MX2 klasē.

Jau kvalifikācijas sākumā Jonass izvirzījās vadībā, pirmajā pozīcijā pavadot visu distanci, kamēr "Red Bull KTM Factory Racing" komandai izdevās izcīnīt dubultuzvaru.

Otrajā vietā gandrīz visu kvalifikācijas sacīkšu laiku pavadīja jaunais talants Horhe Prado, finišā piekāpjoties Jonasam par 11 sekundēm. Vienubrīd Prado bija apdzinis Džulians Lībers ("LRT KTM"), tomēr sportists piedzīvoja kritienu un beigās finišēja piecpadsmitais

Pēc dažiem pirmajiem apļiem uz trešo pozīciju pakāpās Tomass Kovingtons ("Rockstar Energy Husqvarna MX2"), kurš finišēja nepilnas divas sekundes aiz Prado.

Jonasa galvenais konkurents kopvērtējumā, Džeremijs Sīvers ("Suzuki International Europe") aizvadīja neveiksmīgu kvalifikāciju, piedzīvoja kritienu un tobrīd atkrītot aiz "Top 30", bet finišā ierindojās 21. vietā. Šobrīd MX2 pasaules čempionātā latvietim ir 38 punktu pārsvars pār šveicieti.