\\Sports
Koha triumfē junioru pasaules čempionātā
 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Āzijas lielākajā pilsētā Tokijā sācies junioru pasaules čempionāts svarcelšanā. Riodežaneiro ceturtās vietas īpašniece un Eiropas vicečempione Rebeka Koha pārsteidzoši pārspēja galveno favorīti un izcīnīja zelta medaļu svara kategorijā līdz 58 kilogramiem.

58 kilogramu turnīrā bija pieteikušās 17 juniores. Pirms sacensībām tika izveidots svarcēlāju reitings, vadoties no kilogramu summas, kuru attiecīgā sportiste eventuāli varētu pacelt. Rebeka Koha orientējās uz 210 kg summu, kas šajā konkurencē bija otrais labākais rādītājs. Kā galvenā favorīte kotējās gadu vecākā ķīniete Čunjaņa Jana (215), savukārt trešajā vietā pozicionējās taizemiete Ratanapona Pakarata, kura domāja par 205 kg.

Raušanā mūsu sportiste bija sekmīga visos piegājienos - 93, 96, 99 kg, kas šajā disciplīnā deva otro vietu. Līderpozīcijā izvirzījās minēta ķīniete ar 100 kilogramiem, bet trešajā vietā iekārtojās taizemiete (92).

Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Pirmā grūšanas starta apņēmīgā ventspilniece satvēra stieni, divreiz pašķielēja uz kameru, 11 sekundes pirms laika beigām sāka celt un bez problēmām tika galā - 111 kg. Pašķielēšanas taktiku mūsējā turpināja arī pēdējos cēlienos, un viss sanāca - 117, 120 kg. Pēdējā gadījumā bija ļoti grūti, taču latviete izturēja un varēja līksmot. Pēc tam sacensību galvenā favorīte Čunjaņa Jana izšķirošajā piegājienā nespēja dabūt 120 kilogramus uz pleciem un sensacionāli palika aiz latvietes!

Rebeka Koha summā sakrāja 219 kilogramus, par pieciem kilogramiem uzlabojot sev piederošo Latvijas rekordu. Latviete, šķiet, nekad nebija uzvarējusi ķīnieti, un tagad tas notika Āzijā, kur eiropietes triumfu neviens negaidīja. Apbalvošanas ceremonijā ķīniete izskatījās satriekta.