Rastorgujevam pirmais pjedestāls Pasaules kausa izcīņā

© Detlef Eckert

Ar 15 kilometru masu startu vīriešiem šodien Holmenkollenā (Norvēģija) noslēdzies Pasaules kausa izcīņas biatlonā šīs sezonas pēdējais posms. Andrejs Rastorgujevs pirmoreiz karjerā izcīnīja vietu uz goda pjedestāla, ar divām kļūdām šaušanā un lielisku ātrumu distancē sasniedzot otro vietu. Uzvaru izcīnīja Martēns Furkads (Francija).

Pirms sacensībām

Masu starta favorīti bija Simons Šemps, Martēns Furkads, Juhanness Bē un Antons Šipuļins. Šoreiz masu startu vēl interesantāku padarīja tas, ka turpinājās cīņa par Mazo kristāla globusu starp Šempu un M.Furkadu, Šempa pārsvars pirms šīs dienas masu starta sasniedza 22 punktus.

Sacensības

Pirmo šaušanu nekļūdīgi veica 18 biatlonisti, starp tiem arī Martēns Furkads, kuram radās problēmas ar aptveri (patronām), kuras gan izdevās atrisināt ar trenera palīdzību. Līderis pēc pirmās šaušanas bija Simons Eders (Austrija). Andrejs Rastorgujevs šāva precīzi un bija septītais (+7.3 sekundes). M.Furkads bija 18., zaudējot 21 sekundi.

Otrajā aplī Rastorgujevs uz brīdi izvirzījās sacensību vadībā. Uz otro šaušanu M.Furkads jau ieradās kā līderis. 13 biatlonisti turpināja šaut nevainojami, bet Rastorgujevs bija starp tiem, kuri kļūdījās vienreiz. Par līderi kļuva Antons Šipuļins, kuram sekoja Lovels Beilijs un Eriks Lesers (visi vienas sekundes robežās). Deviņās sekundēs bija pirmie desmit biatlonisti. Rastorgujevs bija 16., līderim zaudējot 22.4 sekundes.

Trešajā aplī Rastorgujevs deficītu ātri sadeldēja un uz pirmo šaušanu stāvus ieradās kā devītais, tomēr bija spiests mērot vienu soda apli. Nevainojami turpināja šaut tikai M.Furkads, Žans Gijoms Beatrikss (Francija) un Mihals Šlesingrs (Čehija). M.Furkada pārsvars pār abiem tuvākajiem sekotājiem bija ap septiņām sekundēm. Rastorgujevs atkrita uz 13. vietu, līderim zaudējot 31.5 sekundes.

Ceturtajā aplī Rastorgujevs atkal ātri atguva zaudēto - drīz vien jau bija septītais, kas uz pēdējo šaušanu ļāva ierasties ar cerībām uz Top3. M.Furkads bija precīzs, no tuvākajiem sekotājiem nekļūdījās tikai Eders un Rastorgujevs. Līderis bija M.Furkads, pēc 24.8 sekundēm sekoja Eders, pēc 30.2 sekundēm Rastorgujevs, bet Beatrikss zaudēja jau 46.3 sekundes, sekoja Svensens un Šlesingrs.

Pēdējā aplī Rastorgujevs ātri panāca Ederu un drīz vien no viņa aizbēga. Rastorgujevs pirmoreiz karjerā izcīnīja vietu uz goda pjedestāla augstākā līmeņa sacensībās - otrā vieta. Uzvaru izcīnīja M.Furkads. Labāko trijnieku noslēdza Eders. Vēl labāko sešiniekā Paifers, Šlesingrs, Beatrikss.

Pasaules kausa izcīņa, 9. posms (Holmenkollena, Norvēģija)