Sports: Dopinga skandāls: uz izmeklēšanas laiku diskvalificē četrus Krievijas skeletonistus 17 komentāri
 
Sports

Dopinga skandāls: uz izmeklēšanas laiku diskvalificē četrus Krievijas skeletonistus

 
Scanpix

Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) paziņojusi, ka potenciālo dopinga programmas pārkāpumu Soču olimpiskajās spēlēs dēļ no sacensībām uz nekonkrētu laiku diskvalificēti četri Krievijas skeletonisti. Viņu vārdi oficiāli netiek izpausti.

Soču olimpiskajās spēlēs skeletonā vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Aleksandrs Tretjakovs, otro atstājot Latvijas sportistu Martinu Dukuru, kamēr piekto vietu ieguva Sergejs Čudinovs, bet sestais palika Ņikita Tregubovs. Arī sieviešu konkurencē labāko sešiniekā bija trīs Krievijas pārstāves - Jeļena Ņikitina ieguva bronzu, Olga Potilicina bija piektā, bet Marija Orlova sestā.

IBSF oficiāli paziņojusi, ka diskvalificē no sacensībām četrus no šiem sešiem sportistiem, jo saņēmusi SOK informāciju, ka pret viņiem uzsākta izmeklēšana aizdomās par antidopinga programmas pārkāpumiem Soču olimpiskajās spēlēs. Viņi nevarēs piedalīties IBSF rīkotajās sacensībās, ieskaitot Pasaules kausu un pasaules čempionātu, līdz viņu izmeklēšanas beigām, taču viņu vārdus IBSF nenosauks līdz izmeklēšanas beigām, jo nav tiesīga to darīt, bet visi jau tikuši informēti par diskvalifikāciju, kas stājas spēkā kopš šodienas.

Tiesa, nākamais PK posms skeletonā paredzēts jau pēc nedēļas Altenbergā, un pēc Krievijas izlases pieteikuma šim posmam varētu būt iespējams gūt visai skaidrus secinājumus. Iespējams gan arī, ka Krievijas Bobsleja un skeletona federācija izvēlas publiskot diskvalificēto vārdus jau iepriekš.

IBSF informē, ka nav tiesīga veikt izmeklēšanu par olimpiskajās spēlēs veiktajiem pārkāpumiem, kā arī sodu piemērošanu par tiem, kas paliks SOK Disciplinārās komitejas pārziņā. Taču IBSF ir tiesīga piemērot pagaidu diskvalifikāciju savu sacensību ietvaros, ko arī izdarījusi.

„Pēc Maklārena ziņojuma publicēšanas mums visiem sportā klājies grūti,” citēts IBSF prezidents Ivo Feriāni. „Mūsu organizācija ir apņēmības pilna veikt visus nepieciešamos soļus, lai atjaunotu mūsu sporta veida reputāciju, taču tam būs nepieciešama visu iesaistīto pušu sadarbošanās. Krievijas Bobsleja federācija mums ir izteikusi atbalstu šajā jautājumā, lai noskaidrotu patiesību.”

Šīs sezonas PK sākumā kopvērtējumā vadībā pagaidām ir Tretjakovs, kamēr Tregubovs ieņem sesto vietu, bet neviens cits Krievijas skeletonists Ziemeļamerikas posmos nestartēja. Savukārt sieviešu konkurencē Orlova ir augstākajā vietā no Krievijas pārstāvēm, proti, 11., tieši aiz Lelde Priedulēnas.

Jāatgādina, ka Krievijā bija paredzēts pasaules čempionāts skeletonā šosezon, taču vairāku sportistu, ieskaitot Latvijas skeletona izlases, aktīvo protestu un pieteikto boikotu dēļ tas tika pārcelts uz Vāciju.

Izmantotie resursi:
Imposition of Provisional Suspension of Four...

Komentāri [17]
#
HaHa 30.decembris 2016 22:55 atbildēt
Ja savādāk uzvarēt vairs nevar, tad atliek vien diskvalificēt uz pārbaudes laiku! Laikam tā vēl ir pēdējā iespēja Dukuriem tikt uz pjedestāla. Būtu labi, ja uz nākošo Olimpiādi visus Dukuru konkurentus diskvalificētu...
 
#
raimonds 30.decembris 2016 17:59 atbildēt
krieviem vienreiz vajadzētu saprast ,ka ar meliem un blēdīšanos tālu nevar tikt ,bet gan neglābjami sabojāt savu reputāciju.
 
#
VA » raimonds 30.decembris 2016 20:36 atbildēt
Nu,es esmu krievs, jā, krievs Latvijā. Bet - man ļoti nepadodas ne melošana, ne blēdīšanās, un, iespējams, tādēļ arī te nekur tālu ticis neesmu, bet reputāciju man stiprāk sabojāt vairs nevar, jo es esmu dzimis un audzis Padomju Savienībā, nevis "okupācijā".
 
#
kāda speciāla attieksme pret konkretas valsts sportistiem 30.decembris 2016 16:12 atbildēt
nav pat pieķerti, bet jau diskvalificē jo viena tante teica ka lieto. parastidiskvalificē kad reāli pieķer, pārbauda a un b provi, pieprasa skaidrojumu.... jo pastāv vel vesala virkne veidu kā pamatot vielu nonākšanu organismā.... un tikai tad diskvalificē, bet te papriekšu diakvalificē un tad sāks meklet dopingu:)
 
#
Vilcene 30.decembris 2016 15:10 atbildēt
Martinam,manuprāt,Sočos brutāli ar laika šmaukšanos tika atņemta iespēja saņemt zelta medaļu,jo Krievijas pārstāvim startā "pavisam netīšam" laicīgi neieslēdzās hronometrs.... rezultātā - Martinam sudrabs... nepatīkami atcerēties. Kā sportists var dzīvot ar domu, ka viņa zelta medaļa ir šmaukšanās un dopinga rezultâts, nevis paša nopelns?
 
#
Benita » Vilcene 30.decembris 2016 16:58 atbildēt
Tu varētu mēģināt "ieslēgt" savas smadzenes - ja tādas būtu. Bet tā kā tādu , visticamāk, vispār nav, tad labākais ir - šajā vidē nevirināt muti. Jo tādu trulumu normālam cilvēkam paciest gan nav iespējams. Bet nozombētiem dvieļugalvām ir vairāk piemērotas viņu izplatītas izteikšanās vietas (Delfi, tvnet, utt.).
 
#
Klāra 30.decembris 2016 14:38 atbildēt
Varbūt kāds var pateikt? Vai pie mums mītošie Dukuri ir starp diskavlificētajiem krievu skeletonistiem? Vai viņi varbūt ir citos sarakstos ? Piemēram - WADA, Maklarena un Vašingtonas Baltā Nama sevišķu labvēlību izpelnījušos personu kopējā sarakstā?
 
Skatīt visus 17 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers