"Dinamo" piedzīvo zaudējumu pret "Neftekhimik"

© Romāns Kokšarovs/f64

Savā 12. spēlē KHL sezonā Rīgas "Dinamo" komanda viesojās Ņižņekamskā pie vietējās "Neftekhimik" komandas. Visā spēlē izdarīti 46 metieni pa vārtiem, tomēr piedzīvots zaudējums ar 1:3.

Aktīvāk spēli uzsāka mājnieki, "Neftekhimik" hokejisti, kuriem Krišjāņa Rēdliha noraidījums deva iespēju spēlēt vairākumā. Mazākumu dinamieši izturēja, taču, kad abas komandas bija pilnos sastāvos, ar metienu no zilās līnijas Jāni Kalniņu spēles ceturtajā minūtē izdevās pārspēt Ņikitam Šitovam - 0:1.

Sešas minūtes vēlāk pretinieks mūsējos sarūgtināja vēl vairāk - laba saspēle Sekstona un Poligalova izpildījumā, kas noveda pie Poligalova vārtu guvuma. Rezultāts uz tablo pēc 10 minūtēm jau 0:2. Perioda turpinājumā ar bīstamiem momentiem atbildēja arī "Dinamo" - Miks Indrašis, nokļuvis viens vārtu priekšā tomēr izvēlējās atdot piespēli netālu esošajam Šagam, taču pretinieku vārtsargs nolasīja situāciju un neļāva mūsējiem izcelties.

Otro periodu rīdzinieki uzsāka jau daudz apņēmīgāk. Izrauties vienam pret vārtsargu gandrīz izdevās Mārim Bičevskim, taču piespēle bija par spēcīgu. Atkal nonākuši vairākumā, dažādas kombinācijas turpināja vērpt Ščastļivija trijnieks. Pēc Gunta Galviņa metiena no zilās līnijas nūju ripai pielika Miķelis Rēdlihs, nogādājot to aiz Ivana Ļisutina muguras - rezultāts 1:2!

Tomēr vairākumu trīs minūtes vēlāk izmantoja arī Ņižņekamskas komandas pārstāvji. Pēc pirmo vārtu autora Šitova piespēles kreisajā malā uz brīdi nepieskatīts palika somu leģionārs Salinens, raidot ripu tukšajā vārtu stūrī, atjaunojot savai komandai divu vārtu pārsvaru - 1:3. Perioda beigās lieliska iespēja gūt vārtus radās Nikolajam Jeļisejevam, kurš, skaisti apspēlējis aizsargu, meta augšējā stūrī, tomēr vietā bija Ļisutins.

Trešajā periodā komandas turpināja noraidīties. Reālākā iespēja "Dinamo" hokejistiem vairākumā samazināt rezultāta starpību radās perioda pašā vidū, kad pēc Ščastļivija metiena atlēkusī ripa nodevīgi aizslīdēja garām vārtsargam, tomēr nešķērsoja vārtu līniju. Ripu aizsniegt centās Lauris Dārziņš, taču viņam, diemžēl neizdevās to iebakstīt vārtos, vien trāpīt Ļisutinam pa pirkstiem.

Laikam paliekot arvien mazāk, spēle gāja pēc mājnieku komandas plāna. Rīgas "Dinamo" tikai retais metiens sansiedza mērķi, bet vārtus gūt tā arī neizdevās. Spēlējot sešatā pusminūti pirms spēles beigām cīņā vārtu priekšā iespēja bija Jeļisejevam, taču iebakstīt ripu vārtos nesanāca. Rezultātā piedzīvots kārtējais zaudējums un pēdējā vieta Rietumu konferences tabulā.