Samoilovs/Šmēdiņš kļūst par Latvijas čempioniem

© Romāns Košarovs/ F64 Photo Agency

Latvijas čempionāta finālposmā pludmales volejbolā šodien Jūrmalā par valsts čempioniem kļuva Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Alise Lece/Marta Ozoliņa.

Šodien jau no plkst. 10:00 risinājās vīriešu ceturtdaļfināli, kuros pārsteigumi izpalika. Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ar 21:11 un 21:13 pieveica Viktoru Koržeņevicu/Uģi Puķīti, Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža ar 21:18 un 21:17 pārspēja Atvaru Vildi/Jāni Rudzīti, brāļu duelī Edgars Točs/Armands Āboliņš ar 21:17, 20:22 un 15:13 uzvarēja Andri Zadovski/Aivi Āboliņu, bet Sandris Andrejevs/Ģirts Glāzers ar 18:21, 21:18 un 21:19 dramatiskā cīņā salauza Mihailu Samoilovu/Aleksandru Soloveju.

Pēc tam pusfinālos Samoilovs/Šmēdiņš ar 21:15 un 21:12 pieveica Andrejevu/Glāzeru, bet Pļaviņš/Regža ar 21:16 un 21:16 uzvarēja Toču/Āboliņu. Savukārt spēlē par trešo vietu Točs/Āboliņš ar 21:17 un 21:8 pārliecinoši apspēlēja Andrejevu/Glāzeru.

Finālā tikās divi Latvijas vadošie pāri - Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža. Pirmā seta pirmajā pusē vadībā izvirzījās Pļaviņš/Regža, tomēr seta vidū pirmoreiz vadību pārņēma Samoilovs/Šmēdiņš (13:12). Seta beigās, rezultātam esot 19:19, vispirms uzbrukumā kļūdījās Regža, bet nākamajā izspēlē Samoilovs pacēla bumbu aizsardzībā un bija precīzs arī uzbrukumā - 21:19.

Otrajā setā pēc Šmēdiņa bloka un sekmīga uzbrukuma Latvijas vadošajam duetam izdevās iegūt trīs punktu pārsvaru (8:5), tomēr nākamos trīs punktus pēc kārtas guva Pļaviņš/Regža. Turpinājumā Samoilovs/Šmēdiņš atkal iekrāja solīdu pārsvaru (15:10), ko līdz seta beigām prata nosargāt, svinot uzvaru ar 21:17.

Dāmu pusfinālos Tīna Graudiņa/Paula Ņečiporuka ar 21:14 un 21:10 pārspēja Inesi Jursoni/Līvu Solu, bet Alise Lece/Marta Ozoliņa ar 18:21, 23:21 un 15:10 pieveica Agnesi Caicu/Anastasiju Kravčenoku. Bronzas mačā Caica/Kravčenoka ar 21:8 un 21:19 uzvarēja Jursoni/Solu.

Finālmačā Lece/Ozoliņa neticamā veidā atspēlējās un ar 18:21, 24:22 un 15:11 pieveica Graudiņu/Ņečiporuku. Otrajā setā čempionēm krietni traucēja Alises kājas savainojums (krampji), kas liedza spēlēt par visiem 100%. Graudiņa/Ņečiporuka pat bija ieguvušas piecas mačbumbas (20:15), tomēr nespēja tās izmantot un beigās piedzīvoja zaudējumu (22:24). Bet trešā seta vidū iegūto pārsvaru Lece/Ozoliņa vairs neatdeva un nodrošināja Latvijas čempionu titulu.

Latvijas čempionātā paredzēts aizvadīt vēl divus posmus. No 5. līdz 7. augustam posms pirmoreiz risināsies Alūksnē, bet no 26. līdz 28. augustam Jūrmalā tiks aizvadītas pēdējās „Ergo Open 2016” sacensības, kas vienlaikus būs arī EEVZA (Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas) posms.