U20 izlase pēc revanša pret Ukrainu

© FIBA Europa

Latvijas U20 basketbola izlase šodien Somijas galvaspilsētā Helsinkos Eiropas čempionāta ietvaros pret Ukrainu aizvadīs spēli 5.-8. vietas turnīrā. Mača sākums pulksten 16:15.

Latvijas jaunie basketbolisti grupu turnīrā trīs spēlēs izcīnīja tikai vienu uzvaru. Pirmajā mačā galotnē ar 68:70 tika zaudēts Serbijai, otrajā spēlē ar 78:71 pieveikta Slovēnija, bet grupu turnīra pēdējā mačā latvieši ar 70:72 zaudēja Ukrainai.

Tieši pret Ukrainas basketbolistiem Latvija turnīra pirmajā fāzē aizvadīja pārliecinoši neveiksmīgāko spēli, jo tika izlaists mača gaitā iekrāts pat 23 punktu pārsvars. Pret ukraiņiem pirmajā tikšanās reizē labākais bija Klāvs Čavars, kurš guva 18 punktus, savāca 14 atlēkušās bumbas un bloķēja trīs pretinieku metienus. 15 punktus pievienoja Eduards Hāzners.

Cīņā par vietu labāko astotniekā Latvijas U20 izlase bez lielām problēmām ar rezultātu 66:53 pieveica Zviedrijas basketbolistus. Ceturtdaļfinālā bija jāspēlē pret respektējamo Spāniju, pret kuru atsevišķi zaudēta katra no pirmajām trim ceturtdaļām un galarezultātā piedzīvots zaudējums ar 70:79.

Ukraina izslēgšanas turnīru iesāka ar lielisku uzbrukuma vakaru pret Beļģiju (95:73), bet ceturtdaļfinālā jau bez reālām iespējām pacīnīties par uzvaru piekāpās Vācijas vienaudžiem - 52:64.

Latvijas un Ukrainas spēles sākums jau pulksten 16:15. Otrajā pārī cīņā par 5. vietas spēles nodrošināšanu tiksies Itālija un Čehija. Starp labākajām četrām komandām ir Vācija, Spānija, Turcija un Lietuva. Arī pusfināli U20 čempionātā tiks aizvadīti šodien.