Porziņģis rezultatīvākais komandā; "Knicks" nespēj pieveikt "Heat"

Kristaps Porziņgis pret Krisu Bošu © scanpix

Ar zaudējumu četru mājas spēļu sēriju uzsācis Kristaps Porziņģis un viņa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks", kas šonakt ar rezultātu 78:97 otro reizi šosezon atzina Maiami "Heat" pārākumu. Latviešu uzbrucējam problēmas sagādāja ātri sakrātās piezīmes, un liepājnieka kontā šoreiz nepilnās 24 minūtēs 11 punkti un astoņas atlēkušās bumbas.

Kristaps Porziņģis šonakt, piezīmju problēmu dēļ, laukumā pavadīja nedaudz mazāku laiku nekā pēdējās spēlēs ierasts - 23:44 minūtēs gūti 11 punkti (1p. 1/2, 2p. 5/10, 3p. 0/1), izcīnītas astoņas atlēkušās bumbas, bloķēti trīs sāncenšu metieni, pārķertas divas piespēles, kā arī pieļautas trīs kļūdas un sapelnītas piecas piezīmes.

Mājinieki "Knicks" (8-9) basketbolisti šonakt lūkoja revanšēties par zaudējumu 24. novembrī Maiami (78:95), kā arī vienlaikus pārtraukt septiņu zaudējumu sēriju cīņās pret "Heat" (10-5). Viesiem šovakar palīdzēt nevarēja sākumsastāva uzbrucējs Luols Dengs, kurš iedzīvojies cirkšņa savainojumā - Sudānā dzimušā spēlētāja vietu starta pieciniekā ieņēma atlētiskais Džeralds Grīns. Tikmēr mājinieki, kaut arī pastāvēja iespējamība par izmaiņām starta pieciniekā, spēli uzsāka ierastajā piecu vīru sastāvā.

Starta piecinieki:
"Knicks": Kalderons, Aflalo, Entonijs, Porziņģis, Lopess
"Heat": Dragičs, Veids, Grīns, Bošs, Vaitsaids

Kļūdas un "Heat" ciešā aizsardzība ļāva viesiem spēles ievadā iegūt nelielu vadību (9:4), taču līdz pirmā ceturkšņa vidum ņujorkieši veica 8:0 izrāvienu (12:9). Savu ieguldījumu deva arī Porziņģis, kurš realizēja grozu no tuvas distances, kā arī pārķēra pretinieka piespēli un pats devās ātrajā uzbrukumā, piespiežot "Heat" uzbrucēju Džošu Makrobertsu pārkāpt noteikumus metienā (sodiņi 1/2). Kristaps gan diezgan drīz tika nomainīts, tikmēr "Knicks" rindās līdera lomu uzņēmās Karmelo Entonijs (11 punkti periodā), ar kura pūliņiem pirmās 12 minūtes izdevās noslēgt uz pozitīvas nots (27:26)

Porziņģis laukumā atgriezās jau otrā perioda ievadā un uzreiz izpelnījās piezīmi metienā pret Krisu Bošu. Ņujorkiešiem produktīvas minūtes no soliņa deva Kevins Serafins un Lengstons Gelovejs, bet vienīgais uzticamais ierocis viesu uzbrukuma arsenālā bija minētais Bošs, kura rezultativitāte neļāva mājiniekiem atrauties (34:37). "Knicks" gan, pateicoties veiksmīgai spēlei aizsardzībā, pamazām spēja iegūt nedaudz komfortablāku pārsvaru - ceturkšņa vidū skaists Porziņģa "alley-oop" danks ātrajā pretuzbrukumā jau deva +7 (43:36). Diemžēl trīs minūtes līdz perioda beigām trešā piezīme lika latvietim priekšlaicīgi noslēgt spēles pirmo pusi, tikmēr "Heat" veica 10:2 izrāvienu un lielajā pārtraukumā devās ar minimālu pārsvaru (50:49).

Mājinieku pirmos punktus trešajā ceturtdaļā ar pustālo metienu guva liepājnieks, taču neilgi pēc tam apšaubāma piezīme uzbrukumā lika Kristapam jau ceturkšņa ceturtajā minūtē doties uz rezervistu soliņu. Rezultativitātei krītoties un virsroku ņemot spēlei no aizsardzības, perioda vidū pārsvaru rezultātā pamazām sāka iekrāt "Heat" (64:55). Liela loma viesu izrāvienā bija līgas labākajam metienu bloķētājam Hasanam Vaitsaidam (trīs bloki periodā), bet otrā laukuma galā punktu pienesumu deva Grīns. Viesu pārliecinošā spēle ļāva trīskārtējiem NBA čempioniem izšķirošo ceturksni sagaidīt diezgan komfortablā vadībā (74:63).

Pamatlaika pēdējā ceturtdaļa iesākās ar cerīgiem Derika Viljamsa pieciem punktiem, taču drīz vien sekoja "Heat" atbilde Grīna personā, un "Knicks" atstatums jau -15 (70:85). Viesu ciešā aizsardzība ļoti uzmanīgi pieskatīja Porziņģi, vairākkārt apgrūtinot latvietim iespējas saņemt bumbu uzbrukumā. Savu ceturto grozu gan Kristapam izdevās realizēt, atliecienā realizējot pustālo pāri Makrobertsam. Ņujorkiešu problēmas gan tas neatrisināja, jo spēles gaitu pilnībā kontrolēja viesi (94:74). Atlikušajās pamatlaika minūtēs Porziņģis paguva nobloķēt Vaitsaidu, kā arī pārsniegt desmit gūto punktu robežu, taču mača liktenis jau bija izšķirts priekšlaicīgi.

"Knicks" - "Heat" 78:97 (27:26, 22:24, 14:24, 15:23)
"Knicks": Porziņģis 11 (8 atl., 3 bloķ.,), Entonijs 11, Serafins 10, Viljamss 9, Gelovejs 8, Grants 8 (6 piesp.), O'Kvins 5 (8 atl.), Aflalo 4, Kalderons 4, Tomass 4, Lopess 2, Amundsons 2
"Heat": Grīns 25, Bošs 20, Veids 17, Dragičs 9, Vinslovs 9 (7 atl.), Vaitsaids 6 (14 atl., 6 bloķ.), Džonsons 6, Ričardsons 3, Makrobertss 2