Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

Latvija atspēlē 13 punktu starpību un trillerī uzvar Lietuvu

© F64

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 21. novembrī, Eiropas čempionāta kvalifikācijas mājas spēlē atspēlēja 13 punktu starpību un uzvarēja Lietuvu ar rezultātu 65:62. Nākamajā A grupas spēlē 2016. gada 20. februārī latvietes izbraukumā tiksies ar Slovēniju. Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un sešas no deviņām otro vietu īpašniecēm.

Mārtiņa Zībarta, Aigara Neripa, Artūra Visocka-Rubeņa un Ērika Visocka trenētā komanda pirms spēles aizvadīja septiņus treniņus, darbā iesaistot 15 spēlētājas. Galvenais treneris valstsvienības priekšgalā debitēja ar uzvaru pār principiālo konkurenti Lietuvu.

Pirms spēles abas komandas vienojās klusuma brīdim, godinot 2013. gadā notikušās Zolitūdes traģēdijas upurus. Skatītāji līdz malam piepildīja Olimpiskā sporta centra tribīnes, parūpējoties par valstsvienību spēlei pienācīgu gaisotni.

Starta piecnieki.
Latvija: Babkina, Jēkabsone-Žogota, Baško-Melnbārde, Šteinberga, Teilāne
Lietuva: Okockīte, Nacickaite, Šulčūte, Paugaite, Petronīte

Anete Jēkabsone-Žogota pirmajā aizsardzībā nobloķēja Egli Šulčūti. Latvijas pirmie uzbrukumi beidzās ar kļūdainām piespēlēm, tādēļ rezultātu ar diviem tālmetieniem atklāja Santa Okockīte. Pretinieču saspēles vadītājas saimniekošanu pārtrauca Jēkabsone-Žogota, agresīvi izkārtojot pozīciju pustālajam metienam – 2:6. Lietuvietes atbildēja ar Petronītes pirmajiem punktiem un trešo tālmetienu. Okockītes segšanu pārņēma Ieva Krastiņa, bet Latvijas uzbrukumā turpinājās piespēļu brāķis. Brīdī, kad Gunta Baško-Melnbārde devās pirmajā garāmgājienā, lietuviešu pārsvars sasniedza 13 punktus (2:15 un 4:17).

Pirmās ceturtdaļas beigās sarkanbaltsarkanās veica 11:0 izrāvienu. Septītās minūtes beigās Jēkabsone-Žogota pārķēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā. Nākamajā uzbrukumā rēķinu atklāja Anete Šteinberga – 8:17. Aizsardzībā Dita Rozenberga atbruņoja Marinu Solopovu un Okockīti, bet Aijas Putniņas pustālajam sekoja Baško-Melnbārdes garāmgājiens un Jēkabsones-Žogotas tālmetiens – 15:17.

Nākamās desmitminūtes sākumā lietuvietes guva sešus bezatbildes punktus – 15:23. Tālāk pretinieces netika, jo iespēlējās Latvijas līderes. Teilānes divi punkti ar sodu, Baško-Melnbārdes garāmgājieni, vairākas aizsardzībā pārķertas bumbas ļāva 15. minūtē izlīdzināt rezultātu – 25:25. Minūti vēlāk Teilānes precīzie soda metieni izvirzīja Latviju vadībā – 27:26. Anetes Šteinbergas četru punktu sērija, diviem brīvmetieniem pievienojot āķi pāri Lietuvas kapteinei Eglei Šulčūtei, palielināja pārsvaru – 31:26. Puslaika beigās mājinieces nevarēja iemest brīvos metienus, bet Šulčūtes un Sikšņūtes metieni samazināja atrāvienu līdz minimumam – 33:32.

Pirmajā puslaikā abas komandas kopā kļūdījās 30 reizes (11-19), katrai gūstot pa 15 punktiem pēc sāncenšu misēkļiem. Latvijas pārsvars būtu lielāks, ja izdotos precīzāk izpildīt trīspunktu metienus (1/8 pret 4/7). Rezultatīvāko spēlētāju priekšgalā ar 11 punktiem atradās Anete Jēkabsone-Žogota.

Baško-Melnbārdes iespēle Teilānei rezultējās divos punktos no spēles, bet Petronītes soda metieniem kapteine atbildēja ar diviem reidiem uz grozu – 39:35. Lietuviešu centra spēlētājas neitralizēšana tika uzticēta Zentai Meļņikai un viņas darbs kavēja pretinieču līderei gūt punktus no spēles. Kļūdu skaits joprojām bija liels un pāris minūtes komandas neguva grozus, taču viens no Latvijas pretuzbrukumiem beidzās ar Jēkabsones-Žogotas un Rozenbergas saspēli – 41:37. Ilgu laiku labi nospēlējusi aizsardzībā, tālmetienu iemeta Aija Putniņa – 44:37. Kādu laiku pārsvars turējās 5-7 punktu robežās, bet 30. minūtes sākumā tālmetienu realizēja Elīna Babkina – 49:41. Okockīte pēdējā uzbrukumā divus punktus atspēlēja – 49:43.

Teilāne atjaunoja astoņu punktu pārsvaru (51:43), taču lietuvietes pretuzbrukumos piecus punktus atspēlēja – 51:48. Kuktienei un Okockītei realizējot tālmetienus, rezultāts piekto reizi spēlē kļuva neizšķirts – 51:51. Uzbrukuma krīzi pārtrauca divi Jēkabsones-Žogotas grozi, bet aizsardzība strādāja labi. Lietuvietes nepadevās, priekšpēdējā minūtē pārņemot vadību – 59:60. Pamatlaika pēdējās minūtes sākumā Anete Šteinberga divos punktos pārvērta Jēkabsones-Žogotas piespēli – 61:60. Lietuvas uzbrukums pēc minūtes pārtraukuma beidzās ar kļūdu. Sekoja pārkāpums pret Zani Teilāni, kura soda metienus izpildīja nekļūdīgi – 63:60. Petronīte no groza apakšas divus punktus atspēlēja, bet Jēkabsone-Žogota pretējā pusē apgādāja Ditu Rozenbergu – 65:62! Lietuvietes pēdējā uzbrukumā netika pie metiena.