Latvijas izlase bezcerīga pret talantīgajiem zviedriem

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātā Čehijā cietusi trešo zaudējumu trīs spēlēs, ar 1:8 piekāpjoties Zviedrijas valstsvienībai. Vienīgos vārtus Latvijas sastāvā guva Lauris Dārziņš, bet vēl spēles 33. minūtē rezultāts bija tikai 1:2.

Izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis šodienas mačāsastāvā bija ieviesis vairākas izmaiņas, un pirmo spēli šajā PČ aizvadīja Miks Indrašis, savukārt vārtos pret pirmajās divās spēlēs piecus punktus guvušajiem zviedriem stājās Edgars Masaļskis.

Latvija spēli sāka apņēmīgi un piespieda zviedrus arī pārkāpt noteikumus, tiesa, vairākums neizdevās. Zviedrija pamazām pārņēma iniciatīvu, taču neko pārāk bīstamu izveidot nespēja. Arī Zviedrijas vairākums nebija neko spožais, taču (ne)laimīgs ripas rikošets no Oskara Cibuļska slidas ļāvai tai izvirzīties vadībā.

Otrā perioda vidū zviedri panāca 2:0, taču Latvija ar trešo piegājienu realizēja vairākumu - Kaspara Daugaviņa metienu Jūnass Enrūts atvairīja, taču pirmais pie ripas bija Lauris Dārziņš. Diemžēl pagāja nieka desmit sekundes, kad Filips Fošberjs tika pie iespējas izpildīt bullīti. Masaļskis lieliski atvairīja viņa izgājienu spēles laikā, taču soda metienā Fošberjs mūsu vārtsargam neatstāja cerības. Luī Ēriksons pēc Latvijas neizmantota vairākuma trešo reizi iemeta ripu Masaļska vārtos, taču šoreiz vārtu guvums netika ieskaitīts, radot pamatotu sašutumu zviedru līdzjutējos. Ēriksons gan ilgi nesēroja un 14 sekundes pirms perioda beigām tomēr nokārtoja "hat-trick" un panāca 4:1.

Andra Džeriņa noraidījumu trešajā periodā izmantoja Oskars Mellers, izrādoties aktīvākais Latvijas vārtu priekšā. Spēles liktenis bija praktiski izšķirts, un abas izlases sāka spēlēt daudz mierīgāku hokeju, kurā Masaļskis ielaida visai vieglu metienu no asa leņķa, un jau 1:6. Uzreiz pēc tam vēl viens bullītis zviedriem, taču Masaļskis revanšējās par iepriekšējo kļūdu un atvairīja Lindholma metienu. Atlikušajā laikā Zviedrija guva vēl divus vārtus un svinēja uzvaru 8:1.

Līdz ar to Latvijas spēles pret grupas favorītēm noslēgušās, un nu sekos četri mači pēc kārtas, kuros Beļavska vadītā izlase vairs nebūs izteikta pastarīte. Aizvadītās spēles teksta tiešraide pieejama Šeit

Latvija - Zviedrija 1:8 (0:1, 1:3, 0:4)

Vārti: 17:37 L. Ēriksons (vair.) 0:1, 30:05 L. Ēriksons (Ekholms, Krūnvals, vair.) 0:2, 32:53 Dārziņš (Daugaviņš, Galviņš, vair.) 1:2, 33:03 Fošberjs (soda metiens) 1:3, 39:46 L. Ēriksons (Ānelevs) 1:4, 44:43 Mellers (Ekmans-Lāšons, Klinberjs, vair.) 1:5, 49:32 Jūsefsons (Lundkvists) 1:6, 57:04 Lundkvists (Jalmāšons, Ekmans-Lāšons) 1:7,59:51 Rasks (J. Ēriksons, Lindholms) 1:8

Soda minūtes: 10:10

Metieni: 20:36

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Jūnass Enrūts