Bertānam un "Baskonia" izcils vakars: uzvara pār "Olympiacos"

© scanpix

Dāvis Bertāns ceturtdien, 27. novembrī, guva 17 punktus Eirolīgā, bet latviešu uzbrucēja pārstāvētais Vitorijas klubs "Baskonia" (3-4) sagādāja pirmo zaudējumu Pirejas "Olympiacos" (6-1), savā laukumā pārspējot trīskārtējos čempionus ar rezultātu 89:70.

Pirmajā puslaikā laukumā tika fiksētas divas vēsturiskas jubilejas. “Sarkano” līderis Vasilis Spanulis sasniedza 2500 gūto punktu robežu un kļuva par Eirolīgas ceturto visu laiku rezultatīvāko spēlētāju. Līdz visu laiku labākajam sasniegumam viņam gan ir patālu, jo “FC Barcelona” snaiperis Huans Karloss Navarro pirms šīs sezonas paspēja gūt 3496 punktus un turpina karjeru. Trijniekā atrodas Markuss Brauns (2739) un Jaka Lakovičs (2524).

Nākamais zīmīgais notikums risinājās 13. minūtē. “Baskonia” kapteinis Fernando San Emeterio guva divus punktus no groza apakšas, iegūstot mājiniekiem sešu punktu pārsvaru – 30:24. Šajā brīdī Vitorija kļuva par pirmo komandu ULEB Eirolīgas vēsturē, kura turnīrā guvusi 25 000 punktu. Lai tiktu līdz šai atzīmei, baskiem vajadzēja 14 gadus un vienu mēnesi.

Par trešo vakara gaviļnieku kļuva “Baskonia” galvenais treneris Ivons Navarro, kurš izcīnīja karjerā pirmo uzvaru Eirolīgā. Lai gan sākumā mājiniekiem sparīgi pretojās Spanulis, gūstot 10 no pirmajiem 20 viesu punktiem, “Baskonia” pirmajā ceturtdaļā ieguva septiņu punktu pārsvaru (24:17), kuru noturēja arī puslaika beigās – 44:37. Dāvis Bertāns šai laikā iemeta vienu no četriem tālmetieniem, toties bloķēja divus metienus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

Trešā ceturtdaļā sākās ar galveno mājinieku izrāvienu 9:0. Bertāns ar partneriem divās minūtēs sagāza četras bumbas viesu grozā, kamēr savējo nosargāja neskartu – 53:37. Lielā diena tālmetienos bija Fabjēnam Kosē, kurš iemeta pirmos trīs metienus pēc kārtas. Spanulis centās lauzt spēli, taču Bertāna otrais tālmetiens, sekmīgā Mirzas Begiča iesaiste un partneru veiksmes ļāva noturēt plus sešpadsmit – 68:52.

Viesi nevēlējās samierināties ar tādu iznākumu, pēc ātras ofensīvas ceturtās ceturtdaļas sākumā pietuvojoties vienpadsmit punktu attālumā – 70:59. Tuvāk viņi netika, pateicoties Bertānam. Dāvis realizēja trešo precīzo tālmetienu un guva punktus arī garāmgājienos, turpinot palielināt savu rēķinu. Lai kā necentās Spanulis ar kolēģiem, notikumi attīstījās Vitorijas labā, ļaujot mājiniekiem izcīnīt trešo panākumu sezonā.

Dāvis Bertāns kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā. Uzbrucējs 24:57 minūtēs guva 17 punktus (2p 3/6, 3p 3/6, 1p 2/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, bloķēja divus metienus, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja vienu personisko piezīmi, ieguva labāko +/- rādītāju 31 un nopelnīja lietderības koeficientu 14. Otrajā puslaikā Bertāns sameta 12 punktus.