Robinsonam uzvaras grozs, VEF atspēlē 17 punktus Minskā

Basketbola klubs "VEF Rīga" (2-2) sestdien, 25. oktobrī, VTB Vienotās līgas izbraukuma spēlē trešo reizi pēc kārtas uzvarēja Baltkrievijas čempionus "Cmoki Minsk" (0-4), pārspējot sāncenšus ar rezultātu 71:70. Nākamajā spēlē 3. novembrī rīdzinieki mājās spēlēs pret Kaspara Bērziņa pārstāvēto Samaras komandu "Krasnije Kriļja".

Starta piecnieks

VEF: Dilards, Robinsons, Timma, Pasečņiks, Fals

Nikolaja Mazura, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša komanda pirmajā puslaikā piedzīvoja pamatīgas problēmas uzbrukumā. Minskas spēlētāji neitralizēja amerikāņu aizsargus Dilardu un Robinsonu, tādējādi apgrūtinot visas komandas saspēli. Jau pirmajā ceturtdaļā “Cmoki” devās izrāvienā, panākot desmit punktu pārsvaru – 12:22.

Vienīgie, kuriem izdevās uzlauzt “pūķu” aizsardzību, bija centra spēlētājs Bamba Fals un uzbrucējs Jānis Timma. Divatā viņi puslaikā guva 16 no 26 punktiem. Īpaši priecēja Bamba, kura izveicība uzbrukumu noslēgumos un bloķētie metieni sekmēja līdzīgu spēli groza apakšā. Timma divreiz precīzi meta no distances, taču puslaika atpūtā nācās iet ar desmit punktu deficītu – 26:36.

Trešās ceturtdaļas sākumā nācās sajust sviluma smaku. Kudrjavceva un Meščerjakova tālmetieni palielināja Minskas atrāvienu līdz 17 punktiem – 29:46. VEF turpināja vilkt Fals un Timma. Pēdējais iemeta vēl divus tālmetienus, savas iespējas turpināja izmantot rīdzinieku centrs. Pusstundas beigās radās iespēja pietuvoties septiņu punktu attālumā, taču Jakoviča misēklim sekoja Pāvela Uļjanko atbildes tālmetiens – 44:56. Jakovičs reabilitējās, trāpot “buzzer-beater” tālmetienu no savas laukuma puses – 47:56.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā divreiz garāmgājienus realizēja Džeralds Robinsons, piespiežot Andrejam Krivonosam pieprasīt minūtes pārtraukumu – 51:56. Timma iemeta piekto tālmetienu, perimetrā izšāva Robinsons un starpība saruka līdz diviem punktiem – 59:61. Nākamos četrus punktus guva mājinieki, tādējādi VEF nācās iesaistīties cīņā ar laiku, kurš strauji gāja uz beigām – 59:65. Izmisīgā atspēlēšanās turpinājās līdz pēdējām divām sekundēm, kad uzvaras grozu garāmgājienā guva spēles varonis Robinsons – 71:70!