Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

"Dinamo" atspēlējas pēdējā trešdaļā un pārtrauc zaudējumu sēriju

© Romans Kokšarovs

KHL regulārā čempionāta spēlē šovakar Rīgas „Dinamo” hokejisti „Arēnā Rīga” ar 2:1 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas „Salavat Yulaev”, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Rīdzinieki spēli iesāka aktīvi un pirmajās minūtēs izveidoja pāris vārtu gūšanas izdevības, kuras gan izmantot neprata. Pēc tam iniciatīvu pārņēma „Salavat Yulaev” komanda, kurai pāris reizes izdevās nostiprināties mājinieku aizsardzības zonā, taču rezultātu atklāt viesi nespēja. Viena no labākajām iespējām gūt vārtus 12. minūtē radās Marcelam Hosam, taču pēc viņa izdarītā metiena no labas pozīcijas ripu tvēra Lelands Ērvings. Pirmā perioda izskaņā Andris Džeriņš pārkāpa noteikumus viesu zonā, atstājot rīdziniekus četratā, bet mājinieki skaitlisko mazākumu izturēja. Trešdaļas pēdējā minūtē Ufas komandai bija pāris teicamas iespējas izvirzīties vadībā, tomēr „Dinamo” komandu glāba veiksme un Jakubs Sedlāčeks.

Otrā trešdaļa iesākās tikpat piesardzīgā stilā kā aizritēja mača pirmās 20 minūtes, bet tad par skaitliskā sastāva noteikumu pārkāpšanu „Dinamo” komanda otro reizi mačā palika mazākumā. Šoreiz „Salavat Yulaev” savu iespēju garām nepalaida un perioda 7. minūtē Aleksandrs Kutuzovs vārtsarga atvairīto ripu ieraidīja vārtos – 0:1. Pēc ielaistajiem vārtiem rīdzinieki devās uzbrukumā un par Māra Bičevska pagrūšanu divu minūšu noraidījumu nopelnīja Kulda, tomēr izveidot reālus vārtu gūšanas momentus neizdevās. Turklāt trešdaļas vidū notika nepatīkama sadursme, kurā savainojumu guva Hosa, kurš bija spiests pamest laukumu un doties uz ģērbtuvēm. Perioda otrajā pusē „Dinamo” pēc Dmitrija Sjomina noraidījuma otro reizi mačā ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču gūt vārtus atkal neizdevās – pēc Ščastļivija metiena pustukšos vārtos ripa tomēr nonāca Ērvinga ķērājcimdā.

Trešā perioda sākumā ierindā atgriezās Hosa, kurš jau pirmajās minūtēs centās gūt vārtus, turklāt teicama izdevības atkal bija Ščastļivijam, taču viesus atkal glāba Ērvings. Trešdaļas ievadā „Dinamo” komanda trešoreiz mačā ieguva tiesības uz skaitlisko vairākumu, tomēr rīdziniekiem pat īsti neizdevās nostāties pretinieku zonā. Bet 7. minūtē pēc Ščastļivija metiena Ufas komandas vārtsargs ripu apstādināja tikai dažus centimetrus pirms vārtu līnijas.

Tomēr trešdaļas otrajā pusē „Dinamo” beidzot izdevās gūt vārtus – pēc Mika Indraša metiena, kurš tika bloķēts, pirmais pie ripas bija Linuss Videls, panākot 1:1. Aizritēja tikai nepilnas divas minūtes un Videls ar lielisku piespēli vārtu priekšā neviena nepieskatītu atrada Ščastļiviju, kurš beidzot izmantoja savu iespēju – 2:1. Arī pēdējās minūtēs rīdzinieki uzbruka un izveidoja labas vārtu gūšanas iespējas, bet pēdējā minūtē tukšos vārtos netrāpīja KHL rezultatīvākais aizsargs Kirils Koļcovs.

Rīgas "Dinamo"

Jakubs Sedlāčeks (Edgars Masaļskis); Krišjānis Rēdlihs – Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs – Milans Jurčina, Kristaps Sotnieks – Georgijs Pujacs; Lauris Dārziņš – Andris Džeriņš – Miķelis Rēdlihs, Marcels Hosa – Pjotrs Ščastļivijs – Linuss Videls, Gints Meija – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis – Juris Upītis – Gunārs Skvorcovs.

Kontinentālā hokeja līga, 21. oktobris

Rīgas "Dinamo" – Ufas "Salavat Yulaev" 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Vārti: 26:18 Kutuzovs (D. Makarovs, Hartikainens, vair.) 0:1, 52:57 Videls (Indrašis, Jurčina) 1:1, 54:43 Ščastļivijs (Videls) 2:1

Metieni: 28:26

Soda minūtes: 8:8

Vārtsargi: Sedlāčeks – Ērvings