Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

Latvija uzvar B grupā un tālāk soļo ar 2-0

© Romāns Kokšarovs/f64

Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase piektdien, 22. augustā, apspēlēja Bosniju un Hercegovinu ar rezultātu 63:55 un izcīnīja pirmo vietu B grupā. Nākamajā kārtā Latvija spēlēs pret Lietuvu (24. augustā), Turciju un Serbiju (25.-26. augustā). Visu spēļu sākums Ogres 1. vidusskolā plkst. 20:15.

Pirmajās trīs minūtēs Latvija kontrolēja spēli, pēc Zorika tālmetiena un pāris pārķertām bumbām izvirzoties vadībā ar 9:4. Turpretī ceturtdaļas turpinājumā sarkanbaltsarkanajiem neizdevās gūt nevienu grozu no spēles. Bumba spītīgi nekrita grozā ne pēc garāmgājieniem, ne pustālajiem un tālajiem metieniem. Neveiksmes uzbrukumā izdevās kompensēt ar sekmīgu aizsardzību un agresīvu spēli sāncenšus soda laukumā. Kurucs, Zoriks un Garoza ar četriem soda metieniem nodrošināja Latvijai minimālu pārsvaru – 13:12.

Septiņu minūšu sausumam punktu pielika Artūra Strautiņa tālmetiens, taču savā laukuma pusē neizdevās apstādināt Džananu Musu. Bosniešu aizsargs pirmajā spēles trešdaļā guva pusi no komandas punktiem, izlīdzinot rezultātu – 16:16. Latvijai atkal sāka strādāt tālā artilērija, jo perimetrā precīzs izrādījās Niks Jansons. Divpunktu metienu zonā sausā sērija turpinājās. Pagāja gandrīz 12 minūtes, kamēr atzīmējās Rodions Kurucs – 22:18. Tālāk maisam gals bija vaļā. Strautiņš ielidināja otro tālmetienu, savukārt Kurucs un Garoza sodīja pretiniekus no groza apakšas – 30:22. Ofensīvu piebremzēja Zotova kļūda, taču aizsargs tūlīt labojās, neļaujot Latvijai zaudēt bumbu uzbrukumā. Bosnieši rezultatīvi nospēlēja pretuzbrukumos, puslaika galotnē samazinot starpību – 32:28.

Daudzie neprecīzie metieni no spēles atspoguļojās pirmā puslaika statistikā (10/33 pret 14/33), taču agresivitāte pretinieku soda laukumā ļāva kompensēt neveiksmes ar brīvmetienu palīdzību (8/12 pret 0/3). Bosnieši gandrīz visus punktus guva garāmgājienos vai ātrajos uzbrukumos.

Trešās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs punktus izdevās gūt tikai Robertam Blumbergam, toties aizsardzība no jauna bija līmenī. Bosniešiem piecu minūšu laikā ar tālmetienu atzīmējās vienīgi Musa. Kārlis Garoza atbildēja ar četru punktu sēriju, pēc ātrā uzbrukuma un “slam-dunk” panākot deviņu punktu pārsvaru – 40:31. Presings acīmredzami nogurdināja bosniešus un 27. minūtē Artūra Bangas pustālais metiens beidzot nodrošināja plus vienpadsmit – 42:31. Sākās rezultatīvu uzbrukumu apmaiņa, Kurucam, Zotovam un Strautiņam atjaunojot divciparu pārsvaru – 49:38. Pēdējo grozu puslaikā tomēr guva pretinieki – 49:40.

Kārtējo reizi ceturtdaļas sākums izvērtās mazrezultatīvs. Sarkanbaltsarkanie piecas minūtes neguva ne punkta. Bosnieši tuvojās (49:45), taču 36. minūtē viņu tuvošanos izjauca Strautiņš. Rezultatīva piespēle Reinim Rudzītim un paša gūti divi punkti no tās pašas pozīcijas dubultoja pārsvaru – 53:45. Bosnieši atkal atspēlēja pusi starpības. Ogres publiku sapurināja Toma Upes tālmetiens un Roberta Blumberga punkti no groza apakšas – 58:49. Pretinieki nepārtrauca atspēlēšanās centienus, taču laiks ritēja Latvijas labā. Pēdējā minūtē puiši uzbrukumā spēlēja pacietīgi, nodrošinot vērtīgu uzvaru E grupas ieskaitē.

Eiropas U16 čempionāts, B grupa, 22. augusts

Bosnija un Hercegovina – Latvija 55:63 (12:13, 16:19, 12:17, 15:14)

Bosnija un Hercegovina: Musa 20 (12ab, 4rp), Gegič 14 (6ab), Labuš 11 (5ab, 3rp).

Latvija: Kurucs 13 (4ab, 5rp, 4ip), Strautiņš 13 (8ab, 6rp, 5ip), Blumbergs 8 (11ab), Garoza 7 (5ab), Zoriks 5 (3rp, 3ip), Upe 5, Rudzītis 4, Zotovs 3, Jansons 3, Banga 2, Dembskis; Raiļans.

Tiesneši: Sergey Mikhaylov (Krievija), Carmelo Paternico (Itālija), Bo Bundgaard (Dānija). Komisārs: Anguel Ivanov (Bulgārija).