Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

U18 izlase piedzīvo sagrāvi pret Horvātiju

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase otrdien, 29. jūlijā, jau pirmajā puslaikā nokļuva iedzinējos ar 32 punktu starpību un zaudēja Horvātijas junioriem ar rezultātu 72:92. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, trešdien latvieši nedrīkst ar vairāk nekā divu punktu starpību zaudēt Francijai, savukārt sliktāka iznākuma gadījumā jācer uz Polijas uzvaru pār Lietuvu.

Pēdējo divu gadu Eiropas U18 čempionāta finālisti sarkanbaltsarkanajiem izrādījās pārāk ciets rieksts. Pirmkārt, neizdevās apturēt Horvātijas līderu trio. Dragans Benders, Leons Božičs un Marko Arapovičs jau pirmajā puslaikā latviešu grozā sameta 45 punktus, kamēr Latvijas rindās neviens spēlētājs neguva vairāk par astoņiem punktiem.

Noturēties izdevās pirmās astoņas minūtes. Pēc Ervīna Mežnieka gūtā groza rezultāts kļuva 15:18, taču nākamajās desmit minūtēs horvāti sameta visu, ko varēja samest. Izrāviens 12:41 deviņpadsmitajā minūtē faktiski bija atrisinājis intrigu par spēles uzvarētāju – 27:59. Puslaika galotnē Arņa Vecvagara puiši četrus punktus atspēlēja, taču komandas joprojām šķīra plata aiza – 32:60.

Pirmajās divdesmit minūtēs horvāti savāca teju divreiz vairāk atlēkušo bumbu (11-20), taču vēl iespaidīgāka bija viņu metienu precizitāte no spēles (20/32 jeb 62,5%) un gūto punktu skaits pēc kļūdām (4-23). Faktiski gandrīz katra Latvijas kļūda tika sodīta ar divu punktu zaudējumu, kamēr horvātiem pat palikšana bez bumbas vēl nenozīmēja ielaistu grozu.

Trešā ceturtdaļa sākās ar pakaļdzīšanos. Mežnieka “alley-oop”, Čīmas divpunktnieks un Čavara danks samazināja starpību līdz divdesmit četriem punktiem – 38:62. Desmitminūtes vidū pēc Čīmas piecu punktu sērijas izdevās pietuvoties vēl vairāk – 45:64, taču horvāti neklusēja ilgi. Pusstundu viņi pabeidza ar 4:9 izrāvienu, atjaunojot 24 punktu pārsvaru – 49:73. Pēdējās desmit minūtēs neizdevās tikt tuvāk par 14 punktiem (68:82).