Sorokins/Buivids sasniedz "Fuzhou Open" pamatturnīru

Savā pirmajā kopīgajā turnīrā sekmīgs starts padevies pludmales volejbolistiem Ruslanam Sorokinam un Edvartam Buividam. Latvijas duets šodien uzvarēja divos kvalifikācijas mačos un iekļuva "Fuzhou Open" pamatsacensībās.

Pirmajā kvalifikācijas cīņā Sorokins/Buivids trīs setos uzveica Vācijas pāri Armīnu Dollingeru un Klemensu Vikleru (2:1 - 19:21, 21:13, 15:13). Pirmā seta sākumā Latvijas duets ieguva dažu punktu vadību, tomēr seta otrajā pusē pārsvarā atradās iedzinējos. Gan seta vidū, gan tā izskaņā nervozāk nospēlēja jaunais Buivids, vāciešiem uzvarot ar 21:19.

Otrajā setā latvieši uzreiz pārņēma vadību, ātri iegūstot vērā ņemamu pārsvaru (8:4). Līdz tehniskajam pārtraukumam Sorokina/Buivida pārsvars pieauga vēl nedaudz (13:8). Arī atlikušajā seta daļā Latvijas pāris bija pārliecinošāks, pieļāva krietni mazāk kļūdu nekā pirmajā setā un uzvarēja ar 21:13. Trešais sets atkal bija sīvāks nekā otrais, tomēr Latvijas duets prata izcīnīt uzvaru ar 15:13 un triumfēt arī visā 50 minūšu ilgajā cīņā.

Kvalifikācijas otrajā kārtā Sorokinam/Buividam bija nomināli spēcīgāks pretinieks – ar otro numuru izliktais Austrijas pāris Tobiass Vinters un Lorencs Petučnigs. Austrieši pirmajā kvalifikācijas kārtā ar 21:19 un 21:16 divos setos uzveica Izraēlas duetu Šonu Faigu un Arielu Hilmanu.

Latvijas duets pirmo setu sāka ļoti sparīgi, ātri iegūstot 3:0 pārsvaru, ko, pateicoties pacietīgai spēlei aizsardzībā, prata palielināt līdz pat +5 (9:4). Pēc austriešu pieprasīta pārtraukuma Sorokina/Buivida pārsvars izkusa, Vinteram/Petučnigam panākot neizšķirtu (10:10), tomēr tehniskajā pauzē ar minimālu pārsvaru devās latvieši (11:10).

Pēc tehniskā pārtraukuma mačs ritēja punkts punktā, bet pirmā seta izskaņā pēc labi izpildītas Buivida serves un Sorokina uzliktā bloka Latvijas duets ieguva divu punktu pārsvaru, ko prata nosargāt arī līdz seta beigām (21:19).

Otro setu dueti sāka līdzvērtīgā cīņā – epizodiski latviešiem izdevās iegūt divu punktu vadību, tomēr austrieši spēja atspēlēties. Tehniskajā pārtraukumā Sorokins/Buivids devās pie +1 (11:10). Turpinājumā Latvijas duets darbojās pārliecinošāk, iegūstot trīs punktu pārsvaru (16:13), ko spēja nosargāt līdz pat seta beigām (21:18).