Skandalozi: Pieķerti! Dobelē policistu ģimene atklāti pārkāpj likumu 26 komentāri
 
Skandalozi

Pieķerti! Dobelē policistu ģimene atklāti pārkāpj likumu

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme. / F64

Dobeles ceļu policists Jānis Retko un viņa civilsieva, Dobeles kriminālpolicijas priekšnieka vietniece Evija Kārkliņa pieķerti, vizinoties ar ārvalstīs reģistrētiem automobiļiem, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Jānis Retko un viņa brālis nodarbojas ar automašīnu tirdzniecību. Spēkrati tiek ievesti no ārvalstīm, un, kamēr tiem tiek meklēti pircēji, ar ārvalstīs reģistrētajiem automobiļiem vizinās ceļu policists Retko un viņa civilsieva.

Kopš pērnā gada sākuma Latvijā deklarētām personām, kuras pa Latviju vēlas pārvietoties ar ārvalstīs reģistrētu spēkratu, jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis. Maksa par dienu - 10 eiro, par mēnesi - 250 eiro, par sešiem mēnešiem - 600 eiro, turpretī par gadu- 1000 eiro.

Dobelnieki ziņo, ka policistu pāris ar ārvalstīs reģistrētām automašīnām pārvietojas ilgstoši. Raidījuma rīcībā nonākusi informācija par vismaz 7 ārvalstīs reģistrētiem spēkratiem, kuriem pie stūres sēdušies likumsargi.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Ieva Bērziņa apliecina, ka par nevienu no minētajām automašīnām nav maksāts ekspluatācijas nodoklis. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, ja nodokļa samaksa nav veikta, transportlīdzekļa vadītājam var tik piemērots naudas sods 150 līdz 400 eiro apmērā. Atliek uzdot jautājumu, vai ceļu policists kaut reizi ir sodījis savu civilsievu, brāli vai pats sevi?

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa norādīja, ka par minētajām automašīnām nav maksāts ekspluatācijas nodoklis līdz 6. aprīlim. Pēc ”Bez Tabu” ierašanās Dobelē par divām automašīnām pēkšņi nodoklis tika samaksāts.

Valsts policijas Dobeles iecirkņa priekšnieks Aigars Bite noliedz, ka būtu zinājis par savu padoto rīcību. ”Uzsākta arī administratīvā lietvedība reģiona pārvaldē. Uzsākta arī dienesta pārbaude. Skaidrosim. Grūti komentēt, kā attīstīsies notikumi,” norāda iecirkņa priekšnieks Bite.

Komentāri [26]
#
dobele 14.aprīlis 2018 13:11 atbildēt
laid mums tur laimē diet bē bēe bēeeeeeeeeee
 
#
lapa 13.aprīlis 2018 11:22 atbildēt
tas pats notiek ari saima . zivs pust no galvas . no vienotibas gruppejuma.
 
#
MI 12.aprīlis 2018 22:25 atbildēt
Disciplīna vai anarhija?
Apliecība, mauzers un gaišā dienas laikā atklāti sabiedrības acu priekšā spļauj virsū likumam. Pašos pamatos kropla personu izpratne par tiesiskumu, par policijas darbu. Tik vien kā tiesību nihilisms, varas uzurpēšana, meli un prettiesiskas varas demonstrēšana.
Kas būs tālāk? Kā vienmēr pārbaude, iespējams uz pārbaudes laiku atstatīšana no kāda pienākuma, nu un sabiedrības mieram pazemināšana amatā, uz laiku, lai piemirstas. Vai arī kautkas līdzīgs.
Bet pašos pamatos ir skaidrs, ka personas nav savā vietā. Nu nevar būt likuma sargi ar tādu izpratni. Tā nav vienreizēja kļūda vai kļūdas, tas nav slinkums, bet tas ir domāšanas veids. Pašos pamatos personām ar šādu domāšanas veidu nav vietas policijā.
Tiesisku Valsti nevar izveidot, ja likumu pārkāpēji, ķer likuma pārkāpējus.
Teorija, modulācija. Zaglis noķer zagli. Zaglis saka nu vecīt tu uz cietumu. Noķertais atbild, paga, a pats neesi labāks. Ja tu ko, tad pats arī uz cietumu. Tā kā nāksies vien draudzēties. Jā, protams, tagad tu ķērāj esi man uz āķa. Sargi mani, būs labi man, būs labi arī tev.
Situācija ir labs piemērs tam, kā mēs būvējam savu Valsti, kur nelieši ar neliešiem cīkstās, dala, pārdala, piesedz, sabotē.
Bet kancelē šķīsti vārdos, par tiesiskumu, godīgumu, prēmijas, goda raksti, trīstārus nēsājam.
Tās ir divas pasaules vienā un ne vairāk. Valsts kur dzīvo kastu sistēmā.
Valstī nekas nemainīsies līdz brīdim kamēr šādās situācijās vienīgā norma nebūs - atlūgums uz galda un jau vakar.
Bet šim stāstam ir arī otra puse un arī tā ir bēdīga.
Respektīvi, viss notiek mazpilsētas acu priekšā. Žurnālisti uzzin ātrāk, pat iejaucas, lai vestu pie prāta, nekā par to zin ........................ . Kāpēc tas tā?
Rodas retorisks jautājums, cik droši mēs varam būt savā ikdienā? Vai apdraudējums tiks pamanīts laicīgi?
Vai darbs tiek darīts godprātīgi?
 
#
Zemgale 12.aprīlis 2018 12:30 atbildēt
Loti veletos uzzinat ,ko par so gadijumu doma Kuza un Krapsa kungi,kads ir vinu viedoklis .Vai sadiem darbiniekiem ir vieta VP ?
 
#
:) » Zemgale 12.aprīlis 2018 22:26 atbildēt
Ir, ir vieta, jo pakaļa pakaļu mazgā ( a varbūt parīvē)..
 
#
jaa 12.aprīlis 2018 11:42 atbildēt
Karjerai beigas un vēl VID ieķersies rīklē! Amatpersonai jābūt pastulbai vai ļoti pārliecinātai par sevi, lai ar ko tādu nodarbotos. Laikam nesaprot, ka viņu dzīve norit zem palielināmā stikla.
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers