Skandalozi: Krāniņus vairs neapgraizīs! Cirkumizācijas aizliegums šokē reliģiskās konfesijas 32 komentāri
 
Skandalozi

Krāniņus vairs neapgraizīs! Cirkumizācijas aizliegums šokē reliģiskās konfesijas

 
Ilustratīvs attēls

Izmaiņas likumos, kas aizliedz jaundzimušajiem vai bērniem veikt apgraizīšanu, saņēmis asu nosodījumu no ebreju un musulmaņu puses.

Islandē pieņemts lēmums, ka cirkumizācija, kas nav nepieciešama medicīniskos nolūkos, jāaizliedz, jo notiekot ''bez piekrišanas, ir neatgriezeniska un var radīt dažādas problēmas, tostarp nāvi''.

Likumdevēji neuzskata, ka tas ir pretrunā ar dažādām reliģijām, jo tādejādi vienkārši tiek aizstāvētas arī bērnu tiesības, informē CNN.

Eiropas Ebreju kongress asi nosodījuši Islandi, norādot, ka šis likums garantē, ka ''ebreju kopiena šajā valstī nedzīvos''. Pat vairāk - viņi to nodēvējuši par uzbrukumu jūdaismam.

Islandē dzīvo arī apmēram 2500 musulmaņi, kuri uzskata, ka tiek pārkāpta viņu ''reliģijas brīvība''. Islandes islāma centra vadītājs gan norādījis, ka cirkumizāciju bērniem varēs veikt citā valstī un tad braukt atpakaļ uz Islandi, līdz ar to šis likums neko nepanākšot.

Visā pasaulē vidēji viens no trīs vīriešiem ticis apgraizīts. Tas notiek ne tikai reliģijas vai kultūras, bet arī higiēnas dēļ.

Cirkumizācija novērš dažādu STS risku, tostarp HIV un sifilisa, kā arī ilgtermiņā mazina dzimulocekļa vēža iespējamību, kā arī dzemdes vēža risku partnerei.

Komentāri [32]
#
Sandra 24.februāris 2018 22:55 atbildēt
Cik daudzi latvieši tomer ir pretigi un atpalikusi! Ka nav visiem kauns šadus komentarus likt, rasistiski un nożelojami. Vai nav vienalga ko vini savas bikses dara, kas jums. Paldies Dievam vairs nedzivoju valstī kur tik debili cilveki mitinās!!!
 
#
hartijs 24.februāris 2018 21:53 atbildēt
Nepietiek, ka ticība morāli kropļo, tagad fiziski iespaido. Tagad sāku saprast kāpēc viņus ienīst.
 
#
Andrejs 24.februāris 2018 18:38 atbildēt
Pēc viņiem jau tur neraudās.
 
#
Princips 24.februāris 2018 17:06 atbildēt
ĪSLANDĒ uz robežas büs pārbaude.Apgraizītus iekšā nelaidīs.
 
#
Skolnieciņš 24.februāris 2018 15:06 atbildēt
Man tie baznīcēni nekad nav patikuši! Baznīcai nedrīkst uzticēties! Cieņā, Skolnieciņš
 
Skatīt visus 32 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers