Skandalozi: Vecāki ceļ trauksmi! Bērnus Latvijā mudina kļūt par vegāniem 26 komentāri
 
Skandalozi

Vecāki ceļ trauksmi! Bērnus Latvijā mudina kļūt par vegāniem

 
F64

Biedrība "Dzīvnieku brīvība", maskējoties aiz lozunga par dzīvnieku un vides aizsardzību, izglītības iestādēs Latvijā aicina bērnus un jauniešus pievērsties vegānismam jeb tikai augu valsts pārtikas lietošanai, kas nav pieļaujams, informēja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP).

"Esam saņēmuši ziņas no bērnu vecākiem, kuri satraucas par biedrības pasniegtajām nodarbībām skolās, maskējoties aiz lozunga par dzīvnieku un vides aizsardzību, tā aicina bērnus un jauniešus pievērsties vegānismam. LOSP kā visu lauksaimniecības nozaru apvienojoša organizācija kategoriski iestājas pret sabiedrības vismazāk aizsargātās un visvieglāk ietekmējamās grupas kā jaunieši un bērni klaji demagoģisku ietekmēšanu," norāda LOSP.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs informēja, ka liela daļa bērnu vecāku ir izteikuši sašutumu, jo "Dzīvnieku brīvības" sniegtās informācijas ietekmē bērni kategoriski atsakās ēst gaļu, olas, pienu un citus dzīvnieku izcelsmes produktus, kuri augoša organisma pilnvērtīgai attīstībai Latvijas klimatiskajos apstākļos ir nepieciešami. "Neiedziļinoties katra individuālā bērna veselības stāvoklī un ikdienā uzņemtās pārtikas sabalansētībā, kā arī iespējai mainīt uztura paradumus, nedrīkst padarīt bērna ēdienkarti uztura ziņā nabadzīgu. Lai šo situāciju novērstu esam vērsušies ar lūgumu pie atbildīgajām institūcijām - Ministru prezidenta Māra Kučinska, Tiesībsarga, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, lai šī situācija tiktu nekavējoties izvērtēta, apzinot visas izglītības iestādes, kurās šādas nodarbības varētu būt notikušas vai ir plānotas, un bērnus, kas tajās iesaistīti," uzsvēra Treibergs. LOSP lūdz arī izvērtēt izglītības iestāžu atbildīgo personu rīcību, pieprasot sniegt rakstiskus paskaidrojumus par radušos situāciju.

LOSP arī norādīja, ka tās ieskatā "Dzīvnieku brīvības" izglītības iestādēs izplatītā informācija un aģitācijas ar mērķi pievērst skolēnus vegāniskam uzturam nav pieļaujamas. "Vegānisms nav piemērots visu bērnu veselības un emocionālajam stāvoklim, dzīves stilam un dzīves pārliecībai. Papildus uzsveram, ka bērnam, kā fiziski un intelektuāli nenobriedušai personai, vajadzīga īpaša aizsardzība un gādība," norādīts LOSP paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

LOSP informēja, ka saskaņā ar publiski pieejamo informāciju 2017. gadā "Dzīvnieku brīvības" biedri mācību iestādēs uzrunājuši apmēram 1500 nepilngadīgus skolēnus par dzīvnieku un vides aizsardzību, nereti šādas nodarbības nosaucot par "veselības nodarbībām".

Komentāri [26]
#
High IQ 21.februāris 2018 23:07 atbildēt
Cilvēki ir tik neizglītoti, ka pat nezinu, kur sākt... Neviena domas jau uzreiz nemainīšu, bet lūdzu atveriet acis un pameklējiet informāciju pirms noliekat vegānismu. Es arī biju aklajā, dezinformācijas lokā vēl pus gadu atpakal, bet patecoties dokumentālajām filmām kā Food Choices un What a health esmu beidzot tikusi uz veselīgas ēšanas cela. Jau sen ir zinātniski pierādīts, ka sarkanā gala un galas izstrādājumi ir 2. Līmena kancerogēni produkti- turpat kopā ar cigaretēm. Starptautiskā veselības organizācija ir atzinusi, ka vegānisms ir atbilstošs cilvēkiem visās dzīves fāzēs, viniem ir vismazākais vēža, diabēta un sirds slimnieku skaits... Tikai mūsu mēdiji kaut kā to noklusē un labāk skalo smadzenes par musulmanu un krievu invāziju, kamēr lauksaimniecības ministrija, kas sāk baidīties no ienākumu samazināšanās, vēršas pret šādu mazu organizāciju...vai nav ironiski! Bet saprotu vinu bailes, jo tiem nav ne viens pats zinātnisks pētījums ko likt pretī, jo bez dzīvnieku produktiem var dzīvot veselīgāk un samazināt mūsu pasaules piesārnojumu. Ironija ir arī tajā, kā valsts subsidē lopkopjus, bet tad ar otru roku izškiež nodoklu maksātāju naudu, lai ārstētu visus diabētikus, sirdslimniekus, utt...
 
#
Acic » High IQ 22.februāris 2018 0:51 atbildēt
Piekrītu, trauksme jāceļ. Nedrīkst kāds no malas ietekmēt , jo šajā vecumā (pusaudžu) tas izdodas viegli. No personīgas pieredzes - skolotāja mudināja meitenes uz veģetārismu (to diemžēl uzzināju pārāk vēlu), meita gandrīz gadu neēda ne gaļu , ne desas, ne zivis, ne olas.Ļoti nokritās miesās. Tad saslima ar bronhītu. Taisīja asins/urīna analīzes. Medmāsiņa paskatot analīžu rādījumus tik vien noteica- vai te kāds veģetārietis nav atnācis? Ārste teica meitai dažus skarbus vārdus, kopš tās reizes meita ēda visu ko pārējā ģimene.Meitai bija 13. Lūk tā.
 
#
Zanda 21.februāris 2018 17:00 atbildēt
A ne vienu neuztrauc, ka biedrība "Marta" maskējoties aiz dzimumu līdztiesības sludināšanas agresīvi mudina bērnus uz homoseksualitāti, vai "Papardes zieds" uz iespējami agru seksa uzsākšanu vienalga ar ko
un masturbāciju!
 
#
Oskars 21.februāris 2018 16:55 atbildēt
Es dzīvniekus ne tikai ĒDU, bet arī NOGALINU ! Jo esmu lauķis un mednieks ! Ēdu, lai STRĀDĀTU, nogalinu, lai ĒSTU.
Esmu ceptgaļatkarīgais............
Un ārstēties netaisos !
Būūmm !
Ņamma !
 
#
mm 21.februāris 2018 16:33 atbildēt
Nē, nu riktīgi briesmīgi. Kļūs par vegāniem, būs veseli, bez sabojātas hormonālās sistēmas (jo, ko gan labu var gribēt no gaļas, kas audzēta lopiņus barojot ar hormoniem un antibiotikām). Tas pats mēsls ir arī pienā un olās.
Ja ir kādam iespēja tikt pie tīriem produktiem, tad, lai ēd. Bet industriāli ražotie mēsli cilvēkam nebūtu jāēd.
Plus vēl kāda skāde vecākiem par to, ko viņu bērns ēd/neēd? Nevarēs grilpārtijus kopā rīkot un kas par to?
Mani kā veģetārieti arī izsmēja pirmos 5us gadus, bet nu jau daļa no tiem smējējiem paši no gaļas ir atteikušies. Un ne jau tādēļ, ka viņiem dzīvnieciņu žēl, vienkārši rados nevienam vairs nav lauku saimniecība un veikala sūdu (gaļu/olas) īsti ēst negrib.
 
#
Mr.Susurs » mm 21.februāris 2018 17:07 atbildēt
Tev vienkarshi nav uztaisijushi galu pareizi. Man no pagajusha gada bikin mezhrozishu sirups palicis un bumbieri Nu ta bikin pasautesim galu mezrozishu sirupa ... . Vel kartigi ar kartupeliem paklasim sautejumu/ Pshas beigas liksim bumbuera skelites, ja bus uz ko likt un visu nebusi ka shefpavars noprovejusi. Galu pat griezt ir pareizi jamak. Savadak produktu var sacukat, pat nenodarbojoties ar kulinariju. Man beidzamais cukgalas sautejums mezrozishu sirupa, tads supermazs sanaca> Vienu , otro , tresho reizi nogarshoju. Porcijas sanaca mazas :) Bet man est vairs negribejas...
 
#
Mr.Susurs 21.februāris 2018 16:19 atbildēt
Jaieraksta ari savas 5 kapeikas. Cilveks, kas need galu vispar nav cilveks. Tads fabrikas trusis, kas saklausijies pasakas Es nespeshu tas vismaz 12 stundas diena nostradat, ja edishu tikai zaliti NU ja sievietem patik spelet trushus, tad lai to ari dara. Virietis ir mednieks un plesejs Dzivnieku karalis, no kura pat lauvas baidas. Bet ja es esmu vegans, tas man pat fermas trusis pasmiesies par mani. Unvel nirgajoties piedavas paprovet to, ko viniem baroju. Trusim ir jazin, Susurs nak. Plesejs, kas vinu fiksi var uz smortrauku aizsutit !!!!
 
Skatīt visus 26 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers