Skandalozi: Vecāki Preiļos ceļ trauksmi! Pasargājiet mūsu bērnus no šīs skolotājas! 67 komentāri
 
Skandalozi

Vecāki Preiļos ceļ trauksmi! Pasargājiet mūsu bērnus no šīs skolotājas!

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme. / F64

Preiļos skolēni un viņu vecāki neapmierināti ar mūzikas skolotājas mācīšanas metodēm, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Uzskata, ka skolotāja neievēro valstī noteikto mācību programmas standartu.

“Mūsu bērni negrib iet uz skolu mūzikas stundas dēļ! Skolotāja no mūsu bērniem vēlas izveidot brīnumbērnus mūzikā! Jau no 2. klases skolēniem jādzied dziesmas no galvas. Ne ar vārdiem, bet ar nošu nosaukumiem! Viņas prasībām var atbilst tikai bērns, kas apmeklē mūzikas skolu.

Pārmērīgo prasību dēļ mūsu bērniem jau no mazotnes veidojas nepilnvērtības komplekss. Mājasdarbu tik daudz, ka bērnam mājās bez maz jāmācās tikai mūziku! Lūdzam pasargāt mūsu bērnus no šīs “brīnumskolotājas”!” Tā “Bez Tabu” redakcijai vēstulē stāsta Preiļu 1. pamatskolas otrklasnieka mamma, kura, kā pati stāsta, tādējādi pauž neviena vien skolēna vecāku viedokli.

Komentējot mazāko skolēnu vecāku pārmetumus, mūzikas skolotāja Ilze Rožinska teic, ka “daudzus gadus šajā skolā [Preiļu 1. pamatskolā] tas [mūzikas nodarbības] palaistas pašplūsmā. Diemžēl vecāki uzskata, ka mūzika ir tas priekšmets, ko nevajadzētu mācīt. Bērnam ir jābūt uzmanīgam, un tas ir jādara.”


Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka, beidzot 3. klasi, skolēniem jāprot dziedāt no galvas 16 dziesmas ar vārdiem. Savukārt vecāku vēstulē pausts, ka jau otrajā klasē skolotāja liek dziesmas dziedāt no galvas ar nošu nosaukumiem. Mūzikas skolotāja Ilze Rožinska to komentē šādi:

“Tas nenozīmē, ka tagad man būtu, kā saka, jāatceļ visi šie darbi, kas paredzēti un ka tie nebūtu jādara. Ja viņi [skolēni] nevēlas, viņi to var nedarīt, bet man ir jānovērtē viņu darbs.”


Skolotāja Ilze Rožinska mūziku māca arī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā. Tur pirmie sastaptie skolēni sakās, ka arī nav sajūsmā par pedagoga mācību metodēm:

“Viņa ļoti daudz uzdod. Ļoti daudz! Kad vajag mūzikā mācīties katru dienu lielu tekstu, tas nav jautri!

Mēs nemācāmies slikti citos priekšmetos, bet brīžiem sajūta, ka galvenais priekšmets ir mūzika. Viņa grib, lai visi iet korī un labi dzied. It kā mūzika attīsta, bet ne tādā veidā.

Ja neej uz kori, liek zemākas atzīmes. Bieži ir tā, ka skolēni ir nesekmīgi. Pagājušogad gandrīz visa klase bija nesekmīga. Mēs piekrītam mācīties, bet ne tik ļoti, kā viņa to grib.”

Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts teic, ka pamatskolas skolēnu vecāku sūdzība saņemta arī IKVD, tāpēc tikšot veikta pārbaude.
Komentāri [67]
#
Ana 19.februāris 2018 0:37 atbildēt
Izglītības sistēma sen jau ir jāsaspridzina un jāveido no nulles. Vecmeitas un šķirtās skolotājas bērniem nevar tuvumā laist. Bet tiem, kuri te nostājas pret bērniem kopumā-novēlu vientuļas vecumdienas pansionātā. Ja vecāki ceļ tādu trauksmi, tātad ir pamats. jukušu skolotāju netrūkst.
 
#
preiļīts 18.februāris 2018 23:31 atbildēt
Namuļdit, pasavuicitīs poši pi Ilzis. Valnu iz vacainis redzēsit...
 
#
MARFA 18.februāris 2018 19:00 atbildēt
Zākā skolotāju par to, ka grib iemācīt dziedāt....ka grib iemācīt notis....Grib, lai neliek mācīties, bet par neko liek augstu vērtējumu,Kā nav kauna !!Negribi- nemācies-un saņem vērtējumu atbilstoši zināšanām. Kur problēma ?Negib uz skolu iet- tas tikai tāpēc, ka vēl sirdsapziņa un kauns moca par nepadarīto mājas darbu. Kad ar vecāku palīdzību atbildība par savu pienākumu mācīties būs nonāvēta-- TAD, MĪĻIE VECĀKI. JŪS ATJĒGSIETIES, BET BŪS JAU PAR VĒLU
 
#
x 18.februāris 2018 18:20 atbildēt
Re,cik vienkārši var nomelnot,pazemot skolotāju - bez pārbaudes,izmeklēšanas visas valsts priekšā saukt vārdā.Atbildība par šo pazemošanu jāuzņemas TV3.
 
#
jānis 16.februāris 2018 23:52 atbildēt
ja ir jāmācās tad jāmācās un jo stingrāka skolotāja jo labāk tad viņa kautko arī iemāca Skolā bērniem tāpat ir tiesības bet nav pienākumu
 
Skatīt visus 67 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers