Skandalozi: Kādā Rēzeknes pansionātā notiek trakas lietas 22 komentāri
 
Skandalozi

Kādā Rēzeknes pansionātā notiek trakas lietas

 
F64

Rēzeknes novada Strūžānu ciema sociālā aprūpes centra darbinieki ir nolaidīgi, savukārt atsevišķi iemītnieki pārkāpj iekšējās kārtības noteikumus, uz ko pansionāta vadība piever acis, raidījumam "Bez Tabu" stāsta iestādes iemītnieks.

74 gadus vecais Pēteris Strūžānu pansionātā dzīvo četrus gadus. Šo gadu laikā, kā pats stāsta, esot novērojis pansionāta darbinieku zādzības.

Pēteris smej, ka vietējie viņu nodēvējuši par Šerloku Holmsu, jo pansionātā notiekošo iemūžina ar vecu “Nokia” mobilā telefona kameru, bet spiegošana daudziem nepatīkot.

Strūžānu pansionāta vadītājas pienākumu izpildītāja Olga Piļķa gan noliedz pārmetumus par darbinieku veiktajām zādzībām.

“Mums ir kameras, kuru ierakstus mēs regulāri skatāmies. Nekādi pārkāpumi nav konstatēti. Arī represijas pret Pēteri nenotiek. Tās ir tikai viņa iedomas. Neesmu dzirdējusi, ka darbinieki viņam draudētu,” stāsta pansionāta vadības pārstāve O. Piļķa.


Kamēr "Bez Tabu" komanda viesojas pansionāta telpās, žurnālisti saklausa Pēterim veltītus citu iemītnieku un darbinieku izteikumus, no kuriem dažs ir pat rupjš. Spriežot pēc attieksmes, vīrieti šeit neieredz. Neieredz arī tie, kuri bieži lieto alkoholu. Pēteris iemūžinājis iedzert mīlētājus krītam, grīļojamies pansionāta gaiteņos. Tāpat dažs piedzeras, uzvedas skaļi, lieto lamuvārdus, tādējādi traucējot pārējiem sirdsmieru.

Tāpat, kā stāsta Pēteris, dažs pudeles brālis liekot citiem, vārgākiem iemītniekiem par savu naudu iegādāties grādīgos veikalā un pēcāk tos nogādāt dzērājiem.

“Ir te viens tāds Albertiņš. Viens no viņiem teica viņam: “Atnesi šņabi, kuce? Tad Albertiņš teica, ka atnesa, nometās ceļos, atdeva un salika rokas kopā, lūdzot, lai nesit.”
Pēteris arī iemūžinājis savu un Albertiņa sarunu, kurā iemītnieks atklāj, ka viņam liek pirkt degvīnu un dažkārt iekausta viņu.

Pansionāta vadības pārstāve O. Piļķa nenoliedz, ka, par spīti aizliegumam, alkohols iestādē ir problēma, tomēr cīņā ar dzērājiem nevarot uzvarēt.

O. Piļķa arī stāsta, ka neesot iespējams izolēt pudeles brāļus. Pēteris stāsta, ka labprāt vēlētos vairākus televizorus koplietošanas telpās, jo teju katru vakaru izveidojas konfliktsituācijas ar krievvalodīgiem iemītniekiem, viņi neesot ar mieru skatīties Pēterim interesējošus raidījumus par dabu, dzīvniekiem, ziņu raidījumus latviešu valodā. Pēteris vairākkārt iemūžinājis iemītnieku bravūrīgo un rupjo uzvedību, kad viņš vēlējies skatīties pārraides.


Pansionāta pārstāve O. Piļķa stāsta, ka esot ārkārtīgi grūti samierināt konfliktējošus iemītniekus. Iestādes pārstāvji vēlas Pēterim nozīmēt konsultāciju pie psihologa. Lai gan iestādes vadība bažījas par Pēteronkuļa garīgās veselības stāvokli, pārmetumi par dzeršanu un visām no tā izrietošajām sekām ir vietā. Tāpēc kungs solās turpināt turēt roku uz pulsa.

Komentāri [22]
#
Pārsla 23.janvāris 2018 23:31 atbildēt
PĒTERUPES pansionātā Krimuldas novadā notiek līdzīgi. Situācija ir krimināla. Vecie ļaudis tiek apzagti, sazāļoti. Direktore piever acis, personāls viņu "ciena". Pašvaldība un policija "nekādus pārkāpumus nesaskata".
 
#
Janka 23.janvāris 2018 21:45 atbildēt
Viens televizors uz visu gaiteni.Katrs grib skatīties savu,neviens nebūs apmierināts.Viņam esot takš piedāvājuši istabiņu ar televizoru.Ko darbinieki zog?Ēdiena atliekas,kuras nes uz mājām vistām vai citem lopiņiem.To var teikt par jebkuru ēdnīcu,ja vien nemet mistkastē,kuru izved 1x nedēļā un baiģi smird(īpaši vasarā)Nu nevar vecu kraķi par rikšotāju pārtaisīt,tāpat vecu dzērāju par atturībnieku.Un dzer viņi pārsvarā ārpus teritorijas.Protams,šad tad ienes(paslepus)Nekur nav tik labi kā mājās,bet ja tās mājas ir ''velna kaktā'0kur pat suņiem bail,tad labāk tādā pansionātā.Un tam Pēterim ar nav ''pilns rublis'',domā,ka visiem ap viņu vien jātekalē un viņam vien jāizpatiek,kā tik nepiegriž viņam vērību,tā ''spalvas''gaisā.
 
#
A... 23.janvāris 2018 21:38 atbildēt
To Pēterīti, jau viss Sakstsgala pagasts zina, par ko viņš aizbēga uz pansionātu, par to ka meitai nemaksāja alimentus un lai, valsts no viņa pensijas neatskaitītu parādus par alimentu nemaksāšanu nolēma, labāk došos uz pansionātu citādi dzīvojot mājās nebūs ko mutē likt.
 
#
yes 23.janvāris 2018 20:26 atbildēt
Turies,Pēteri!

Arī darba vietās Rīgā toni nosaka krievvalodīgie!
Skumji,ka savā dzimtenē nevaram runāt dzimtajā valodā!
 
#
nebrīnos 23.janvāris 2018 18:41 atbildēt
Lai gan iestādes vadība bažījas par Pēteronkuļa garīgās veselības stāvokli, pārmetumi par dzeršanu un visām no tā izrietošajām sekām ir vietā. Tāpēc kungs solās turpināt turēt roku uz pulsa.
-----------------------------------------------
ZAGLĪGĀ vadība ne to vien ...izdomās, lai NEATKLĀTU viņu pārkāpumus.
ZAGLĪGUMĀ uz vecīšu rēķina (dažs visu pensiju samaksā!) ir par STULBU, lai uzrakstītu IEKŠĒJĀS kārtības noteikumus. Ja esi pārkāpis, tad rēķinies ar ...SEKĀM, nevis kā tagad ZAGLES izliekas tik bezspēcīgas, IZLIEKOTIES neredzot, ka ZEKveidīgi purni PAZEMO citus iemītniekus (Albertiņš!), liekot ZEKAM atnest grādīgos un ZEKS vēl nesēju piekauj ... PADZĪT maitas!@
 
#
Kārlis » nebrīnos 23.janvāris 2018 22:27 atbildēt
Pilnībā atbalstu! Pansionāta vadība nevēlas konfliktēt ar zekiem, kuriem pansionātā starp normāliem cilvēkiem nebūtu jāatrodas. Sociālā aprūpes centra vadībai ir jātiek ar viņiem galā, ja nemāk uzvesties- atpakaļ uz ielas.
 
#
kārlim » nebrīnos 23.janvāris 2018 22:56 atbildēt
vai tu gribi, lai zeki staigā pa tavu ielu?
 
Skatīt visus 22 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers