Skandalozi: Ārsti brīdina par suši esošiem parazītiem 6 komentāri
 
Skandalozi

Ārsti brīdina par suši esošiem parazītiem

 
scanpix

Raidorganizācija CNN, atsaucoties uz "BMJ" ziņojumu, vēsta, ka rietumu valstīs aizvien izplatītāka kļūst Anisakiāze - slimība, kuru izraisa zivīs un citās jūras veltēs mītošie parazīttārpi.

Ziņojuma autori atklāj gadījumu, kurā kāds 32 gadus vecs vīrietis nonāca slimnīcā ar spēcīgām sāpēm vēderā, ilgstošu vemšanu un drudzi. Džoana Karmo, kura ir Lisabonas slimnīcas ārste, šim vīrietim veica asinsanalīzes un vairākas citas pārbaudes, lai noskaidrotu, kas vīrietim kait. Vienā no izmeklējumiem tika konstatēts, ka vīrieša vēderā atrodas vairāki parazīti - tārpi.

Izmantojot īpašu medicīnisko procedūru no vīrieša organisma tika izņemti visi tārpi. Līdzko tas tika izdarīts, pazuda gan spēcīgās vēdersāpes, gan vemšana. Sarunā ar ārstiem vīrietis atklāja, ka pirms neilga laika esot ēdis suši. Arī ārsti apstiprina, ka vīrieša organismā atrastie parazīti parasti dzīvo laša gaļā, siļķes gaļā, kā arī citās jēlās jūras veltēs.

Pirmais šīs saslimšanas gadījums ir konstatēts Dānijā 1960. gadā. Savukārt mūsdienās šī slimība no Āzijas valstīm ir izplatījusies arī rietumu valstīs, kurās japāņu tradicionālais ēdiens suši kļūst aizvien populārāks.

Komentāri [6]
#
formāts 14.maijs 2017 20:21 atbildēt
Ne jau tāpēc, ka tās zivis un citas jūras veltes ir ieliktas suši, tie parazīti tur uzrodas. Bullšits. Ja jūras veltēs ir parazīti, tos var dabūt arī citādā formātā.
 
#
Pilsone » formāts 15.maijs 2017 6:21 atbildēt
Vajag ēst latviešu nacionālos ēdienus, tad nebūs parazītu. Suši negaršo un neēdu@par sanitāro normu ievērošanu nēesmu pārliecināta.
 
#
Palīgā 14.maijs 2017 20:11 atbildēt
Džoanai Karmo nupat konstatets dzemdēs vbēzis? Tas grauž, grauž, Grauž !!!
 
#
kā tur ir 14.maijs 2017 19:55 atbildēt
Vai tad sagatavoti suši ir no jēlām zivīm?
 
#
ir tā » kā tur ir 14.maijs 2017 20:05 atbildēt
protams! un kā tu domāji?
 
#
Kendjuks 14.maijs 2017 19:39 atbildēt
Vi, Mi, We,Me?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers