Skandalozi: Bērnudārzs Ogrē jau vairākus gadus vilto dokumentus 15 komentāri
 
Skandalozi

Bērnudārzs Ogrē jau vairākus gadus vilto dokumentus

 
Ekrānuzņēmums no video/ Bez Tabu

Jau pirms vairākiem gadiem Ogres pirmsskolas izglītības iestādē tika atklāti pārkāpumi finanšu jautājumos un saistībā ar dokumentiem. Toreiz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica pārbaudi. Rezultātā tagad arī Prokuratūra izvirzījusi apsūdzību pieciem darbiniekiem un iestādes vadītājai, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Bērnudārza vadītāja Vita Kravale notikušo komentē nelabprāt: "To lai lemj tiesa. Tas ir juristu ziņā."

Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Dimants pauž: "Pašreiz tā, manuprāt, ir zināma informācija, ka fakts tāds ir bijis un par to ir izteikts rājiens darbiniekiem." Pašvaldība veikusi auditu bērnudārzā un secinājusi, ka fiktīvas darbības tikušas veiktas: gan viltoti paraksti, gan dokumenti. Tas gan esot darīts tālab, lai uzlabotu bērnudārzā strādājošo darbinieku materiālo stāvokli. Iestādes vadītājai dome izteikusi rājienu un lieta ir Prokuratūrā.

Prokuratūra apsūdz vadītāju un darbiniekus mantkārībā un ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā. Bērnudārzā noformētas darbā vairākas faktiski šeit nestrādājošas personas: skolotāja, sargs, dārznieks, veļas mazgātāja, uz kuru kontiem vairāku gadu garumā no Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem tikuši pārskaitīti gandrīz 44 tūkstoši eiro.

Vadītāja nenoliedz, kad pirms septiņiem, astoņiem gadiem bērnudārzs atklāts, bijis grūti atrast labus darbiniekus ar tik zemu atalgojumu, kāds tolaik bijis. Tagad darbinieku materiālais stāvoklis uzlabojies un tik lielu problēmu arī vairs neesot. Viņa mīlot savu darbu un darījusi visu, lai bērni, viņu vecāki un darbinieki viņas vadītājā iestādē justos labi.

Domes izpilddirektors atzīst: "Lieta nav patīkama, ņemot vērā, ka Ogrē ir vieni no labākajiem bērnu dārziem Latvijā. Un, savukārt, šis bērnudārzs ir viens no labākajiem Ogrē." Bērnu vecāki vēlas, lai viņu atvases mācītos tieši šajā iestādē, uz kuru esot vislielākās rindas, taču likumpārkāpums neesot attaisnojams nevienā gadījumā, vēl jo vairāk, ja to pārkāpj pedagogi, kas māca mūsu bērnus.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga stāsta: "Tas ir tiešām bijis kā tāds izmisuma solis, ņemot vērā to situāciju, kāda ir pirmsskolas izglītības jomā ar atalgojumu."
Komentāri [15]
#
Vita 22.marts 2017 2:46 atbildēt
Nu Valdlaučos tieši tas pats, skrien tik algas dienas uz bankomātu un dalās ar naudu.
 
#
VAIDEMANE 21.marts 2017 22:34 atbildēt
ne jau velti zviedreļu un žīdeļu augļojošo salašņu genocīds pagaidam izdodās...
 
#
Albetrts 21.marts 2017 21:47 atbildēt
Bērnu dārzu darbinieki ir pabērna lomā jau raugoties no padomju laikiem. Bet arī šie cilvēki, kas audzina mūsu jauno paaudzi, grib normāli paēst un apģērbties.
Par bērnu dārzu pedagogiem ne viena arodbiedrība nav aizlikusi ne pušplēsta vārdiņa. Nabadzības apliecība tai valstij, kas negrib rūpēties par savu bērnu attīstību un izglītību, Cik man ir bijusi saskarsme ar šo dārziņu, tad zinu, ka šeit strādā cilvēki ar lielu atbildības sajūtu par mūsu bērnu nākotni.
 
#
KAUNS 21.marts 2017 19:45 atbildēt
Rotšildmēslu un citu Volstrītas atkritumu izzagtas valsts reālijas...
 
#
z 21.marts 2017 19:38 atbildēt
es ar tā gribētu trīs algas saņemt kas tu neesi,tas nāk no krievu laikiem kad pastā viltoja parakstus un saņema mirušo cilvēku pensijas,tur arī sociālais nodoklis maksāts par tiem viltus darbiniekeim,kādam laba pensija vecumdienās,dakteri arī tā darot vienlaicīgi skaitās poliklinikā,slimnīcā,privātpraksē,un visur pa 8 ha,iznāk sutku no vietas močīj,politiķi arī tā dara.
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *

Izglītība & Karjera

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers