Skandalozi: Bērnudārzs Ogrē jau vairākus gadus vilto dokumentus 22 komentāri
 
Skandalozi

Bērnudārzs Ogrē jau vairākus gadus vilto dokumentus

 
Ekrānuzņēmums no video/ Bez Tabu

Jau pirms vairākiem gadiem Ogres pirmsskolas izglītības iestādē tika atklāti pārkāpumi finanšu jautājumos un saistībā ar dokumentiem. Toreiz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica pārbaudi. Rezultātā tagad arī Prokuratūra izvirzījusi apsūdzību pieciem darbiniekiem un iestādes vadītājai, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Bērnudārza vadītāja Vita Kravale notikušo komentē nelabprāt: "To lai lemj tiesa. Tas ir juristu ziņā."

Ogres novada domes izpilddirektors Pēteris Dimants pauž: "Pašreiz tā, manuprāt, ir zināma informācija, ka fakts tāds ir bijis un par to ir izteikts rājiens darbiniekiem." Pašvaldība veikusi auditu bērnudārzā un secinājusi, ka fiktīvas darbības tikušas veiktas: gan viltoti paraksti, gan dokumenti. Tas gan esot darīts tālab, lai uzlabotu bērnudārzā strādājošo darbinieku materiālo stāvokli. Iestādes vadītājai dome izteikusi rājienu un lieta ir Prokuratūrā.

Prokuratūra apsūdz vadītāju un darbiniekus mantkārībā un ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā. Bērnudārzā noformētas darbā vairākas faktiski šeit nestrādājošas personas: skolotāja, sargs, dārznieks, veļas mazgātāja, uz kuru kontiem vairāku gadu garumā no Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem tikuši pārskaitīti gandrīz 44 tūkstoši eiro.

Vadītāja nenoliedz, kad pirms septiņiem, astoņiem gadiem bērnudārzs atklāts, bijis grūti atrast labus darbiniekus ar tik zemu atalgojumu, kāds tolaik bijis. Tagad darbinieku materiālais stāvoklis uzlabojies un tik lielu problēmu arī vairs neesot. Viņa mīlot savu darbu un darījusi visu, lai bērni, viņu vecāki un darbinieki viņas vadītājā iestādē justos labi.

Domes izpilddirektors atzīst: "Lieta nav patīkama, ņemot vērā, ka Ogrē ir vieni no labākajiem bērnu dārziem Latvijā. Un, savukārt, šis bērnudārzs ir viens no labākajiem Ogrē." Bērnu vecāki vēlas, lai viņu atvases mācītos tieši šajā iestādē, uz kuru esot vislielākās rindas, taču likumpārkāpums neesot attaisnojams nevienā gadījumā, vēl jo vairāk, ja to pārkāpj pedagogi, kas māca mūsu bērnus.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga stāsta: "Tas ir tiešām bijis kā tāds izmisuma solis, ņemot vērā to situāciju, kāda ir pirmsskolas izglītības jomā ar atalgojumu."
Komentāri [22]
#
piekrītu 26.aprīlis 2017 17:45 atbildēt
Tad lai valsts un pašvaldības rūpējas par algu paaugstināšanu !
Mums vajag garantijas bērnu drošībai !
 
#
mamma 26.aprīlis 2017 17:43 atbildēt
Zagšana tradīcijas Latvijā iedibinātas sākot no pašas augšas un tādēļ nevajadzētu aiztikt tos, kuru darba kvalitāte ir tik ļoti nepieciešama mūsu bērniem.
Rokas nost.
 
#
!!!!! 26.aprīlis 2017 17:41 atbildēt
Pirms vēlēšanu veļas mazgātava.
 
#
TĀ TAS IR 26.aprīlis 2017 17:35 atbildēt
Valsts piespiež zagt - tā sanāk, jo parasti skolotāji un bērnu dārzu darbinieki izturas samērā vienaldzīgi un pavirši pilda darba pienākums to skaidrojot ar zemu atalgojumu.
Jebkurā gadījumā bērni un vecāki sagaida darba kvalitāti....
 
#
LAILA 26.aprīlis 2017 9:03 atbildēt
sakiet ludzu ka nosaucas bernudarzs
 
Skatīt visus 22 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers