Skandalozi: ABSURDS: Autobusa šoferim jāmaksā par citu pārkāpumiem 9 komentāri
 
Skandalozi

ABSURDS: Autobusa šoferim jāmaksā par citu pārkāpumiem

 
Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency

Vairāki autobusu vadītāji, kuri strādā firmā "Nordeka" un diendienā veic maršrutu Bauska - Rīga - Bauska, ir neapmierināti ar darba devēja attieksmi, jo ir radusies situācija, kad šoferiem ir jāmaksā par pasažieru pārkāpumiem, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Viens no autobusa vadītājiem vārdā Broņus šajā amatā strādā jau 43 gadus. Viņš norāda, ka ikmēneša atalgojums ir nedaudz lielāks par minimālo algu. Mēnesī var saņemt prēmiju līdz pat 160 eiro, taču tā reizēm netiek saņemta. "Ja kontrole konstatē, ka pasažieris brauc tālāk, nekā nopircis biļeti, tad vadītājam raksta aktu. Pasažieri atsakās maksāt sodu, turpretī vadībai ar kontroles uzrakstīto aktu pietiek, lai šoferim atņemtu prēmiju," stāsta Broņus.

Autobusa šoferis norāda, ka radusies situācija ir absurda, jo, piemēram, "Rīgas Satiksme" nesoda savus transporta līdzekļu vadītājus par to, ja kāds no pasažieriem brauc bez biļetes. Pieredzējušais autobusa vadītājs atšķirībā no saviem kolēģiem nebaidās publiski paust savu viedokli, jo apsver domu doties pelnītā atpūtā.

"Nordeka" pārstāvis stāsta: "Kontroles veikšana autobusa vadītāja izpildē nozīmē - sekot, lai visi pasažieri apmaksā braucienu vai bagāžas pārvadāšanu pilnā apmērā, bet starppieturās visi pasažieri, kuru galamērķis ir attiecīgā pietura, ir izkāpuši no autobusa vai apmaksājuši braucienu tālāk."

Savukārt Autotransporta direkcijas komunikācijas speciāliste Zane Plone skaidro, ka autobusa šofera pienākums nav kontrolēt pasažieru biļešu derīgumu. Tomēr direkcijas spēkos nav ietekmēt darba devēja un padoto attiecības, šādos gadījumos jāvēršas Valsts darba inspekcijā.

Komentāri [9]
#
vauškiens 8.marts 2017 10:56 atbildēt
Nu labi visu iekārtojuši pārvadītāji,tātad šoferis ir:
autobusa vadītājs,konduktors,kontrolieris,grāmatvedis,autobusa apkopējs ,kas strādā par neatybilstošu algu!
 
#
hmmmm 8.marts 2017 10:53 atbildēt
Par tām bezmaksas biļetēm pārvadātājs tak saņem kompensāciju,tādēļ arī sit.
 
#
Daiko 8.marts 2017 1:00 atbildēt
Elementāri--varu pateikt kā ieekonomēt uz ""kontrolieru štatu""
--katrā autobusā pa biļešu konduktoram. Un jautājums atrisināts.
Ja pārbaudot pastāvīgi pasažierus ,autobusa vadītājs iebrauks grāvī un šā iemesla dēļ kāds pasažieris ies bojā ,tad uz šī fakta pamata jāsūdz tiesā attiecīgā autobusu kompānija par netīšu slepkavību.
 
#
biedrs, bijušais profsojuza biedrs 7.marts 2017 22:15 atbildēt
A kur skatās profsojuzs? Jeb tas ir tikai tukša izkārtne?
 
#
janka 7.marts 2017 21:39 atbildēt
Rīgass satiksmē var strādāt tikai ja esi arodslimnieks jeb pensionārs,pretējā gadījumā ar tādu algu neizdzīvot,arī cenšās par katru sīkumu noņemt piemaksas.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers