Skandalozi: VID pieprasa paskaidrot, kāpēc sieviete savai māsai nosūtīja 15 latus 74 komentāri
 
Skandalozi

VID pieprasa paskaidrot, kāpēc sieviete savai māsai nosūtīja 15 latus

 
pietiek.com

Pietiek.com rīcībā ir nonācis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pieprasījums, kurā kādai sievietei VID pieprasa atskaitīties pat par 15 latiem, kurus viņa pirms vairāk nekā trim gadiem pārskaitījusi savai māsai.

Pārbaudot šos vārdus un uzvārdus, portāls pietiek.com pārliecinājās - VID patiešām ir pieprasījis sievietei paskaidrojumus par 15-53 latus lielām summām, kuras viņa pati savai māsai pārskaitījusi pirms trim un pat četriem gadiem.

Kopumā VID pieprasījis paskaidrojumus par māsai veiktiem četriem pārskaitījumiem 2012. un 2013. gadā, kuru kopsumma ir 160 latu.

Oficiāli VID paudis pilnīgi citu informāciju: "Lai kliedētu publiskajā telpā izskanējušo nepilnīgo un bieži vien arī nekorekto informāciju, VID sniedz skaidrojumu, kādi ir nodokļu normatīvo aktu nosacījumi attiecībā uz naudu, kas tiek saņemta no radiniekiem vai citām personām ārvalstīs. Galvenokārt to nosaka radniecības pakāpe ar personu, no kuras tiek saņemta nauda, pārskaitītās naudas summa un darījuma būtība. Ņemot to vērā, ir jārīkojas atbilstoši vienai no trim situācijām.

1. Saņemtā nauda nav jādeklarē un iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā:

  • Ja naudas pārskaitītāju ar saņēmēju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni u.c), un naudas pārskatījums no ārvalstīm tiek veikts vienas mājsaimniecības ietvaros un šīs mājsaimniecības izdevumu segšanai (piemēram, ārvalstīs strādājoši vecāki pārskaita saviem Latvijā dzīvojošiem bērniem, vecākiem vai vecvecākiem). Šādā gadījumā saņemtā nauda nav jādeklarē, jo pēc ekonomiskās būtības neveidojas ienākums.

2. Saņemtā nauda ir jādeklarē, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā:

  • Ja Latvijas Republikas iedzīvotājs ar bankas pārskaitījumu saņem naudu no sava ārvalstīs dzīvojoša radinieka līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (vecāki, brālis, māsa, vecvecāki, bērni, mazbērni, vecāku brālis/māsa, brāļa/māsas bērni u.c), ar kuru nav kopīga mājsaimniecība.
  • Ja Latvijas Republikas iedzīvotājs ar bankas pārskaitījumu saņem naudu no ārvalstīs dzīvojošas personas, kas nav viņa radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē vai arī tos vispār nesaista radniecība (kaimiņš, draugs vai tml.), taču šo naudu saņēmējs izlieto, lai segtu savus izdevumus par izglītību un/ vai medicīnu un ārstniecību. Lai šai naudai netiktu piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tās saņēmējam ir jāspēj dokumentāri pierādīt, ka nauda izmantota minēto izdevumu segšanai.

Taču, ja saņemtā naudas summa abos minētajos gadījumos pārsniedz 4000 eiro gadā no vienas un tās pašas personas, tad tā ir jādeklarē kā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekams ienākums, iesniedzot Gada ienākumu deklarāciju par iepriekšējo gadu, tādējādi informējot VID par naudas izcelsmi.

3. Gadījumi, kad saņemtā nauda ir jādeklarē un iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir jāmaksā:

  • Ja Latvijas Republikas iedzīvotājs ar bankas pārskaitījumu saņem naudu vairāk nekā 1425 eiro gadā no ārvalstīs dzīvojošas personas, kas nav viņa laulātais vai radinieks līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē vai arī tos vispār nesaista radniecība (kaimiņš, draugs vai tml.), un saņemtā nauda netiek izlietota, lai segtu ārstniecības vai izglītības izdevumus.

Šādos gadījumos saņemtā nauda ir jādeklarē, iesniedzot Gada ienākumu deklarāciju par iepriekšējo gadu, un jāsamaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 23% apmērā no tās pārsnieguma (no saņemtās summas atņemot 1425 eiro).

Minētajos gadījumos Gada ienākumu deklarācija par 2016. gadu ir jāiesniedz laikā no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 1.jūnijam ieskaitot. Plašāka informācija par iespējām iesniegt Gada ienākumu deklarāciju pieejama VID mājaslapā sadaļā "Gada ienākumu deklarācija.”

Komentāri [74]
#
māsa 11.janvāris 2017 10:47 atbildēt
var padomat ,ka tie lati apēsti ,nesamaksajot nodokļos ,tādā gadījumā tualetes papīram arī maksati nodokļi ar ko noslaucīja pēcpusi ,kad latus apēda.............tāpat pirkta maizīte ,par ko arī maksā nodokli
 
#
līga 11.janvāris 2017 10:27 atbildēt
kā vid redz šos pārskaitījumus? ložņā pa banku kontiem? kuras bankas?
 
#
RIX 11.janvāris 2017 1:02 atbildēt
VID nostaadiit pie sienas un nozaagjeet ar MG42 par idiotismu !
 
#
anrijs rožkalns 11.janvāris 2017 0:38 atbildēt
visi šitie valstiņas ierēdnīši un pārējie surogāti kā mentjaras u.tml.ēd to pašu sūdu E vielu piekačāto ārzemju un vietējo izcelsmes pārtiku kas ir veikalos pieejama un tas atstāj nelabojamas blaknes uz smadzeņu darbību (medicīniski pierādīts E621),pārsvarā žāvējumos kurus vairāk uzturā lieto šie indivīdi,un tas vislielākajā mērā izpaužās kā bezgalīga nekaunība,tas nav ārstējams..........
 
#
bitite 11.janvāris 2017 0:37 atbildēt
Nu ja! Tos kuri ríkojas ar túkstoshiem un miljoniem jau nevar nokert. Tápéc jáchakaré tie mazie ljautinji.Tie bailígáki.Vispár trúkst várdu.
 
Skatīt visus 74 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers