Kāpēc ir nepieciešama periodiska grīdas virsmu ģenerālā tīrīšana?
 

Savā praksē nereti esam saskārušies ar situāciju, kad pirms līguma noslēgšanas, iepazīstot jaunā klienta telpas, konstatējam, ka grīdu cietajām virsmām nepieciešama padziļināta tīrīšana un aizsargslāņa uzklāšana. Bieži klients no šiem darbiem, kas paredz papildu izmaksas, atsakās, neraugoties uz mūsu izskaidrojošo darbu. Un, lai arī brīdinām, ka, atsakoties no šī pakalpojuma, nevaram garantēt spīdošu rezultātu, un sākotnēji tas tiek akceptēts, tomēr pēc kāda laika saskaramies ar pretenzijām, kuru galvenais cēlonis ir tieši grīdu spodrība. Grīdas joprojām izskatās nespodras, redzamas mazgāšanas atstātās pēdas švīku veidā, īpaši noslogotās vietās veidojas tumšāki laukumi un «taciņas». Saprotams, ka klients, nomainot pakalpojuma sniedzēju, cer, ka grīdas pēkšņi izskatīsies nevainojami, tomēr jebkurš cietais grīdas segums, izņemot glancētas flīzes (ar laiku gan arī tās) slodzes rezultātā ir pakļauts nodilumam, kas atver virsmas poras, kuras līdzīgi mikroskopiskām piltuvēm iesūc sevī netīrumus no apavu pazolēm. Diemžēl ikdienas uzturošās uzkopšanas ietvaros to nevar novērst, ja vien nelieto ģenerālās uzkopšanas metodes, kas, protams, saistītas ar papildu izmaksām un uzturošās uzkopšanas izmaksās nav ietvertas.

Ir gadījies, ka klienta pārstāvis paberž ar sūkli kredītkartes lieluma laukumu, lai demonstrētu, ka «var taču atberzt, šī vieta taču manāmi atšķiras, vai ne?». Protams, piekrītam. Tomēr apkopēja ar viņas rīcībā esošo ikdienas uzkopšanas inventāra un līdzekļu komplektu to nevar izdarīt. Neviens nav atcēlis fizikas likumus par berzes spēku uz laukuma mērvienību. Jūs tiešām gribētu redzēt, kā apkopēja berž, piemēram, 200 m2 lielu laukumu ar sūklīti? Cik daudziem no mums pietiek pacietības noskrāpēt momentloterijas biļetes sudraboto pārklājumu līdz galam, katru stūrīti? Ja mēs zinātu, ka mūs gaida Jack Pot, mēs, protams, to darītu. Jūsu telpu apkopēja arī to darītu. Taču, būsim godīgi, ja maksājam par ikdienas uzkopšanas paketi, tad to arī saņemam. Apkopējs saņem uzturošās uzkopšanas pakalpojuma izmaksām proporcionālu atalgojumu, ne vairāk. Un, kā zināms, darbinieka enerģijas atdeve ir vienlīdzīga motivācijai, tieši tik vienkārši.

Padziļinātās (ģenerālās) grīdas atmazgāšanas procesā apmācīti darbinieki ar speciālām iekārtām un līdzekļiem no grīdas virsmu porām «izcels» netīrumus un aizpildīs šīs «piltuves» ar tīru, dzidru materiālu (katram grīdas seguma veidam tas būs pielāgots). Aizsargslānis neļaus netīrumiem iesūkties porās un pasargās jūsu grīdas segumu no priekšlaicīga nodiluma.

Jā, tās ir papildu izmaksas. Tomēr aicinu izvērtēt ieguvumus:

  • Grīdu nevainojams vizuālais izskats (pietiekami liela plakne interjerā, lai radītu pirmo iespaidu jūsu biroja apmeklētājiem);
  • Grīdu virsmas seguma kalpošanas ilgtspēja (mūsu un mūsu piegādātāju pieredze liecina, ka ilgtermiņā grīdas seguma nomaiņa būtu izmaksu ziņā mazāk ekonomiska nekā atbilstoša kopšana);
  • Visbeidzot - tas būtiski atvieglotu darbu jūsu telpu uzkopšanas rūķītim, kurš, ticiet man, ikdienā tik ļooti cenšas būt čakls un savu darbiņu paveikt no sirds!

Un jā, ziniet, mana personīgā pieredze tomēr rāda, ka vēlme iegūt maksimumu par minimumu ne vienmēr attaisnojas!