9 veidi, kā apmānīt laiku un iegūt vismaz vienu papildu stundu dienā

Tu no bērnības noteikti atceries, ka pieaugušie mēdza teikt “laiks gan ātri skrien”, un Tu nesaprati, par ko viņi runā, bet pieaugot pats arvien vairāk uz savas ādas izjūti laika tempa paātrināšanos. Kādēļ laiks skrien, kur tas pazūd, un ko darīt, lai dienā iegūtu vairāk laika, lasi raksta turpinājumā!

Raksts tapis sadarbībā ar drošu aizdevēju Vivus.lv.

Kāpēc laiks skrien un kur tas pazūd?

Foto: Shutterstock.com

Patiesībā, vaina nav laikā. Laiks nemainīgi rit kā Tavā bērnībā, tā tagad. Vienīgā atšķirība ir Tavā dzīvesveidā - Tu esi iepinies vāveres ritenī. Tas ir stresa un pārpūles iemiesojums, kas “apēd” laiku. Tajā mīt arī trīs milzīgi laika zagļi:

  • IT bubulis - internets, telefons, dators, soc-tīkli;
  • mūžīgais “viss slikti” - latvieša vulgaris mentalitāte ar mūžīgo gaušanos, ka viss un visi ir slikti, nekam nepietiek laika un nav naudas;
  • haoss - dienas plāns ir neproduktīvs vai neeksistē.

Šie trīs laika zagļi ir visbiežākie iemesli, kādēļ pazūd laiks, bet darbu kaudzes nesarūk. Kā ar tiem cīnīties?

Iegūsti dienā vairāk laika

Ir vairāki veidi un paņēmieni, kā atrisināt lielo laika zuduma problēmu - daži no tiem varētu likties nederīgi, daži pašsaprotami, bet, roku uz sirds liekot, ir iespējams apgalvot, ka, ja Tu tos īsteno pareizi, laika tiešām kļūs vairāk.

Izvērtē prioritātes

Pats svarīgākais produktivitātes noteikums ir pareizas prioritātes. Ja Tev darbā jāpaveic konkrēts uzdevums, tad tā ir prioritāte Nr.1, papļāpāšana ar kolēģiem, smieklīga video noskatīšanās un sapņošana par vakarā paredzēto pasākumu ir otršķirīgas un pakārtotas aktivitātes.

Izveido darāmo darbu sarakstu

Šis ir vislabākais līdzeklis pret laika zagli HAOSU. Turklāt ņem vērā, ka šim darāmo darbu sarakstam ir jābūt nevis galvā, bet gan fiziski pierakstītam, vislabāk uz papīra lapas, lai paveiktos uzdevumus varētu izsvītrot. Kādēļ tas ir svarīgi? Cilvēka smadzenes ir unikāla un ļoti interesanta sistēma, kurai jāredz, ka tās darbībām ir rezultāts, proti, paveikti darbi. Un ir taču forši redzēt, ka sarakstā paliek arvien mazāk darāmā, vai ne?

Nepārspīlē ar pienākumiem

Protams, ir tādi darbi, kuri jāpaveic, lai tur vai kas, taču Tavā darbu sarakstā noteikti ir arī tādi uzdevumi, ko nav obligāti jāīsteno, tādi notikumi un sapulces, kuras drīkst arī izlaist un daži arī pavisam lieki darbi, ko darīt vispār nav vajadzības. Atstāj tikai nozīmīgos darbus un iegaumē šo - Tu drīksti kaut ko arī neizdarīt turklāt par to absolūti nejūtoties vainīgs. Starp citu, vainas apziņa arī zog laiku.

Deleģē darbus

Foto: Shutterstock.com

Nostājies pie spoguļa un izskaiti, cik Tev ir galvu, roku un kāju. Vai ar tādu komplektu ir iespējams paspēt izdarīt visu? Nē! Un nav nemaz paredzēts! Ja ir vairāki nozīmīgi uzdevumi, ko īstenot, deleģē tos cilvēkiem, kam Tu uzticies! Pārpūle ne pie kā laba nenoved.

Plāno uzdevumus secīgi

Dienas laikā vairākkārt jātiekas dažādās vietās un vēl jāizņem no ķīmiskās tīrītavas apģērbs, jāaizgādā pasūtījums un jānodod materiāli jaunajam kolēģim otrā birojā, un tas viss papildus ierastajam darba dienas ritmam? Izvelc karti un saplāno savu maršrutu un uzdevumu izpildes laikus secīgi, lai nav krustu-šķērsu jāskrien pa pilsētu! Cieni sevi un savu laiku! Plānotājs lieti noderēs.

Nesadali uzmanību

Daudz produktīvāk Tu strādāsi, ja vienlaikus darīsi tikai vienu darbu. Pamēģini kādreiz ēst, lasīt grāmatu un atbildēt uz čata ziņām viedtālrunī, un Tu redzēsi, ka tas viss “nelīmējas kopā”. Tieši tā pat ir ar darbu. Pabeidz vienu uzdevumu un tad ķeries pie nākamā, nemētājies starp tiem.

Ievies kārtību

Foto: Pixabay.com

Ja Tavā apkārtējā vidē ir kārtība, tad arī smadzenēs mazinās haoss un ir vieglāk koncentrēties darbam un salikt uzdevumus pa plauktiņiem. Sakārto savu darba galdu, mašīnu, mājas un citu vidi, kur uzturies!

Nomierinies

Stress gluži tā pat kā nekārtība un prāta haoss zog ļoti daudz laika. Apsēdies, pārtrauc darīt to, ko Tu dari, piever acis un 1-2 minūtes vienkārši elpo. Fokusējies uz savu elpu. Elpo lēni, ļoti dziļi un ļoti mierīgi. Ignorē trokšņus, epastus, telefonu un visu sev apkārt, nepievērs uzmanību domām - esi tikai Tu un Tava elpa. Skan klišejiski, bet strādā vienkārši lieliski - šādi mazliet atslēdzoties no pasaules Tu fiziski sajutīsi, kā laiks piebremzē un mazliet izstiepjas.

Izgulies

Foto: Pixabay.com

Nogurums un slikts garastāvoklis mazina Tavu produktivitāti, radot laika trūkuma efektu. Tu tāpat visu šajā pasaulē neizdarīsi - pieņem to un ļauj sev atpūsties. Aizej gulēt pusstundu ātrāk un izbaudi iespēju atpūsties, lai vainas apziņa paliek vakardienā!

Bet pats svarīgākais - pieņem lēmumu, ka Tu vēlies pārtraukt savu skrējienu vāveres ritenī, un rīkojies atbilstoši tam!

Vivus.lv novēl Tev produktivitāti, mieru, harmoniju un izcili labu mieru!

 
Komentāri 2 Skatīt [2]
Skatīt komentārus [2]