Reklāmraksti: Kā Tu vari veicināt savu finansiālo stabilitāti? 2 komentāri
 
Reklāmraksti

Kā Tu vari veicināt savu finansiālo stabilitāti?

 

Valda uzskats, ka jaunā paaudze jeb tā sauktie Milleniāļi (Millenials) neprot apieties ar naudu, iekrāt un investēt, kā arī viņus tas nemaz neinteresē. Taisnības labad jāteic, ka tā nav gluži taisnība. Šis uzskats ir radies no iepriekšējo paaudžu - X un Būmeru (Generation X un Baby Boomers) - dažādiem stereotipiem un iespaidiem par Paaudzi Y jeb Milleniāļiem. Lai arī daļa Milleniāļu tiešām to neprot un nevēlas apgūt, lielākajai daļai tomēr ir interese par finansiālo stabilitāti, bet pietrūkst zināšanu.

Tā kā Paaudze Y ir Paaudzes X bērni, un Paaudze X ir Būmeru bērni, savukārt dažādas prasmes un zināšanas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, kļūst, kas ir Milleniāļu zināšanu un prasmju trūkuma iemesls - viņu senču zināšanu trūkums. Tieši tādēļ sadarbībā ar drošu aizdevēju Kimbi.lv veidots šis raksts, kurā Tev ir iespēja uzzināt dažus padomus un noderīgu informāciju, kā būvēt un veidot savu personīgo finansiālo stabilitāti

Lai Roberts KIjosaki ir Tavs labākais draugs un palīgs

Vai esi lasījis grāmatu “Bagātais tētis, nabagais tētis”? Ja nē, tad šo uzskati par obligāto literatūru, lai varētu vispār sākt domāt par finansiālo stabilitāti. Kādēļ tā? Šajā grāmatā autors Roberts Kijosaki caur interesantu dzīvesstāstu atklāj, kā pats kļuvis bagāts, kā izveidot bagāto cilvēku domāšanu un izpratni par naudu. Tomēr jāteic, ka izpratne un domāšanas veids nav vienīgie pārticības veiksmes stāsta veidotāji.

Milzu nozīme ir motivācijai, kādēļ Tu to vēlies sasniegt. Saraksti iemeslus uz lapas un tad, kad sāc pagurt ceļā uz finansiālo stabilitāti, pārlasi vēl un vēl, lai atkal smeltos motivāciju turpināt ceļu!

Foto: Youtube.com

Apzinies reālo situāciju un savas iespējas

Pēc tam, kad esi sapratis, kas veido labklājību un finansiālo stabilitāti, un atradis savu motivāciju, laiks ķerties pie darba. Pirmais uzdevums - apzināties reālo situāciju. Apzini:

  • savus ienākumus;
  • savus neatliekamos izdevumus;
  • izdevumus par vēlmēm un iegribām.

Tad, kad ir skaidrs, kādā situācijā Tu esi, apzini:

  • ienākumu palielināšanas iespējas (paaugstinājums darbā, cita darba vieta, pielikums pie algas, papildu darbs, peļņa ar hobiju u.c.);
  • neatliekamo izdevumu samazināšanas variantus (taupīgāk lietot ūdeni, elektrību u.c.);
  • vēlmju un iegribu nozīmīgumu (vai katru mēnesi noteikti jānopērk pa jaunam apģērba gabalam, vai katru nedēļas nogali jādodas nosvinēt kādā bārā u.tml.).

Tad, kad ir apzināta realitāte un iespējas, var sākt samērot tās savā starpā un veidot plānu, kas ļaus nostabilizēt Tavas finanses.

Milzīgs palīgs - budžeta plānošana

Foto: Stocksnap.io

Ja Tu vēlies katru mēnesi sagaidīt bez raizēm, vai sanāks savilkt galus, noteikti veic budžeta plānošanu. Ko tas nozīmē? Budžeta plānošana ir tēriņu samērošana ar ienākumiem. Tavs budžeta plāns ir 100% atkarīgs no Taviem pastāvīgajiem ienākumiem. Pieņemsim, ka Tu saņem 500 EUR “uz rokas”. Rēķinos (telefons, internets, komunālie maksājumi) un dzīvokļa īres maksā “aiziet” 400 EUR. Pāri paliek 100 EUR pārtikai u.c. izdevumiem. Ko šajā situācijā darīt? Maksimāli samazināt rēķinu izmaksas, piemēram:

  • izvēlēties kādu lētāku tarifu plānu telefonam un internetam;
  • negulšņāt vannā katru otro dienu;
  • vienmēr izslēgt gaismu telpās, kurās Tu neatrodies.

Šādā veidā ir iespējams ietaupīt diezgan pamatīgu naudas summu, ko nevis iztērē spontānajām iegribām, bet gan atliec krājkasītē vai krājkontā un tērē galējas nepieciešamības gadījumā. Izveidoto budžeta plānu pieraksti papīra formātā un turi sev redzamā vietā, lai vienmēr atcerētos, kāds ir Tavs mērķis.

Iemācies krāt

Vēlme reizēm nelietderīgi tērēt brīvo naudu ir pilnīgi saprotama, īpaši, ja brīvi līdzekļi ir parādījušies pēc vairāku mēnešu “galu savilkšanas” režīma, jo nav pierasta sajūta, ka naudas ir nedaudz vairāk nekā vajadzīgs. Tā vietā, lai to iztērētu, iemācies krāt! Vislabākais veids, kā apgūt šo prasmi, ir katru mēnesi, uzreiz pēc algas saņemšanas, 10-15% naudas novietot paredzētajā krātuvē un “aizmirst” par to, savukārt turpmāko mēnesi dzīvot ar pārējiem līdzekļiem, nedaudz ierobežojot savus tēriņus.

Foto: Stocksnap.io

Investīcijas - bagāto cilvēku instruments

Ja Tu nopelni 1 milj. dolāru gadā, strādājot algotu darbu, Tu savu vietu darbā, līdz ar to arī naudu, vari zaudēt jebkurā dienā. Ja Tu tādu pašu miljonu nopelni kā viesnīcu vai biznesu īpašnieks, Tev to neviens nevar atņemt. Augsti ienākumi nenozīmē finansiālo stabilitāti. Izpēti investīciju iespējas, konsultējies ar pieredzējušiem investoriem un ieguldi savu naudu gudri! Ja esi drosmīgs, iegādājies akcijas, taču tad Tev jākļūst par akciju tirgus guru, lai zinātu, kad ir vislabākais brīdis lielai peļņai.

Atceries - finansiālās stabilitātes un turīguma iegūšana ir ilgs un sarežģīts process, kas prasa daudz pacietības un smaga darba. Kimbi.lv novēl, lai šī pacietība, motivācija un neatlaidība nekad Tevi nepamestu!

Komentāri [2]
#
Re 6.decembris 2017 18:29 atbildēt
Un reklamē atkal Nolādēto aizdevēju! Darbs devējiem ( lieliem investoriem!) darba vietas ir jārod Latvijā! Kaut kur, kādreiz kautkādà krievu, tiešām Piramīdas www, skanēja! Iedomājies! Ja entie, simti tūkstoši cilvēku, Tev ziedos, iedos 1 dolāru, Tu kļūsi Momentāli ļoti naudīgs/ bagāts! Bet šajās afērās, šis Ķīnietis vai jebkuras citas kaimiņu tautas pārstāvis - Peldās zelta vannās! Skaita Miljonus! Jo visās tajās afērās, sākuma kapitālam jābūt ir reti kur 100 eiro! Pamatā 200-250 euro! Sola Miljonāru kalnus! Bet dažās minūtēs, OK, dažās st. Viss tiek pakāsts! Uzdāvināts viņiem! Simtiem tūkstošiem gribētāju vēlētos uzlBot savu fin. situāciju. Un kuri pelna regulāri tūkstošiem, tiem tie 200-500 euro, dolāri nebūs liels zaudējums! Bet tiem afēristiem, vervētājiem Peļņa Miljoniem. No zila gaisa! Atkarībā no situācijas tanī brīdī finanšu, akciju, bitcointu tirgū! Eļementarno Vatson! Un naudiņa atkal pakāsta!
 
#
piramīdas princips 30.novembris 2017 20:27 atbildēt
Šī grāmata māca apzagt nabagos, tādā veidā palikt bagātam.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers