Reklāmraksti: Kafijas automāta izvēle - Galvenie izvēles kritēriji, kas tev noderēs! 6 komentāri
 
Reklāmraksti

Kafijas automāta izvēle - Galvenie izvēles kritēriji, kas tev noderēs!

 
Publicitātes foto

Pirmā doma no rīta - kafija! Brīnišķīgs, karsts, debešķīgi smaržojošs virums palielā krūzē, kas sasilda gan rokas, vēsākos rītos, gan sniedz nepieciešamo rīta enerģijas devu. Laba, garšīga un izcili pagatavota kafija var visu rīta daļu padarīt pozitīvāku, aktīvāku un enerģiskāku. Un kas gan var būt vēl labāks, ja kafiju pagatavo kāds cits. Protams, par kafijas pienešanu gultā - tas jau ir cits stāsts, par to ko jāparūpējas savādāk. Bet to, ka kafijas pagatavošanu varam uzticēt kādam “profesionālim”, var atrisināt pavisam vienkārši - iegādāties labu un kvalitatīvu kafijas automātu.

Tāpat kā tad, kad izvēlamies praktiski jebkuru lietu mājai un saimniecībai, nepieciešams sev uzdot dažus jautājumus arī pirms kafijas automāta iegādes un izvēles. Pirmkārt (un galvenokārt), kāda kafija jums ir vis iecienītākā? Vai tā ir latte, kapučino, melna un stipra kafija? Kādu kafiju vairāk vēlamies baudīt - maltu, gatavotu no kafijas pupiņām vai speciālajiem kafijas spilventiņiem vai kapsulām? Kura garšo labāk? Cik būtiska būs automāta piedāvātā kafijas stiprumu daudzveidība un kafijas pagatavošanas procesa regulēšana? Iespējams no rīta mīlat stiprāku kafiju, bet vakaros baltu un maigāku. Vai vēlamies, lai kafijas automāts ir tikai mūsu pašu rīta uzmundrinājuma sniedzējs, vai vēlamies arī savus ciemiņus palutināt un pārsteigt ar garšīgām un neparastām kafijām, ko bez automāta palīdzības tik vienkārši nevar pagatavot? Tas palīdzēs izlemt kāda tipa un cik funkcionālu kafijas automātu vajag tieši jums.

Tālāk jau var lemt par dažādiem sīkumiem - kafijas automāta dizains, izmēri, zīmols.

Visi šie jautājumi ļaus skaidrāk apzināties kafijas automāta cenu diapazonu un izvēles iespējas. Lattes pagatavošana ar vienu pogas spiedienu ir daudz ērtāka kā piena putošana ar putotājuzgali, bet cenas sadārdzinājums ir ļoti ievērojams. Tomēr dažiem kafijas mīļotājiem tieši aktuāli ir tas, lai kafijas automāts būtu ar piena putotāju.

Ir sastopami pusautomātiskie kafijas aparāti. Tie ir kompakti, praktiski vienmēr tiem ir uzgalis piena putošanai, bet kafijas pagatavošanai var izmantot tikai maltu kafiju vai kafijas tabletes. Ūdens ar spiedienu tiek izspiests caur kafiju un mazāk nekā minūtes laikā jau iespējams baudīt lielisku kafiju. Arī cenas ziņā šie automāti ir salīdzinoši lētāki.

Tālāk varam lūkoties uz automātiskajiem espresso automātiem. Šis ir ļoti plašs kafijas automātu segments ar neskaitāmām iespējām, parametriem un funkcijām. Par šiem automātiem vislabāk tomēr konsultēties ar zinošu speciālistu, lai izvēlētos labāko un piemērotāko.

Pastāv kafijas automāti, kuros izmanto tikai un vienīgi kafijas spilventiņus, kas iepriekš ir safasēti nelielos filtros (kā tējas maisiņi). Šis variants ir lēts un ļoti viegls un aparāti paredzēti cilvēkiem, kas vēlas ātri un vienkārši pagatavot kafiju bez lieliem pūliņiem. Vai arī kapsulu kafijas automāti. Ar šādu kafijas automātu iespējams izbaudīt kafiju daudzveidību un aromatizētās kafijas. Tas ir ļoti viegli kopjams un vienkārši lietojams risinājums, bet kafijas izmaksas (uz vienu kafijas tasīti) ir vienas no vislielākajām šādiem automātiem.

Kafija, kas pagatavota filtru kafijas automātā, liekas daudz maigāka un vieglāka, nekā tā, kura pagatavota automātiskajā automātā, tomēr nevajadzētu ļauties apmānam. Kofeīna līmenis šādā kafijā ir krietni vien augstāks. Tiesa, tas ir noderīgi tiem kafijas cienītājiem, kuru galvenais kritērijs ir iespēja justies īpaši modriem. Izmantojot filtru vai automātisko kafijas automātu, varat izvēlēties bezgala daudz dažādu kafijas pupiņu. Atšķirībā no tiem aparātiem, kur izmanto spilventiņus vai kapsulas, un to piedāvājums ir krietni vien mazāks, filtru vai automātiskajiem kafijas automātiem iespējams atrast visdažādāko kafiju.

Lai izmantotu filtru kafijas automātu, vispirms ir jāsamaļ pupiņas. Tāpēc jāparūpējas arī par kafijas dzirnaviņām, kā arī jāmāk tās noregulēt, lai iegūtu un saglabātu neatkārtojamu kafijas aromātu. Kā zināms, aromātu ietekmē tas, cik smalki kafija tiek samalta. Samaltā kafija jāievieto filtrā. Vienkāršāka ir filtru kafijas automātu apkope, tomēr automātiskajos kafijas automātos šī funkcija ir automatizēta, bet filtru kafijas automātu jātīra pašrocīgi. Gan automātiskos, gan filtru kafijas automātus rekomendējams regulāri atkaļķot, citādi ekspluatācijas laiks krietni vien samazināsies.

Komentāri [6]
#
Finks 26.septembris 2016 13:27 atbildēt
Idiotu skaits, kas mēģina rakstīt to, kam nav nekādas jēgas, nesamazinās...
 
#
Reklāmprofesionālis 22.augusts 2016 17:29 atbildēt
Tam, kas sagatavojis šo reklāmrakstu, vajadzētu palasīt komentārus, kuri ir daudz saturīgāki, nekā pats raksts.
Bet tam, kas samaksājis par šo reklāmrakstu var izteikt tikai līdzjūtību - nauda ir, bet saprašana, kā to izlietot - ku-kū...
 
#
Arābika 17.augusts 2016 17:13 atbildēt
Mans automāts tāds. Krūzē ieberu 2 vai 1 tējkaroti maltas kafijas (atkarībā vai kuņģis sāp vai ne), uzleju verdošu ūdeni, un pēc brītiņa dzeru.Nekas labāk nav izdomāts.:)
 
#
Gotfrīds Kols » Arābika 22.septembris 2016 9:58 atbildēt
Facepalm. Nefiltrētu kafiju izfiltrēs jūsu iekšas - kuņģis, aknas. Dakteri jums ar matemātisku precizitāti izskaitļos kad gaidīt pārsteigumus.
 
#
to pluto Tabita 23.jūnijs 2016 21:07 atbildēt
pirmkart, paldies!nejedzigiem rakstiem, galvenais ir komentari;)Uz to ari ceru vienmer.Lai sis raksts man palidzetu, tas butu jaraksta ka pluto komentars,lai salidzinot razotajus,cenu ,es varetu izveleties savam velmem un maka biezumam vismaz videjo arimetisko...a bet ne, ta vieta filozofiska tuksruna:)
 
#
pluto 15.jūnijs 2016 21:26 atbildēt
Kaut kāds nejēdzīgs raksts. Pirmkārt priekš sevis jānoskaidro, vai gribu dzert pa īstam labu kafiju, vai mani apmieriās jebkāda. Ar kafijas automātiem ir līdzīgi kā ar fotokamerām. Ar ko atšķiras profesionāla kamera no "ziepju trauciņa"? Profesionālā kamera dod plašas iespējas kontrolēt procesu un iegūt tādas bildes, kādas vēlies, piemērojoties apstākļiem. Ar ziepju trauciņu notēmē un spied - bilde iznāks tāda, kādu kameras automātika uztaisīs. Tāpat ar kafiju. Pilnautomāts ir "ziepju trauciņš" - nospied pogu un iztecēs, kas iztecēs. Maz cerību, ka tā būs kafija manā gaumē. Labs pusautomāts līdzinās spoguļkamerai - automātiski uztur tikai tvaika temperatūru un spiedienu, pārējo nosaki pats. Cik stipri piepresēt kafiju sietiņā, cik ilgi laist tvaiku un pārtraukt, kad strūkla sāk kļūt gaiša. Arī dzirnaviņas noregulē atbilstoši konkrētajām pupiņām, gaisa mitrumam tajā dienā, utt. Tas prasa ievingrināšanos, bet rezultāts ir daudz personīgāks. Labs pusautomāts var būt divreiz dārgāks par pilnautomātu. Ļoti būtiska ir grupa - detaļa, kurā notiek espreso gatavošana. Līdz šim nepārspēta ir Faema e61 grupa, bet aparāti ar tādu var maksāt sākot no 1000 eiro. Ja neesi uz to gatavs vai personīgā kafijas gaume nav tik svarīga, tad tiešām var skatīties uz pilnautomātiem vai vēl trakāk - spilventiņu vai kapsulu aparātiem. Perkolatori (ar filtra tūtu) ir cits stāsts. Atsevišķa klase ir ar roku nospiežamās espresso mašīnas. Tās ir lētas un īsti meistari ar tādām protot pagatavot vislabāko espresso. Taču tas tiešām prasa meistarību.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers