Fitoterapija un onkoloģiskās slimības
©Publicitātes foto

Mūsdienās ļoti daudz iedzīvotāju slimo ar onkoloģiskajām slimībām.

Cerības zaudējušie cilvēki vēršas ne tikai pie speciālistiem onkologiem, bet arī pie mediķiem. Baltkrievijā Grodņas mediķi onkoloģiskos slimniekus ārstē ar fitoterapiju – ārstniecības augiem. Ārsts onkologs Ivans Kuliks gandrīz visu dzīvi ir meklējis zāles dabā, kas varētu palīdzēt slimojošiem ar vēzi. Tagad viņš jau var apgalvot: «Es zinu, kā ārstēt vēzi.»

Savas dzīves un slimnieku ārstēšanas vēsturi I. Kuliks stāsta negribīgi, it kā kautrēdamies. «Pirms 20 gadiem uz rajona slimnīcu atveda sievieti, kas cieta no vēdera sāpēm,» atceras sarunu biedrs. «Es viņu operēju un redzēju: diagnoze – vēzis. Tieši tad ārsts uzdeva sev jautājumu: vai tiešām nevar tikt galā ar šo šausmīgo slimību?

Mediķis, cīnīdamies ar birokrātiskajām grūtībām toreizējā Veselības aizsardzības ministrijā Maskavā, ne tikai iesniedza jaunā pretvēža medikamenta formulu, bet arī pamanījās šo līdzekli (flaraksīnu) izgatavot. Izmēģināja to uz dzīvniekiem, pārbaudīja, kā preparāts iedarbojas uz paša organismu. Nenovērojis nekādu kaitīgu ietekmi, ārsts piedāvāja pamēģināt medikamentu lietot bezcerīgi slimiem onkoloģiskiem pacientiem.

I. Kuliks iepazīstināja ar savām izgudrotajām zālēm Kijevas Onkoloģijas centra Farmācijas un toksikoloģijas institūta darbiniekus. 1983. gada beigās ārsta izgudrotais preparāts tika atzīts, un līdz šim pasaulē tam nav analoga. Flaraksīnam nav blakus efektu, un ir ļoti mazs slimību loks, kuru gadījumā nav ieteicams lietot šo līdzekli. Šis ir dabisks ārstniecisko augu bioloģisks līdzeklis – ārstniecisko augu darvas–polifenola komplekss, kas iegūts, veicot speciālu apstrādi. Flaraksīna iedarbībā galvenokārt notiek vielmaiņas procesa normalizācijas organisma šūnās.

Ārsts zinātnieks izveidoja 28 privātus konsultāciju centrus . Viens no tiem darbojas Grodņā, un tajā tiek izmantotas I. Kulika ārstēšanas metodes un fitoterapija, strādā Grodņas fitoterapeiti. Uz centru brauc slimnieki no dažādām valstīm. Pagaidām šī ārstniecības iestāde strādā tikai ambulatori, tajā ierodas slimnieki un viņu tuvinieki.

I. Kuliks ir pārliecināts, ka nākotnē viņam tur izdosies atvērt stacionāru klīniku, specializētu aptieku un cilvēkiem vairs nevajadzēs trīcēt, dzirdot baiso diagnozi.

Pēc I. Kulika vārdiem, ārstēšanās kurss ar flaraksīnu ilgst ne vairāk kā divas trīs nedēļas. Ārstēties var ne tikai centrā ambulatori, bet arī mājās .Preparāts nav dārgs, tāpēc ir pieejams visiem. Kad ir viena izvēle –nāve, neviens vien slimnieks izmēģina ārsta piedāvāto metodi.

Jurijs Stepins par ārstu I. Kuliku uzzināja, izlasot rakstu avīzē. Viņš nevarēja parunāt, jo viņam bija mēles un rīkles vēzis. I. Kuliks stāsta, ka pēc pusotriem mēnešiem vēl ne pārāk veselīga izskata padzīvojošais cilvēks jau varējis runāt un iegriezies redakcijā, lai pateiktos par ārsta adresi. Aleksandra Potapova, ārste no Poltavas, pie ārsta I. Kulika griezās, uzzinājusi, ka viņas vīratēvam atlicis dzīvot mēnesi vai vēl mazāk. Pēc trim ārstēšanas kursiem ar flaraksīnu sirmgalvis atkopās. Ārsti, kuri veica primārās analīzes, neticēja, ka viņam bijis vēzis.

Aleksandram Ivanovam, onkologam no Kišeņevas, bija noteikta diagnoze: labās plaušas ļaundabīgs audzējs. Mediķis nolēma riskēt –pēc divu nedēļu ārstēšanās ar augu preparātiem audzējs pazuda.

Skolotāja Gaļina Fjodorova no Maskavas slimoja ar plaušu vēzi. Viņa ārstējās ne tikai ar zālēm, bet arī ar ārstniecības augiem. Tāda kombinēta ārstēšana viņai ir piemērota – dzīvo jau trešo gadu, lai gan bija nolemta nāvei.

Ārsts I. Kuliks stāsta, ka netālā nākotnē atvērs savas ārstēšanās iestādes pārstāvniecības arī kaimiņvalstīs. Bet pagaidām pacienti brauc pie Grodņas centra speciālistiem, viņa domubiedriem (centra vadītājs Nikolajs Dovnars).

Fitoterapijas zinātniskajā konsultāciju centrā ārsti atbild uz visiem jautājumiem, kas nodarbina slimnieku, kā arī pielieto jaunāko ārstēšanu ne tikai onkoloģiskajām, bet arī nervu un citām grūti dziedējamām slimībām.

Braucot uz Grodņu, slimniekam jāņem līdzi pase un izraksts no slimības vēstures. Konsultācija ilgst 3 stundas, un ārsta ieteiktos fitopreparātus var saņemt tajā pašā dienā.

Mob. tālr. +375-297-81-60-55;
tālr. +375-152-65-39-58;
e-mail: dr.dovnar@gmail.com

 
Komentāri Skatīt