Politika: "Vienotība" – kārtējais politiskais mironis? 29 komentāri
 
Politika

"Vienotība" – kārtējais politiskais mironis?

 
F64

Protams, Vienotības biedri labāk par mani zina, kas un kā viņiem partijā notiek, taču Vienotības pašas publisko izpausmju un tai veltīto citu publisko attieksmju kopums mani vedina domāt, ka es noteikti būtu balsojis pret Solvitas Āboltiņas izslēgšanu no partijas.

Turklāt manu izvēli noteiktu nevis simpātijas, bet cinisks politisks aprēķins - kā partijai labāk izspēlēt savu situāciju, kā efektīvāk no tās izķepuroties. Ja Vienotības līderis Arvils Ašeradens uzskata, ka Vienotība tiek uztverta kā partija, kura paslauka savas vērtības zem tepiķa, tad es nesaprotu, kāpēc Vienotībai pašai bija jāpaslauka zem tepiķa Solvita Āboltiņa. Kurš gan cits, ja ne Vienotība pati (kā partija) ir pieļāvusi to, ka vai visa ar to saistītā publicitāte pēdējā laikā grozījusies vai vienīgi ap Āboltiņu? Lai cik negatīvi uztverta, šī publicitāte liecina, ka faktiski Āboltiņa bijusi partijas skelets. Kā smejies, vērtība, jo bez skeleta partija kļūst tikai lupata.

Jā, man ne reizi bijis jābrīnās par to, cik vārgs, neraugoties uz it kā spēcīgu līderi, šajā organizācijā ir tas, ko sauc par partijas darbu, par to, kāpēc Solvitai Āboltiņai šī partijas arhitektūra, šis kopsaucējs ir gluži vai pie vienas vietas. Turklāt pārlieku daudzi šīs partijas biedri, laikam taču skatīdamies uz savu bijušo līderi, gribējuši no tās pastarpināties, ļauties savrupiem, gan pozitīvi, gan negatīvi vērtējamiem gājieniem. Izlikušies, ka ar savu partiju tiem vien gadījuma rakstura sakari (Vienotības Saeimas frakcijā Vienotības biedri - mazākumā). Taču partijas «orgāni» (valde, kongress…), kuru (nevis viena līdera) lomai partijā it kā jābūt noteicošai, taču jau labi redzēdami, kas notiek, tomēr nevīžo vai nemāk savākt partiju tā, lai vismaz publiskais priekšstats par to netiktu reducēts līdz atsevišķas personas izpausmēm un paštēlam.

Turklāt arī oficiāli nosauktie Āboltiņas izslēgšanas iemesli man nešķiet tik nopietni, lai es te nepiebilstu, ka personība katrai partijai ir vērtīgāka par politisku pelēcību, kurai ir tik vien kā sava balss un… nekādu smadzeņu. Protams, visam ir savas robežas, bet, kā mums borēja jaunībā - kadri izšķir visu. Un ar spēcīgiem kadriem, pat ja tie izraisa alerģiju, ir jāstrādā. Mani šī izslēgšana vedina domāt nevis par to, ka Vienotības vērtības ir zem paklāja, bet par to, ka tai pagaidām nav ko likt galdā. Un šī izslēgšana man ir vien apliecinājums tam, ka Vienotība gatavojas kārtējai seklai priekšvēlēšanu kampaņai. Un, ja Āboltiņas kundze ir patiesa, apgalvojot, ka viņas partija izrīkojusies ar viņu nesamērīgi un ciniski, tik vien kā meklējusi vainīgo un ka tas viņai patiešām ir personiski sāpīgi, tad jo vairāk redzams, ka partija (iespējams, arī Āboltiņas kundzes dēļ) patlaban ir vairāk bars nekā kolektīvs, nekā organizācija. Arī tas, ka partijā iespējami vairāki šo partiju dekonstruējoši «varas centri», manā uztverē ir tikai (!) partijas vadības (ieskaitot Āboltiņas kundzi), tās «orgānu» pārliecība, ka partijai diezgan ar iegūtās varas patērēšanu un ārpus tās ar partiju vairs nekas nav jādara. Diemžēl arī pati jau izslēgtā Āboltiņa intervijās Dienai (8.11.2017.) un Neatkarīgajai (9.11.2017.) dod priekšroku partijas intrigas apcerēšanai, šim seklumam, nevis nāk ar kādu viedu atklāsmi, kā partijai tikt no tā vaļā.

Bet vai tad Vienotības situācija te ir kaut kas nebijis, kaut kas unikāls? Ar ko daudz tā atšķiras no iepriekšējām «lielajām», «spēcīgajām» secīgi mūžībā aizgājušajām partijām? Manā uztverē ne Latvijas ceļš, ne Jaunais laiks, ne Tautas partija, zināmā mērā arī sociāldemokrāti savā varas gribēšanā nav vēlējušies darīt melno partijas darbu, kopt partiju. Tie gribējuši tik vien kā gūt varu un patērēt to. Beigu galā, izņemot varu, tām nemaz nav bijis ko slaucīt zem paklāja. Un arī zem Vienotības paklāja ir tīrs un tukšs. Tāpat kā virs tā. Jo tās vienīgā vērtība, tāpat kā līdzīgiem priekšgājējiem, bijusi vara.

Ne tikai Vienotībai, bet gluži vai katrai Latvijas partijai ir jādomā par to, kā padarīt sevi par patiešām nopietnu sabiedriski politisku (!) organizāciju. Par organizāciju, kurai tiešām ir savs, tautai svarīgs vērtību pamats un kurai vēlēšanās dabūt pietiekamu balsu skaitu palīdz nevis ar kaut kādu sīrupu uzpirkts pūlis, bet domājoša un šo partiju vērtību būtību saprotoša sabiedrība. Lai runātu par vērtībām, Vienotībai ir jāsakopjas kā partijai, kā politiskam spēkam. Atklājiet mums savu sistēmiski daudzmaz sakārtotu vērtību spektru. Kā lietišķu uzdevumu reālai partijas nākotnei. Tad arī redzēsim, kur jums muldēšana, kur saturs.Komentāri [29]
#
savādnieks 12.novembris 2017 10:06 atbildēt
Vienotība ar Āboltiņas padzīšanu ir iekustinājusi varenu diskusiju vilni ap viņas kvalitātēm politikā,ar J.Dombura interviju un faktu par pretlikumīgu stāšanos ĀM rezervistu rindās.Tad nu radzams,ka likumi tiek pieņemti priekš MUĻĶIEM un negodīga prakse to izpildījumam ir Āboltiņas ikdiena.Šoreiz dienaskārtībā ir fakts,cik ātri politiķis spēj ''pārkrāsoties'' par ierēdni.Jo darbu ĀM nosaka darba attiecības ar ierēdni,ne politiķi.Par augsprātīgo/familiāro sarunas stilu J.Dombura studijā var pārliecināties katrs pats, atverot Delfi.Kur neiztika ar aktrises cienīgu dramatizētu nobeigumu izplūstot asarās,bet tā laikam ir ''firmas zīme'' visiem aizgājējiem( A.Šķēle,A.Šlesers,V.Dombrovskis,S.Āboltiņa )Ja pirms šiem faktiem vēl varēja svārstīties par V valdes lēmumu,tad šobrīd šaubu nav-TAS BIJA PAMATOTS un Respect Ašerādenam.Jā,tas izjauca labi iestudēto scenāriju ar mierīgu-klusu nozušanu ĀM gaiteņos,lai valsts dzīvotu ar viņas sastrādāto ''mantojumu'',kur neizpalika demokrātijas jēdzienU kropļojumiem kaut tā paša Referenduma likuma interpretācijā.Par cik šis ir ļoti jūtīgs laiks politiskajai videi,tad gana interesanti (no lasītāja/vēlētāja viedokļa) būs redzēt reakciju no partijām šai konkrētajā gadījumā ar novērtējumu,cik vēl šodien ir aktuāls sauklis-VIENS LIKUMS.VIENA TAINĪBA VISIEM .
 
#
Neslāvs 11.novembris 2017 13:30 atbildēt
Nu atlikušie Vienotības vecie perdeļi var apvienoties ar Zemnieku vecajiem perdeļiem un atstaroties. Solvitas Āboltiņas kundzei jādibina jauna partija un pašai jāmērķē uz Prezidentes posteni.
 
#
smaidiņš » Neslāvs 12.novembris 2017 10:15 atbildēt
Pie Saeimas durvīm jābūt brīdinājuma zimei-Lūdzu izslēgt telefonus,šeit strādā snaudošie deputāti.
 
#
tādi esam 11.novembris 2017 9:12 atbildēt
"...Āboltiņas izslēgšanas iemesli man nešķiet tik nopietni, lai es te nepiebilstu, ka personība katrai partijai ir vērtīgāka par politisku pelēcību,"
================
Precīzi!
 
#
no Jūrmalas » tādi esam 11.novembris 2017 21:07 atbildēt
Tā nu tas ir. Viduvējības neviens neaiztiek, neviens pat šii nezin kā viņas sauc.
Taču ZZS lieli prieki, ka Vienotība sabrūk.
Būtībā - tā ir Latvijas nelaime un grūti prognozēt, kas mūs nākošajā Saeimā sagaida.
 
#
ESMAIJA 10.novembris 2017 19:01 atbildēt
Man šoreiz negribas komentēt Āboltiņas personību, bet veidu, kā viņu atbrīvoja mani vedina uz pavisam citām domām. Manuprāt , kā tas notika, vedina uz pavisam citām domām. Kaut kas bija tik ļoti slēpjams no cilvēkiem, ka vajadzēja palaist kaut kādu pūķi gaisā, kas novērstu uzmanību. Kas tas bija, bet tas nav bijis mazais. Un Kampara neatkāpšanās no Ašerādena sāna arī liekas aizdomīga. Vai tieši šajā laikā nesākās visa šī elektrības šmuce, tad vēl pazudušās lietas, visu cilvēku apzagšana caur šeftmaņiem, par kuriem NEVARĒJA nezināt ekonomikas ministri, tai skaitā Kampars. Kas viņiem ir slēpjams. Liela nauda, kas nonāca tumbočkās? Vai kas cits. Labi, varbūt es kļūdos, bet tā izdarīties ar cilvēku, kas tik ilgi ir turējis šo partiju, nē man tas nav pieņemami un turklāt, ja viņa jau pēc mēneša bija pati gatavojusies aiziet....Man tas liekas ne maz savādi.
 
#
Lauku vecis » ESMAIJA 11.novembris 2017 13:56 atbildēt
Mīļā Maija! Visa sāls Āboltiņas atlaišanai ir, ka Āboltiņas vīrs saņēma 50 miljonu valsts auto pasūtījumu un NEDALĪJĀS NE AR VIENU! Tad kā ar nazi , nogrieza..... padzina Āboltiņu...
 
#
ESMAIJA » Lauku vecis 11.novembris 2017 17:23 atbildēt
Par laimi, vai par nelaimi man ir perfekta atmiņa un es labi atceros šo gadījumu. Olšteins kāpa tribīnē un slavināja Āboltiņas vīru no abi gali un tā viņš tika pie šī lielā loma, bet...Olšteina sieva jau nākamā dienā dabūja labi atmaksātu posteni pie Āboltiņas labās rokas...Tomēr nedomāju, ka tas ir īstais iemesls. Šķiet, tas slēpjas kaut kur dziļāk.
 
#
Logičeskijs 10.novembris 2017 18:05 atbildēt
Premjere vai ekspremjere Āboltiņa - tas gan būtu. Bet tā ne šis, ne tas.
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers