Pasaulē

11.decembris, 13:52 Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien ieradies Krievijas gaisa spēku Hmeimimas aviobāzē Sīrijā un devis pavēli izvest no Sīrijas lielāko daļu Krievijas karaspēka kontingenta. Vairāk »
 
10.decembris, 23:15 Francijas prezidents Emanuels Makrons svētdien mudināja Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu izrādīt drosmi attiecībās ar palestīniešiem, lai vairotu labo gribu un sekmētu miera procesa atdzīvināšanu. Vairāk »
 
10.decembris, 21:19 Nepālas bijušo maoistu nemiernieku un lielākās komunistu partijas alianse parlamenta vēlēšanās izcīnījusi vairākumu vietu un, kā sagaidāms, veidos jauno valdību, liecina vēlēšanu komisijas svētdien vakarā izplatītie provizoriskie rezultāti. Vairāk »
 
10.decembris, 19:36 Tūkstošiem demonstrantu svētdien Kijevas centrā pieprasīja aizturētā Gruzijas eksprezidenta, Ukrainas Odesas apgabala eksgubernatora Mihaila Saakašvili atbrīvošanu, kā arī Ukrainas prezidenta Petro Porošenko demisiju. Vairāk »
 
10.decembris, 13:46 ASV prezidents Donalds Tramps sestdien pieprasījis laikraksta "The Washington Post" korespondenta Deiva Vaigela atvainošanos un to arī saņēmis saistībā ar fotogrāfiju par prezidenta piektdien Floridas štatā rīkoto mītiņu. Vairāk »
 
10.decembris, 13:01 Maskavas Lielajā teātrī sestdien notika baleta "Nurejevs" pirmizrādē, un vairāki iestudējuma mākslinieki izrādes noslēgumā publikai iznāca paklanīties, ģērbušies t-kreklos, uz kuriem bija pausts aicinājums atbrīvot izrādes režisoru Kirilu Serebreņņikovu. Vairāk »
 
10.decembris, 11:00 Pastāv nopietns risks, ka pārrēķināšanās dēļ var izraisīties konflikts ar Ziemeļkoreju, sestdien pēc vizītes izolētajā Āzijas valstī brīdināja ANO ģenerālsekretāra vietnieks politikas jautājumos Džefrijs Feltmans, vienlaikus mudinot Phenjanu saglabāt atvērtus sakaru kanālus. Vairāk »
 
8.decembris, 20:20 Starptautiskā Kārļa lielā balva nākamgad tiks piešķirta Francijas prezidentam Emanuelam Makronam par viņa Eiropas atjaunošanas vīziju laikā, kad blokam jācīnās ar nestabilitāti, piektdien pavēstīja balvas piešķīrēju pārstāvji. Vairāk »
 
8.decembris, 18:54 Lielbritānija, izstājoties no Eiropas Savienības (ES), samaksās 35 līdz 39 miljardus mārciņu (40-45 miljardus eiro), piektdien paziņoja premjerministres Terēzas Mejas preses pārstāvis. Vairāk »
 
8.decembris, 9:04 Lielbritānija un Eiropas Komisija (EK) piektdien beidzot panākušas vienošanos par nosacījumiem, uz kādiem Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības (ES), teikts EK izplatītajā paziņojumā. Vairāk »
 
8.decembris, 8:33 ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka atzīst Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un plāno uz turieni pārcelt ASV vēstniecību. Varētu domāt – kāda gan mums gar to daļa? Taču atcerēsimies slaveno tauriņu teoriju, kura nosaka – viens tauriņa spārnu vēziens vienā pasaules daļā var izraisīt būtiskas pārmaiņas citā pasaules nostūrī. Vairāk »
 
7.decembris, 23:01 ASV senators demokrāts Als Frankens ceturtdien paziņojis, ka atkāpsies no amata, jo apsūdzības par seksuālu uzmākšanos traucē viņam pildīt darba pienākumus. Vairāk »
 
7.decembris, 20:35 Vācijas sociāldemokrātu (SPD) kongresā ceturtdien nobalsots par sarunu uzsākšanu ar kancleres Angelas Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem par līdzšinējās "lielās koalīcijas" atjaunošanu, lai tādējādi rastu izeju no politiskā strupceļa, kas radies pēc sarunu izgāšanās par tā dēvētās Jamaikas koalīcijas izveidi. Vairāk »
 
7.decembris, 18:27 Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līderis Martins Šulcs ceturtdien aicināja līdz 2025.gadam izveidot Eiropas Savienotās Valstis. Vairāk »
 
7.decembris, 15:28 Krievija ies tikai uz priekšu, un neviens nekad to neapstādinās. Tā paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, raksta "ria.ru". Vairāk »
 
7.decembris, 15:10 Latvija uzskata Jeruzalemi par nākotnes galvaspilsētu abām valstīm - gan Izraēlai, gan Palestīnai, sacīja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (V) padomnieks Mārtiņš Drēģeris. Vairāk »
 
7.decembris, 12:30 Austrālijas parlamenta apakšnams ceturtdien pieņēmis likumu par viendzimuma laulību legalizāciju. Likums pieņemts pēc tam, kad valsts iedzīvotāji likuma grozījumus ar pārliecinošu balsu vairākumu bija atbalstījuši pasta balsojumā, šādi izbeidzot gadu desmitiem ilgušos politiskos ķīviņus. Vairāk »
 
7.decembris, 12:10 Eiropas Komisija (EK) par atteikšanos Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas ietvaros uzņemt imigrantus no Grieķijas un Itālijas iesūdzējusi ES Tiesā Čehiju, Poliju un Ungāriju, ceturtdien pavēstīja EK. Vairāk »
 
7.decembris, 11:22 Lai cik plašu uzmanību nebūtu guvis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, paziņojuma laikā fiksēts vēl kas. Vairāk »
 
6.decembris, 21:15 Lielbritānijā trešdien tiesas priekšā stājās 20 gadus vecais Nāimurs Zakarijs Rahmans, kurš plānojis noslepkavot premjerministri Terēzu Meju. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers