Pasaulē: Eksperts apšauba, ka Sīrijā gaidāms kas vairāk, kā mutiski spēka apliecināšanas mēģinājumi 7 komentāri
 
Pasaulē

Eksperts apšauba, ka Sīrijā gaidāms kas vairāk, kā mutiski spēka apliecināšanas mēģinājumi

 
EPA / Scanpix

Pēc raķešu triecieniem Sīrijai starp Rietumvalstīm un Krieviju militārai konflikta eskalācijai nebūtu jāseko, drīzāk gaidāmi diplomātiski mēģinājumi apliecināt savu spēku, skaidroja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.

"Protams, grūti paredzēt, kas notiks tālāk, taču, visticamāk, nekas. Krievija pirms triecieniem tika informēta un izveda savus karavīrus no bāzēm un kuģus jūrā, lai nebūtu nejaušu upuru. Visticamāk, turpmāk nekādām milzīgām pārmaiņām nebūtu jābūt, sekos mutiski mēģinājumi katrai pusei apliecināt savu spēku," skaidroja Hiršs.

Eksperts norādīja, ka ASV prezidents Donalds Tramps bija novilcis savu "sarkano līniju", paziņojot, ka ķīmiskos ieročus izmantot nav pieļaujams un tādēļ nevarēja nereaģēt, lai saglabātu savu pozīciju. No otras puses, arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins nevar sevi parādīt kā vāju spēlētāju, kas nevar aizsargāt savu sabiedroto.

"Katrā ziņā Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam ir nodota asa ziņa, ka ķīmisko ieroču izmantošana netiks pieļauta. Savukārt ASV un Krievija savas pozīcijas mēģinās noturēt ar vārdiem un diplomātiskiem līdzekļiem," sacīja Hiršs.

Kā ziņots, ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki sestdienas rītā deva raķešu triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem, tādējādi sodot prezidenta Bašara al Asada režīmu par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu pret nemierniekiem.

Komentāri [7]
#
Raimonds 14.aprīlis 2018 21:56 atbildēt
Es esmu vecuma plānprātības mākts idiots. Pierādījumus? Lūdzu. Laiku atpakaļ es pat veselas 2 protēzes noriju brēkdams, ka NATO tanku kāpurķēžu žvadzoņa Baltijā man neļauj gulēt pa naktīm, ka NATO urīna straumes jau pārpludinājušas visu Latviju. Izrādās, ka Aliansei Baltijā ir kopumā aptuveni 32 000 karavīru, kamēr Krievijai šā reģiona tuvumā - 78 000 karavīru, bet tanku attiecība ir 129 pret 757. 16 NATO zaldāti pret 39 krieviem, 1 NaTO tanks pret 5 krievu. Kas tad te kam gatavojas uzbrukt? Nu kauns pa visu seju. Šitā izblamēties!
Visa mana sajūsma vējā..... Kas man atmaksās ..... norītās protēzes.....un medicīniskos izdevumus par to izņemšanu...... :(((((((
 
#
zīle 14.aprīlis 2018 15:53 atbildēt
Atjaunosies terora aktu vilnis un cerams pret agresora valstīm. Tā kā pasaule kļūs nedrošāka un varbūt arī ķīmiskos ieročus pielietos plašāk. Pasaule nekļuva labāku no dažu valstu vadītāju agresijas un pie tam to nesaskaņojot ar attiecīgo valstu parlamentiem????
 
#
Raimonds » zīle 14.aprīlis 2018 16:07 atbildēt
Bez ANO rezolūcijas notika šis iebrukums Sīrijā ..
ASV ... Francija ... Anglija uzvedās kā bandīti ...
 
#
Raimonds 14.aprīlis 2018 15:52 atbildēt
Tas Hiršs ir galīgi nekompetents ... Krievija paziņoja, ka spers atbildes soļus .. un kā pirmais būs tas, ka Krievija sāks piegādāt PVO reķetes S-300 Sīrijai ... un ne tikai tai ...
Šajā kaujā Krievijas PVO nepiedalījās ... Sīrija pati tika galā ar .... vēl Padomju laikos tai piegādātajiem BUK un S-200 ...
Bez tam pilnīgi reāls ir arī otrais uzbrukuma vilnis ... jo šajā kaujā 2/3 ASV raķešu Tomohavk tika iznīcinàtas ... piemēram no 5 Sīrijas lidlaukiem, kurus bombardēja NATO bandīti, tikai virs viena lidlauka ... tās netika notriektas ...
( no 16 uz to izšautajām 13 tika notriektas ...bet 3 izdarīja maznozīmīgus postījumus).
Tā ka NATO bija obloms ... un viņa mēginās atspēlēties ...
 
#
Žoržs » Raimonds 14.aprīlis 2018 16:37 atbildēt
Raimon kremļpirdi, ej tak izgulies.
 
#
14.aprīlis 2018 15:46 atbildēt
Utainais putlers dabūja pa sprauslām. Cerams vairāk nedos rīkojumus par ķīmiskiem ieročiem.
 
#
Raimonds » jā 14.aprīlis 2018 15:53 atbildēt
NATO tur sevi Sīrijā parādīja kā pēdējos ākstus ... :)))
Pat ar Sīrijas Padomju PVO netika galā ... :)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers