Pasaulē: ASV plāno vēl vairāk pastiprināt sankcijas pret Krieviju 3 komentāri
 
Pasaulē

ASV plāno vēl vairāk pastiprināt sankcijas pret Krieviju

 
AFP / Scanpix

ASV Kongresā likumdevēji sākuši apspriest jaunas finanšu sankcijas pret Krieviju, kas esošo sankciju režīmu pastiprinās, vēsta izdevums "Finanz.ru".

Atšķirībā no iepriekšējā sankciju likuma, kurā jau bija iekļauta sankciju iespēja attiecībā uz Krievijas valsts obligācijām, jaunais dokuments ir ievērojami stingrāks.

Likumprojekts paredz pilnībā aizliegt ASV pilsoņiem finanšu operācijas ar uzņēmumiem, kuriem pieder Krievijas valsts obligācijas, un to sagatavojuši kongresmeņi Vakīns Kastro un Maikls Tērners.

Projekts "Likumam par solidarizēšanos ar Lielbritāniju pret Krievijas pārkāpumiem" izstrādāts, reaģējot uz bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijā saindēšanu Lielbritānijā ar nervus paralizējošo vielu, "Krievijas valdības nekaunīgajiem centieniem pārkāpt starptautiskās tiesības" un Krievijas agresiju pret "emigrantiem, disidentiem un demokrātiskajiem aktīvistiem".

Sankcijas noteiktas vērtspapīriem, kurus klajā laidusi Krievijas Finanšu ministrija vai Centrālā banka, vai kas laisti klajā Nacionālā labklājības fonda vārdā un kuru apgrozījuma laiks ir lielāks par 14 dienām.

Ja likumprojekts tiks apstiprināts, ASV pilsoņi nevarēs pirkt obligācijas, kuras klajā laidušas valsts kontrolētās bankas "Sberbank", VTB, "Gazprompbank", "Bank Moskvi", Rosseļhozbank", "Promsvjazjbank" un VEB. To vērtspapīri tiks pielīdzināti Krievijas suverēnajam parādam.

Krievijas Rūpnieku un uzņēmēju padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Šohins likumprojektu nosaucis par "īsta ekonomiskā kara aktu", kas ir vēl bargāks, nekā izolācija, kādai tika pakļauta PSRS Aukstā kara gados.

Komentāri [3]
#
Mārcis 11.aprīlis 2018 15:02 atbildēt
Ja Putins neņems kājas apakšā neievedīs kārtību pašā Krievijā tur ir tāds bardaks kaut kāds astoņpadsmitā gadsimta kapitālisms.
 
#
Infor 10.aprīlis 2018 22:49 atbildēt
psrs laikā ar žmiedza krieviju bet vai karš sākās nē .
Piežmiegs un viss putins niost no troņa un asv britu ieliktenis uzlikts . Un var izlaupīt krieviju .
 
#
kroplim » Infor 11.aprīlis 2018 0:45 atbildēt
tevi identifices un neintralizes NATO specvienibas?prokrieviskiem teroristiem nav tiesibu uz existenci..?ierisi savus izkarnijumus un teiksi chau cilvecei?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers