Pasaulē: Eksperts: Tilersona atlaišana uz Latvijas drošību ietekmi neatstās 4 komentāri
 
Pasaulē

Eksperts: Tilersona atlaišana uz Latvijas drošību ietekmi neatstās

 
Scanpix

Pēc ASV valsts sekretāra Reksa Tilersona atlaišanas no amata un viņa aizvietošanas ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoru Maiku Pompeo ASV Valsts departaments varētu īstenot samiernieciskāku politiku attiecībā uz Krieviju, norādīja Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns.

Pētnieks skaidroja, ka ASV prezidents Donalds Tramps nebija apmierināts ar Tilersona darbību vairākos jautājumos, īpaši attiecībā uz situāciju ar Irānas kodolvienošanos, Krieviju un Ziemeļkoreju.

Pompeo varētu būt gatavāks sekot Trampa potenciālajiem lēmumiem un iegribām attiecībā uz Krieviju, skaidroja Andžāns. Viņš norādīja, ka ASV ar Krieviju varētu būt ieinteresēta meklēt kopīgu valodu Sīrijas konflikta Ziemeļkorejas režīma jautājumā.

Vaicāts par šo izmaiņu ietekmi uz Baltijas valstu drošību, eksperts skaidroja, ka būtiska ietekme uz Latviju, Lietuvu un Igauniju nav gaidāma, ņemot vērā arī to, ka ASV un Krievijas attiecībās Baltijas valstis nav prioritārs jautājums. Andžāns arī skaidroja, ka Baltijas valstīm par labu nāk pietiekoši stingrais atbalsts ASV Kongresā.

Pētnieks vērsa uzmanību, ka Pompeo ir pieredzējis arī kā politiķis un ieņem asāku un stingrāku pozīciju par Tilersonu Irānas jautājumā un vairāk atbalsta Izraēlu. Ziemeļkorejas jautājumā viņš gan varētu būt "izpildīgāks" par līdzšinējo ārlietu ministru.

Kā ziņots, ASV valsts sekretārs Tilersons atlaists no amata un tiks aizvietots ar Pompeo, tviterī raksta prezidents Donalds Tramps. Pompeo "veiks fantastisku darbu. Paldies Reksam Tilersonam par viņa dienestu", raksta Tramps. "Apsveicu visus!"

Tramps norādīja, ka viņam ar Tilersonu bijušas domstarpības par dažādiem jautājumiem. ASV prezidents improvizētā preses konferencē pie Baltā nama paziņoja, ka starp viņu un Tilersonu bijusi problēma ar "ķīmiju". "Tā bija atšķirīga mentalitāte. Tā bija atšķirīga domāšana," sacīja Tramps. "Es domāju, ka Rekss tagad būs daudz laimīgāks."

Kā pavēstīja augsta ranga ASV amatpersona, Tramps vēlējies pārmainīt savu komandu pirms sarunu sākšanas ar Ziemeļkoreju.

Komentāri [4]
#
Zelma 14.marts 2018 8:22 atbildēt
Vai Latvija šim politiski vajātajam Tillersonam politisko patvērumu piedāvās? Vai arī turpmāk klanīsimies tikai Vašingtonas oficiālajai varai? Un izliksimies, ka citādi domājošo USA nemaz nav? Vai joprojām mēģināsim iepūst, ka viņi visi jau pilnībā iznīcināti?
 
#
Raimondam 13.marts 2018 23:21 atbildēt
Epilāciju uztaisi, bet mazgāties, gan nevajag. Viņai patīk smerdeļi.
 
#
Raimondam 13.marts 2018 23:19 atbildēt
Pazvani Džīnai Haspelai. Lūk viņas telefona numurs +7 495 697-03-49
Kārtīgs, neaizmirstams randiņš garantēts!
Varbūt pat tev biļeti nopirks, ja labi uzvedīsies un uztaisīsi savām spalvām epilāciju. Papriekšu epilāciju, un tad zvani, labi!
 
#
Raimonds 13.marts 2018 22:39 atbildēt
Tramps ir malacis ... viņš tur visu mēģina stabilizēt ... :)))))))))))))))))))))))))
Trampa veikums ASV labā ir vienkārši fantastisks ... :DDD
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers