Pasaulē: Eksperti: Krievijā sarucis atbalsts Putinam, tomēr tauta viņam uzticas 9 komentāri
 
Pasaulē

Eksperti: Krievijā sarucis atbalsts Putinam, tomēr tauta viņam uzticas

 
Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 18.martā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās uzvarēs ar 69% balsu, liecina valstij piederošā Viskrievijas sabiedriskās domas izpētes centra (VCIOM) pēdējā aptauja.

Decembrī, kad Putins paziņoja, ka kandidēs prezidenta vēlēšanās, par viņu bija gatavi balsot 77%. Lai gan atbalsts Putinam ir sarucis, gandrīz droši, ka viņš vēlēšanās uzvarēs ar lielu balsu pārsvaru.

VCIOM vadītājs Valērijs Fjodorovs sacīja, ka Putina popularitātei esot vairāki iemesli, tostarp viņa personiskās īpašības un lielā uzticība, ko viņš izpelnījies tautā.

Fjodorovs norādīja, ka vairāk nekā 90% aptaujāto, kuri zināja par Putina vēlēšanu programmu, to atbalstīja.

Putins nav nācis klajā ar oficiālu programmu, bet uzrunā par stāvokli valstī šomēnes pievērsās nabadzības un vides jautājumiem.

Putins atteicās piedalīties televīzijas debatēs ar septiņiem pārējiem kandidātiem, un viņa kampaņas video veidots tikai un vienīgi no arhīva materiāliem.

VCIOM aptauja liecina, ka vēlēšanās otrajā vietā paliks Komunistiskās partijas pārstāvis miljonārs Genādijs Zjuganovs, saņemot 7% vai 8% balsu.

Liberāli demokrātiskās partijas līderis Vladimirs Žirinovskis varētu iegūt aptuveni 5% balsu, bet bijusī televīzijas realitātes šovu vadītāja Ksenija Sobčaka - 1% vai 2% balsu, liecina aptauja.

Pārējie trīs kandidāti, visticamāk, iegūs tikai 1% balsu vai mazāk.

VCIOM aptauja liecina, ka vēlēšanās piedalīsies 63% līdz 67% vēlētāju.

Putins pirmo reizi prezidenta amatā nokļuva pēc tam, kad no valsts galvas amata daudziem par pārsteigumu 1999.gada Vecgada vakarā atkāpās Boriss Jeļcins.

Amatā Putins pirmo reizi tika ievēlēts 2000.gadā, bet otrā termiņa beigās 2008.gadā viņš varu nodeva savam sabiedrotajam Dmitrijam Medvedevam. Pats Putins tad ieņēma premjera amatu. Tiesa gan, maz kurš šaubījās par to, kam patiesībā pieder vara Kremlī.

2012.gadā Putins atgriezās prezidenta krēslā.

Neskatoties uz Putina priekšvēlēšanu solījumiem 2012.gadā, viņa pēdējā prezidentūras termiņa laikā dzīves līmenis Krievijā ir pazeminājies, bet Krievijas izolācija uz starptautiskās skatuves ir palielinājusies.

Komentāri [9]
#
grafists. 13.marts 2018 17:37 atbildēt
Es tik ļoti ienīst savu valsti, ka esmu gatavs stāvēt ziemas spelgonī nolaistām biksēm, četrāpus Rīgas centrā un gaudot: rossiiiiiiijaaaaaaaa, puuuuuuutttttttttttttiiiiiiiiiinnnnnn. Krievijas karogu iespraudīšu dirsā.
 
#
Raimonds 13.marts 2018 10:28 atbildēt
Es tik ļoti ienīst savu valsti, ka esmu gatavs stāvēt ziemas spelgonī nolaistām biksēm, četrāpus Rīgas centrā un gaudot: rossiiiiiiijaaaaaaaa, puuuuuuutttttttttttttiiiiiiiiiinnnnnn. Krievijas karogu iespraudīšu dirsā.
 
#
grafists. » Raimonds 13.marts 2018 17:06 atbildēt
Ещё раз по буквам. Прекрати воровать чужие ники, сука!
 
#
Raimonds » grafists. 13.marts 2018 17:36 atbildēt
Ещё раз по буквам. Пошол Н А Х У Т О Р Б А Б О Ч Е К Л О В И Т Ь, сука!
 
#
Raimonds 13.marts 2018 8:06 atbildēt
Šodien ASV valsts Departaments nācis klajā ar publisku paziņojumu, ka ASV neatzīst 18.martā Krievijā notikušās vēlēšanas par leģitīmàm ... jo ASV ir konstatējusi daudzos vēlēšanu iecirkņos būtiskus cilvēktiesību pārkāpumus ... (daudzviet nebija kabīnes un cilvēkiem vienlaicīgi bija iespēja balsot vairākos vēlēšanu iecirkņos ... kas skaidri norāda uz rezultātu neobjektivitāti.)
Tāpat arī Krievijas opozicijas pārstāvim Navaļnijam 18.martā tika likti šķēršļi viņa piekļūšanai vēlēšanu urnai ..
 
#
Raimonds » Raimonds 13.marts 2018 8:09 atbildēt
Tāpēc ASV jau laicīgi izsaka nosodījumu tam .. ka Krievijā tiek ierobeźota demokrātija.
 
#
Raimonds 13.marts 2018 7:58 atbildēt
Es es arī 18.martā balsošu par Putinu ... lai gan esmu LR pilsonis ..
 
#
Raimonds » Raimonds 13.marts 2018 10:30 atbildēt
Nu mani varbūt intervēs krievijas televīzija. Bet tad gan tev jāmūk!
 
#
Raimonds 13.marts 2018 7:24 atbildēt
"Putins 18.martā gaidāmajās prezidenta vēlēšanās uzvarēs ar 69% balsu"
======
Nu ... mūsu kliķes reitingi ir robežās no 12%-19% .... :)))))))))))
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers